PDA

Zobacz pełną wersję : Łożysko alternatora



voxuran
30-07-08, 08:17
Witam, od kilku dni słychać przy gaszeniu silnika taki dziwny piszczący dźwięk (słychać go też czasami przy wolnych obrotach) podejrzewam łożysko alternatora, psiknąłem w tamto miejsce WD40 i pomogło na chwilę więc łożysko mam do wymiany, ale moje pytanie jest nieco inne , chciałbym się Was zapytać, bo nie chcę dać się orżnąć mechanikowi, ile takie łożysko kosztuje, czy jego wymiana jest trudna (czasochłonna) i ile mechanik powinien wziąć za swoją robotę . Dzięki za odpowiedz

s3kawek
30-07-08, 14:12
Witam, od kilku dni słychać przy gaszeniu silnika taki dziwny piszczący dźwięk (słychać go też czasami przy wolnych obrotach) podejrzewam łożysko alternatora, psiknąłem w tamto miejsce WD40 i pomogło na chwilę więc łożysko mam do wymiany, ale moje pytanie jest nieco inne , chciałbym się Was zapytać, bo nie chcę dać się orżnąć mechanikowi, ile takie łożysko kosztuje, czy jego wymiana jest trudna (czasochłonna) i ile mechanik powinien wziąć za swoją robotę . Dzięki za odpowiedz

Dziwne bo wydawało mi się że łożysko wyje właśnie przy wyższych obrotach a nie niskich. W poprzednim aucie alternator wył dopiero ok 4 tys rpm.
Sprawdź najpierw czy masz paski w dobrym stanie i dobrze naciągnięte.

marcin.kakol
31-07-08, 00:13
Witam, od kilku dni słychać przy gaszeniu silnika taki dziwny piszczący dźwięk (słychać go też czasami przy wolnych obrotach) podejrzewam łożysko alternatora, psiknąłem w tamto miejsce WD40 i pomogło na chwilę więc łożysko mam do wymiany, ale moje pytanie jest nieco inne , chciałbym się Was zapytać, bo nie chcę dać się orżnąć mechanikowi, ile takie łożysko kosztuje, czy jego wymiana jest trudna (czasochłonna) i ile mechanik powinien wziąć za swoją robotę . Dzięki za odpowiedz

A może łożysko pompy wspomagania? Mnie np. świszczy na niskich i wiem że mam do wymiany całą pompę.

voxuran
31-07-08, 06:42
Mam Hondę z silnikiem d13b2 a tam nie ma wspomagania;) Jestem pewien że to łożysko alternatora bo kiedyś miałem golfa i były takie same objawy i łożysko było do wymiany