PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chodzi wentylator od chlodnicy..



marcii1
31-07-08, 22:38
Witajcie... mam problem z wentylatorem chlodnicy... teraz gdy sa te upaly wydaje mi sie ze powinien sie czesciej zalanczac.. a on sie wogole nie zalancza... czego to moze byc wina ?? czy mozliwe ze sie jakis przelacznik spalil albo bezpiecznik od tego wentylatora ?? a moze caly wentylator do wymiany ?? pomozcieeee...

piotrstrojek
31-07-08, 22:44
Temperatura Ci rośnie?
W tym czasie jeździsz?

Postaw go na pół godziny niech sobie chodzi na jałowym i sprawdź czy się załączy czy nie - jeżeli tak to problem z bani, jezeli nie to dopiero wtedy zakładaj nowy topic...

Wystarczyłoby trochę poszukać, takich temtów było w pytę...

marcii1
31-07-08, 23:45
Temperatura mi sie utrzymuje caly czas troche ponizej polowy... no i jezdze w tym czasie... ale mysle ze w tych upalach ten wentylator powinien mi sie czesciej zalanczac... a ja wogole go nie slysze... a chlodnica po wylaczeniu silnka jest goraca.. napiszcie mi co moze byc spowodowane tym ze sie wentylator nie zalacza...

Lcfr
31-07-08, 23:58
Witajcie... mam problem z wentylatorem chlodnicy... teraz gdy sa te upaly wydaje mi sie ze powinien sie czesciej zalanczac.. a on sie wogole nie zalancza... czego to moze byc wina ?? czy mozliwe ze sie jakis przelacznik spalil albo bezpiecznik od tego wentylatora ?? a moze caly wentylator do wymiany ?? pomozcieeee...

podłącz wentylator na krótko-bedziesz wiedział czy działa czy nie-wyeliminujesz jedną z mozliwości...

marcii1
05-08-08, 11:41
A wiec... podlaczylem na krotko do akumulatora.. i wiatrak kreci.. wiec co to moze byc ??

piotrstrojek
05-08-08, 15:08
Powiem Ci tak, jak jeżdzę po mieście to wiatrak mi się nie załącza, chyba że stoję w korku. Tak jak napisałem wcześniej, odpal go i poczekaj na jałowym z 20 min i wtedy jeżeli się nie załączy to dopiero będzie wiadomo że coś jest uszkodzone...

[H] Dylu [H]
05-08-08, 15:37
popałuj trochę furkę, żeby nabrała temp, jak faktycznie się nie załącza to może to być termostat

piotrstrojek
05-08-08, 16:54
Albo czujnik temperatury...

bezpiecznik możesz sprawdzić w puszce przy nogach kierowcy...

Efyr
05-08-08, 21:56
Podkleje się:
Czy wiatrak działa tylko na przekręczonej stacyjce? Tzn po wyłączeniu auta automatycznie też się wyłącza?
Bo zauważyłęm taką zależność u siebie. W innym aucie chodzi niezależnie od stacyjki i ciekaw mnie czy to tak w Civicach zrobione, czy coś u mnie nie tak.

BEREN
05-08-08, 22:03
Podkleje się:
Czy wiatrak działa tylko na przekręczonej stacyjce? Tzn po wyłączeniu auta automatycznie też się wyłącza?
Bo zauważyłęm taką zależność u siebie. W innym aucie chodzi niezależnie od stacyjki i ciekaw mnie czy to tak w Civicach zrobione, czy coś u mnie nie tak.

Dokładnie tak jak piszesz, po wyłączeniu i przekręceniu kluczyka na pozycje 0, wiatrak wyłącza się. Więc nie wiem, ale pewnie Honda tak ma. pozdr

NasE
06-08-08, 10:37
Nie wiem, ktora masz generacje, ale pamietam swego czasu w mojej poprzedniej ciffie 5gen D15B2 zauwazylem iz wiatrak tez sie nie zalaczal chociaz temp niby wskazywalo ok, nie grzal sie itd.

Okazalo sie, ze troszku braklo mi plynu chlodniczego.
Po dolaniu wiatrak znowu zaczal chodzic regularnie w momentach przygrzewania :)

teraz wnioski z tego takie:
a) mialem cos simesznego z elektryka tam, ze tak to dzialalo?
b) Honda ma jakis smieszny system, ze w przypadku braku plynu wiatrak nie bardzo sie zalacza - co bylo by dla mnie mala nielogicznoscia, bo im mniej plynu, gorzej schlodzic i temp rosla by

Moze i brzmi smiesznie, a moze moj poprzedni egzemplarz mial cos namotane, ale sprawdzic nie zawadzi.
pozdrawiam

BolzZ
06-08-08, 10:47
o kurde, jeśli wiatrak sie wyłącza po wyłączeniu zapłonu, to jakaś kaszanka, jak mogli tak zrobic? :/ chyba w żadnym innym samochodzie takiej glupoty nie widzialem...

mizer
06-08-08, 11:04
U mnie czasem po ostrym palowaniu wiatrak chodzi nawet po wyciagnieciu kluczyki ze stacyjki - normalne w kazdym aucie.
Jak bedzie upal, popaluj troche auto a pozniej stan i osluchaj czy sie wlaczy, u mnie wlacza sie tylko w super upal jak stoje w korku.

piroman
06-08-08, 11:13
U mnie czasem po ostrym palowaniu wiatrak chodzi nawet po wyciagnieciu kluczyki ze stacyjki - normalne w kazdym aucie.

Na pewno nie w V gen. Wiatrak powinien wyłączyć się po wyłaczeniu stacyjki - tak jest zrobiona instalacja, że stacyjka rozłącza obwód prądu do wentylatora, więc jak komuś działa po wyłączeniu stacyjki to musi mieć coś namieszane w instalacji


o kurde, jeśli wiatrak sie wyłącza po wyłączeniu zapłonu, to jakaś kaszanka, jak mogli tak zrobic? :/ chyba w żadnym innym samochodzie takiej glupoty nie widzialem...
Nie wiem czy to taka znowu głupota bo wiatrak i tak chłodził by tylko wodę w chłodnicy, bo skoro silnik nie chodzi to nie działa pompa wody więc obieg wody jest zatrzymany.

mizer
06-08-08, 11:15
Tak jak napisalem - u mnie, czyli w VI gen.
Dokladnie zadrzylo mi sie to 2 razy i na pewno jest to rozwiazanie fabryczne.