PDA

Zobacz pełną wersję : Kałuża w bagażniku



ZdanoG6
08-09-15, 12:54
Nie mam już pomysłu gdzie może lecieć. Wiem parę rzeczy. Gdy ostro leje a samochód stoi w miejscu bagażnik jest suchy czyli odpada uszczelka klapy, spływanie po słupku, uszczelka lamp(same lampy w około potraktowane silikonem), uszczelka szyby itp. Woda pojawia się dopiero podczas jazdy, nie musi być to ostry deszcz, wystarczy tak jak wczoraj wieczorem, że był tylko mokry asfalt. Zaślepiłem dziś takie dwie fabryczne dziury 1x0,5cm które znajdują się na wysokości kielichów pod nimi na równym fragmencie podłogi (nie we wnęce tylko wyżej). Otwory te nie są na przelot do podłogi także nie wyobrażam sobie żeby przez tak małą dziurkę wpadała woda. Odpowietrzniki zakleiłem silikonem, najbardziej mokry fragment jest właśnie tuż pod nimi. Ale jak tam wlewa się woda skoro to jeden płat blachy? Pomóżcie kurde dość już tego mam. Chyba zrobię test, wejdę do bagażnika a ktoś niech kieruje i wtedy się przekonam

Stolarz_ga
08-09-15, 20:44
A od dołu tak jak masz jakby 2 płozy pośrodku to one mają otwory czesto gesto przygotowane do ramy haku , zdarza się tak że są bez zaślepek i ruda robi swoje i tak może poporstu podbijać woda podczas jazdy

Szczery
08-09-15, 21:04
Były robione reperaturki?
Spotkałem się z tak zrobionym tyłem że od spodu między poszyciem a "nadkolem" była malutka szczelina. Zabezpieczone to niby było jakąś pastą/masą uszczelniającą ale niedokładnie :| poprawiliśmy to u kumpla i jest ok.

ZdanoG6
08-09-15, 21:53
Były robione reperaturki?
Spotkałem się z tak zrobionym tyłem że od spodu między poszyciem a "nadkolem" była malutka szczelina. Zabezpieczone to niby było jakąś pastą/masą uszczelniającą ale niedokładnie :| poprawiliśmy to u kumpla i jest ok.

Poprzedni właściciel to robił, zrobił je tragicznie, lecz gdy dziś lałem wodą z węża na gołą blachę bez zderzaka to nie wlewała się do środka.

Szczery
09-09-15, 04:50
Ta masa jest tak jakby za reperaturką.
Woda w czasie jazdy leje się z koła (jak z myjki) z dołu do góry z dość dużą siłą i przeciska się przez szczelinę.

Sprawdź czy miejsce po odcięciu poszycia od nadkola zostało uszczelnione i czy to uszczelnienie jest porządne.

Szczery
17-09-15, 23:10
Udało się problem rozwiązać czy trzeba auto w foliowym worku trzymać?

ZdanoG6
18-09-15, 13:30
Udało się problem rozwiązać czy trzeba auto w foliowym worku trzymać?

Zakleiłem, lecz podczas konkretnego deszczu (naprawdę pół godziny ulewy w W-wie) znów się odkleiło ale w bagażniku jedynie mokry odpowietrznik, a dalej się nie polało.
Teraz nie dość że zakleiłem odpowietrznik to jeszcze od zewnątrz obiłem go kawałkiem skóry i klejem Pattexa. Czekam na kolejny deszcz