PDA

Zobacz pełną wersję : Seryjny alarm w civicu 5 gen.



xav
29-07-08, 19:01
W moim civicu zamontowany jest seryjny alarm. Na początku myślałem, że ktoś z poprzednich właścicieli zakładał go dodatkowo, jednak dzisiaj byłem w ASO i Pan z obsługi potwiedził po numerze nadwozia , że w tym egzemplarzu montowany był fabrycznie. Problem jest taki, że alarm nie działa, podejrzewam że trzeba go w jakiś sposób aktywować. Centralka znajduje się pod maską, czujki oraz lampka są w kabinie. Alarm co można odczytać z centralki to Spy Ball. Nie posiadam do niego pilota, ani żadnej instrukcji. Czy ktoś ma w swoim civicu takie cudo:)? i wie jak można go aktywować? Proszę o pomoc

Kosciech
29-07-08, 19:17
Ziom byłeś u mnie i oblookałem ten Twój alarm przecież. To nie jest fabryczny alarm, tylko mógł być montowany przy sprzedaży w salonie a to jest zasadnicza różnica. Nie ma czegoś takiego jak fabryczny alarm w Vgen. I bez pilota do tego alarmu oraz instrukcji serwisowej nic nie zdziałasz. Pomijając fakt, że ma tyle lat co samochód, jest typu kompakt więc bardzo możliwe że w centralce jest dużo wilgoci, nie masz do niego pilota ani instrukcji serwisowej opłacalność ratowania go i dalsza bezawaryjna eksploatacja jest raczej niemożliwa. To tyle ode mnie :), pozdro

xav
29-07-08, 19:36
Witam:)

Byłem i polecam:), ciekawy jestem czy ktoś coś takiego ma u siebie i czy to wogóle działa. Wiem, że alarm jest leciwy i wogóle, ale z ciekawości podłubać można by było jako wariant przejściowy:)

Pozdro,

Kosciech
29-07-08, 19:50
auto z tego co kojarze jest sprowadzone z zagranicy więc tam był zakładany ten alarm. Różne salony samochodowe zakładają różne alarmy.W polsce od wielu lat najczęściej montowanymi alarmami w salonach hondy jest Prestige, ale może ma ktośtakie cudo u siebie, szczególnie jak ma auto sprowadzone. Ja pierwszy raz wogóle spotkałem sie z alarmem Spy Ball u Ciebie. Poszukaj w necie może jakiś informacji na temat tego alarmu, może coś znajdziesz.