PDA

Zobacz pełną wersję : Układ wydechowy



Dxp1245
11-09-15, 19:44
Witam, posiadam Honde Civic ej2 z silnikiem D15B7. Przyszedł czas wymiany układu wydechowego, lecz niestety w tym temacie jestem słabo obeznany. Chciałbym zrobić przelot 2 cale, chyba że doradzacie inną średnice. Chce wywalić katalizator, wymienić cały tłumik środkowy oraz z końcowego zależałoby mi tylko na tej rurze, która dochodzi do tłumika ponieważ sam tłumik już posiadam. Jest ktoś na forum kto pomógłby mi poskładać taki zestaw, tzn podsunąć co mam zamówić itp.?

Stolarz_ga
13-09-15, 14:42
Jak zostawiasz silnik D15B7 to bym szedł w 2' wydech na przelocie , na jednym tłumiku m-tech i zostawił ten co masz obecnie na tyle tylko uwaga zrób wydach tak byś kiedyś w przyszłość jak bedziesz chiał staba z tyłu robić by nie bił potem o niego ;)

Dxp1245
13-09-15, 16:23
Silnik zostaje, za rok kończe szkołe i wtedy albo jakiś swap albo kupno innej Hondy jeszcze nie wiem. Jak doradzasz spawac caly wydech na 2' czy da sie gdzies kupić jakiś przelotowy środkowy caly? Z tylnego dobra jest tylko puszka a rura do wymiany wiec wyspawac taki element czy może gdzieś mi taki wygną z rury lub jest gotowy do kupienia?
No i jakby to miało wygladać zamiast kata rura pozniej rura podjechac do przelotu m techa dalej znowu rura az do koncowego?

firstborne
15-09-15, 01:19
Pełny przelot z przelotowym końcowym urwie Ci łeb. Generalnie jak chcesz odmulić auto i mieć w miarę cicho to dajesz 2'' po całości a końcowy jakiś komorowy, Proexa albo Mtecha.

Tiga
15-09-15, 03:05
Podjedz do najblizszego tlumikarza, wytlumaczy Ci wszystko.

Fikas
15-09-15, 10:18
Jak już inwestujesz w wydech to nie żałuj na to $. Mam te same auto z tym samym silnikiem. Wycięty jest katalizator wstawiony jest w jego miejsce łącznik elastyczny następnie wstawiłem tłumik środkowy w miejsce starego środkowego i końcowy od DjHammera i pięknie cichutko chodzi na wolnych obrotach jest tylko delikatny pomruk bassu.

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Dxp1245
15-09-15, 19:12
Tak też planuje żeby zrobić to na 2' z kwasówki, planowałem zamiast kata ciągle rura, wstawić środkowy przelotowy m-techa i później znowu rurą aż do końcowego, ale rozważe wstawienie na poczatku wszystkiego właśnie tego łącznika elastycznego ;)

Szczery
15-09-15, 20:36
Trochę kwasu, trochę starej stali-aluminiowanej a do tego stary końcowy który nie wiadomo jak wygląda w środku. Chcesz zrobić dobrze a tanio (masz już rury kwasowe?) czy tylko zrobić?

Jak ma być dobrze to od kolektora aż do samego końca leć kwasem (w tym tłumik środkowy) i końcowy też zmień przy okazji bo ten co masz może za 3tyg się rozlecieć i robota od nowa. Chyba że końcowy masz juz z kwasu.

Jak dobrze i dość tanio na 2' to:
-odcinek od kolektora do środkowego robisz nowy ale zamiast kata wstawiasz jakiś przelotowy w obudowie katalizatora. Potem środkowy dajesz z rover420i (ma 2' i już jest na nim tłumik środkowy) i na końcu małe schody z tłumikiem końcowym bo flansza w środkowym z rovera jest pod skosem a ori poziomo i będzie trzeba coś sztukować (uciąć i na nowo przyspawać).
Teraz już tylko kwestia jaki końcowy.
Głośno aż łeb urywa a nie koniecznie daje to jakieś korzyści to jakiś okrągły kwasowy ala sportowy za małe pieniądze z alledrogo.
Jak cicho i nie zależy tak bardzo na "mocy" to jakiś zamiennik oryginału dedykowany do Bseri (trochę większą ma pewnie średnicę rur - tu akurat zgaduję)

Jak chcesz by to coś dało, wyglądało, i brzmiało zajedwabiście to zainwestój w końcowy oem look od któregoś z magików od wydechow (saiti, dj hammer, ktoś jeszcze?)
Może być na wieki przelotowy z kwasu lub robiony pod Twoje widzimisię komorowy z stali aluminiowanej ale ten pewnie wytrzyma max 15lat i będzie cichy w uj a nie zatka wydecht jak ori. Ori ma chyba tylko 1,5'

Dxp1245
16-09-15, 00:08
Nie mam nic narazie oprócz końcowego, a jest nim Turboworks zrobiony z kwasówki, nowy leżał w garazu u kumpla to wziałem. Choć jak polecasz inny to zawsze moge go oddac i zakupic inny.
Jak zrobie wszystko w kwasie i wstawie tylko jeden srodkowy i koncowy przelotowy tez kwasowy bedzie dobrze czy może być za głosno?

Szczery
16-09-15, 03:53
Jest gdzieś tu na forum temat na chyba 100 stron o wydechach.
Poszukaj go.
Mega kopalnia informacji.

Dxp1245
16-09-15, 22:04
Znalazłem i zabieram sie do czytania :D Wielkie dzięki za pomoc ;)

Szczery
17-09-15, 23:08
Coś pomogła ta lektura czy jeszcze mocniej w głowie masz teraz namieszane?

Ps. Wklej tu linka do tamtego tematu jak możesz.

Dxp1245
18-09-15, 00:05
Pomogła i to dużo, już wiem jak to poskładać ;)

Link do tematu dość obszernego, mam nadzieje że to ten o którym mowiles: http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?10682-Kolektor-wydechowy-tlumik-wydech-katalizator

Szczery
18-09-15, 00:19
Tak to ten temat. kopalnia wiedzy tyle że trzeba mieć ze dwa dni wolnego by go ogarnąć :P

Dxp1245
18-09-15, 17:05
Ja sie wziąłem za to w szkole i tak sobie na lekcjach czytałem, przynajmniej czas szybko i przyjemnie leciał :D

kubaszow
20-09-15, 14:50
pięknie cichutko chodzi na wolnych obrotach jest tylko delikatny pomruk bassu.
Swietna porada, sorki ale poprawiles mi humor na pol dnia:)
Ja tez mam pelen przelot i wogole go nie slychac na zgaszonym silniku:) heh

Fikas
21-09-15, 07:03
Jak bedziesz miał kiedyś okazję mnie spotkać to Ci zademonstruje :-D sam majster który montowal całość to nie mógł uwierzyć że nie drze japy.

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka