PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wentylatorem



-=GrZeSiEk=-
31-08-15, 12:22
Ostatni zauwazylem ze czesto wlancza mi sie wentylator, wiem ze teraz mamy lato. Wiadomo ze zaraz po zatrzymaniu wlancza sie to rozumiem ale podczas jazdy to chyba cos nie tak, wymienilem termostat i przy okazji zmienilem plyn na nowy. Myslalem ze to zalatwi sprawe bo stary termostat dzialal jak chcial. Dodam ze temaperatur jak sie silnik zagrzeje jest taka sama nawet o kreske nie idzie do gory czyli nie przegrzewa sie silnik, chlodnica wyla wymieniana jakies 3 lata temu wiec teznie jest jakas stara. Martwi mnie to ze podczas jazdy z predkoscia 80km/h np. rano gdzie temperatura nie przekracza 15 stopni zalancza sie wentylator. Mial ktos taki przypadek

pablo__89
31-08-15, 14:08
Sprawdź termowłącznik. Wskaźnik temp. w 5g jest o kant du.. roztrząsnąć, idzie w gorę dopiero powyżej 100C.

-=GrZeSiEk=-
31-08-15, 14:41
Sprawdź termowłącznik. Wskaźnik temp. w 5g jest o kant du.. roztrząsnąć, idzie w gorę dopiero powyżej 100C.
A jak sprawdzic termowylacznik ?

pablo__89
31-08-15, 17:21
Przy 91C do 95C na dwóch pinach pojawia się przejście. Przejście (zwarcie) znika gdy temp spadnie 3 - 8 C poniżej temp załączenia.

-=GrZeSiEk=-
31-08-15, 20:46
Termowylacznik steruje masą czy plusem tzn na jednym pinie powinna być masą czy zasilanie bo u mnie po przekreceniu kluczyka pojawią się zasilanie ?

pablo__89
31-08-15, 21:11
Masa. Na jednym masz caly czas mase a na drugim masz mase gdy temp jest powyżej 91

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

-=GrZeSiEk=-
31-08-15, 21:25
Masa. Na jednym masz caly czas mase a na drugim masz mase gdy temp jest powyżej 91

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

To wiem tylko dlaczego miernik pokazuje mi ze na jednym pinie po kluczyku jest prąd

pablo__89
31-08-15, 21:31
Bo zamykasz obwód przekaźnika sterującego wentylatorem. Tak ma byc. Jak masz multimetr to poprosu ustaw go na przejscie i dotknij do obu pinow termowlacznika kumasz czy jescze nie ?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

-=GrZeSiEk=-
31-08-15, 21:56
Bo zamykasz obwód przekaźnika sterującego wentylatorem. Tak ma byc. Jak masz multimetr to poprosu ustaw go na przejscie i dotknij do obu pinow termowlacznika kumasz czy jescze nie ?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Ja tylko zapytałem dla pewności wiem jak działa miernik i termowylacznik.

-=GrZeSiEk=-
01-09-15, 13:39
Termowylacznik sprawdzony działa poprawnie

pablo__89
01-09-15, 13:50
Czyli temp silnika przekracza ci 91C podczas jazdy przy temp. zewnętrznej 15. Nie zapowietrza ci się układ przypadkiem ?

sebawo
01-09-15, 15:49
ale może termowłącznik jest zrypany i włącza przy 85 a nie 91? Musiałbyś go wykręcić, i wsadzić do wody z termometrem i sprawdzić. Ale to chyba element, który rzadko się psuje, więc najpewniej możesz mieć po prostu za dużą temp w układzie, może zapowietrzony. Sprawdź ręką chłodnicę jak się nagrzewa czy całą powierzchnią czy nie.