PDA

Zobacz pełną wersję : b16a2 falujące obroty, za wysobi jałowy



no_name21
02-09-15, 01:45
Witam, po modach ( rozwiercony ssak + skunk2 alpha 70mm) mam takie problemy, otóż po odpaleniu było ok ale po pierwszej przejażdżce obroty na jałowym były 2k rpm i czasami falowały do 1,5 k rpm krokowy pomyślałem bo może zapaćkałem przy przekładaniu, wyczyściłem ale nic nie dało skapnąłem sie o co chodzi- słaba spręzyna na przepustnicy i nie domykało naciągnąłem -ok 850 około, pojeździłem i dalej teraz jest na jałowym 1,5k rpm i czasami faluje do 1,2k rpm, bardziej już przepustnicy nie zamknę bo i tak już jest delikatne przycięcie czuć jak jest zamknięta. Czy to jednak krokowy? nie powinien jakoś tego wyrównać? a może coś innego TPS albo IAT jakie są objawy uwalenia tych czujników? w seryjnych przepustnicach na motylku jest posmarowane takim czymś ( jakiś klej czy coś) da sie to gdzieś kupić bo jakoś nie mogę znaleźć. Pomóżcie bo już kończą mi się pomysły.pozdro

kazik2_h9w3
02-09-15, 08:44
Sprawdź ustawienia tps i zobacz czy uszczelka pod przepustnicę jest dobrze założona
Miałem podobnie przy zmianie ssaka tps był nieco przedstawiony i uszczelka była troszkę przesunięta i nie do końca uszczelniala jak należy

no_name21
02-09-15, 08:50
zapomniałem napisać że uszczelki sprawdziłem :) sprawdzę trop z tps

Niestety zabawa z tps nic nie dała- dalej to samo

kazik2_h9w3
02-09-15, 13:08
A jak zatykasz przepustnicę to auto gaśnie??
Ją też mam rozwiercony ssaka i uszczelka nie uszczelniala tego kanalika co idzie do krokowca nie wiem czy się dobrze wyslowilem

no_name21
02-09-15, 13:30
Wiem o co Ci chodzi, sprawdzałem to na samym początku tych cyrków ;) jak zatkam to gaśnie, obstawiam przelot na motylku bo w seryjnych tb jest tam czymś posmarowane a w skunk nie ma nic, pytałem się w sklepie motoryzacyjnym o taki jakby klej to zrobili wielkie oczy, ogólnie nie mam pomysłu jak to tam posmarować żeby było ok a czemu obroty czasami falują to też zagadka dla mnie
https://www.youtube.com/watch?v=BscNp_xPJKI

kazik2_h9w3
02-09-15, 13:59
Ja mam rozwiercona przepustnice i niczym nie smarowalem i jest ok

no_name21
02-09-15, 19:50
rozkręciłem to dziś chyba z 5 razy, posprawdzałem i jednak masz rację chyba łapie lewiznę na tym kanale do krokowego ale próbowałem to uszczelniać nawet tym silikonem na wysokie temp i zrobiłem inną uszczelkę i dalej lipa... Jaką masz uszczelkę pod tą przepustnicę? seria b16 itp czy skunk?

kazik2_h9w3
02-09-15, 23:04
Seryjna z b czy z h serii tylko nieco podcięta pod średnicę motylka
Dokładnie nie pamiętam tylko jak pisałem moja przepustnica to seria z b16 z fitv rozwiercona na 65mm

f60
03-09-15, 18:20
Wkręć śrubkę przy przepustnicy Na zdjęciach, na stronie producenta to ta różowa śrubka. U Ciebie powinno wyglądać tak samo.
http://eu.skunk2.com/id/713/Now-in-Stock-B-Series-70mm-Alpha-Series-Throttle-Body/

no_name21
04-09-15, 02:11
Śróbka wkręcona na full na samym początku ;-)

no_name21
10-09-15, 00:55
Ogarnąłem w końcu :-) to jednak był krokowy. Dzięki za porady i sugestie ;-) Pozdro