PDA

Zobacz pełną wersję : drzenie kierownicy civic v



arma87
31-08-15, 09:37
Witam

Mam takie pytanie do was.
Mam w ostatnim czasie straszny problem z drzeniem kierownicy od 100 km/h nasila sie z zwiekszeniem predkosci. Dodam ze kola byly wywazane ze 3 razy juz, zawieszenie cale zrobione wszystkie koncowki tuleje poliuretan itp. itd. nowe tarcze klocki. Jedyna rzecza ktorej nie wymienialem to maglownica ktoa ma juz luzy spore. Wiecie co moze byc przyczyna takiej sytuacji juz nie wiem gdzie szukac przyczyny. Mechanik juz bezradny sam nie wie ?

dzieki za wszelkie info

sebawo
31-08-15, 09:57
http://www.optimum-machines.se/public/img/user/3356650.jpg\

takie coś skombinuj i pomierz same piasty, a potem pomierz tarcze założone na piasty. W manualy masz odchyłkę jaką możesz mieć. Będzie więcej to albo krzywa piasta albo krzywa tarcza.

arma87
31-08-15, 10:18
wlasnie piasty mialem krzywe i zostaly wymienione na uzywki bo nigdzie nie moglem piast dostac. tarcze mam nowe

Angeela
31-08-15, 20:33
Przegub wewnetrzny bym obstawiała ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gruszkin
01-09-15, 10:31
ile masz odważników?czasem na krzywą felgę nawet kilo ołowiu nie pomoże

hultaj84
07-09-15, 18:51
U siebie zauważyłem że po wymianie łożyska lekkie drgania przy określonej prędkości zniknęły.

pablo__89
07-09-15, 23:12
Sprawdzałeś na innych kołach ? Z mojej praktyki wiem że koło może być idealnie wyważone na maszynie a na samochodzie będzie bić. Zauważcie że opona na maszynie nie pracuje, gdy jest na aucie już tak. Opona może wyglądać ładnie a i tak będzie do du...

cycu95
08-09-15, 00:12
wyząbkowane opony, ja miałem taką przyczynę ;)

sebawo
10-09-15, 11:12
Sprawdzałeś na innych kołach ? Z mojej praktyki wiem że koło może być idealnie wyważone na maszynie a na samochodzie będzie bić. Zauważcie że opona na maszynie nie pracuje, gdy jest na aucie już tak. Opona może wyglądać ładnie a i tak będzie do du...

Zgodnie z tym, to zawsze i każdemu powinno bić, bo każdy ma koła wyważane na maszynie a nie na aucie :)
Chyba, że to kwestia lipnej opony, wtedy może być jak piszesz :)

kamil39
10-09-15, 15:40
Jak dla mnie to winne sa kola, ja mialem jedna tylna alufelge delikatnie krzywa, a po przekroeczeniu sztywnej granicy 120 km/h nie mozna bylo reki na kierownicy utrzymac, po zmianie na zimowki bylo idealnie... w pierwszej kolejnosci to trzeba ywkluczyc

pablo__89
10-09-15, 22:49
Zgodnie z tym, to zawsze i każdemu powinno bić, bo każdy ma koła wyważane na maszynie a nie na aucie :)
Chyba, że to kwestia lipnej opony, wtedy może być jak piszesz :)

Nie zrozumiałeś mnie do końca. Chodzi mi o to że jak odważysz koło idealnie czy to na maszynie czy na aucie bo tak też można a nawet powinno się tak robić czego w pl raczej w nie wielu miejscach się robi. I masy wirujące się zgadzają a w oponie masz walnięte druty to podczas toczenie kiedy opona pracuje koło jako zespół felgi z oponą będzie bić a kierownica będzie drżeć lub auto będzie ściągać.

jedna_brew
14-09-15, 08:45
hej,

ja miałem problem z drżeniem kierownicy powyżej 100 km/h. drżało także przy hamowaniu - podejrzewałem wyważenie kół, skrzywione tarcze, ciśnienie w oponach, itp itd. ostatecznie zajrzałem pod spód i wyszło że tuleje w wahaczu są do wymiany - po ich wymianie drżenie ustąpiło zarówno podczas jazdy jak i przy hamowaniu. proponuje więc sprawdzić tulejki - u mnie nie stukały a i tak był taki efekt.

barnie
14-09-15, 21:07
które dokładnie tulejki wymieniłeś?

jedna_brew
14-09-15, 21:21
wymieniem po dwie tulejki (w sumie są 3 z każdej strony), bodajże 36mm (lub 37mm) i 41mm. koszt około 20 zł za sztukę.

barnie
15-09-15, 08:20
jesli w przednich wahaczach poprzecznych to są po 2 tulejki na stronę + sworzeń - te wymieniłeś? czy może na tylnych wahaczach?

jedna_brew
15-09-15, 09:59
wymieniłem te dwie tulejki które są na tym poprzecznym ramieniu z prawej strony (poniżej link do aukcji ze zdjęciem)

http://allegro.pl/wahacz-lewy-przedni-honda-civic-i5033522665.html

barnie
15-09-15, 14:02
właśnie o te mi chodziło :)