PDA

Zobacz pełną wersję : błąd nr 43



puntspusy
29-07-08, 08:52
silnik : D16Z6
dodam ze nizej opisane objawy pojawily sie po wymianie walka i kolka oraz zrobieniu cai

Na gazie i na pb sytuacja jest identyczna (blad wywala tu i tam )

jade sobie spokojnie na zimnym i do rozgrzania jest ok

potem wjezdzam na autostrade jade np 140 na 5tce odpuszczam gaz jade tak
aby nie hamowac silnikiem jak i nie przyspieszac

gdy chce dodac gazu
silnik muli sie niechce wogole jechac,..
trwa to dluzsza chwile wywala mi check engine i auto dostaje kopa
zaczyna jechac normalnie

przy agresywnej jezdzie na biegach 1-3 niema tego problemu, jak dotychczas

drugi objaw jest taki ze obroty na jalowym faluja, wczesniej falowaly tylko na zimnym teraz faluja na zimnym i cieplym zarowno na lpg i pb

czy to sonda lambda do wymiany ? mam zamiennik bosala od roku
gaz jest od 3 miesiecy (stag 300)
jesli to sonda to jak sprawdzic czy to ona jest winna ?

Sławek
29-07-08, 11:28
Założenie cai zwiększyło zasilanie powietrzem- jak jedziesz równo, nie przyspieszasz, i nie hamujesz, to wywala bład, ponieważ sonda nie może dobrać odpowiednio ubogiej mieszanki paliwo-powietrze.
Przy jeździe jak to piszesz agresywnej, sonda bardzo często zmienia napięcie pracy, i błąd nie wyskakuje. Z reguły zamienniki tak mają, że nie współpracują z gazem. Można poawić się ustawieniami emulatora, ale marne szanse aby pomogło.
Weź od kogoś oryginalną używkę, i sprawdź czy pojawi się ten błąd, tylko wcześniej zresetuj kompa.

puntspusy
29-07-08, 14:11
czy ktos na CAI ma podobne problemy ?

kupeja_style
30-07-08, 19:59
mam ten sam problem tylko ze po zmianie kolektora na 4-2-1

kupeja_style
06-10-08, 16:27
a zwykłym miernikiem moge sprawdzić czy sonda nie padła ??

Sławek
06-10-08, 17:54
Nie sprawdzisz- napięcie waha się w granicach 0-1V, z taką częstotliwością, że miernik tego nie ogarnie. Sonda może jeszcze działać, ale nie tak jak trzeba. Najładniej widać to na oscyloskopie.

kupeja_style
06-10-08, 19:11
tzn gdzie taki oscyposkop moze być ? moze panowie od gazu maja takie cos? :confused: i mogliby mi spra czy sonde musze wymienic czy nie..

Sławek
06-10-08, 19:31
Stacje diagnostyczne np. A gazownicy powinni mieć.

majchas
23-01-10, 18:32
u mnie jest trochę podobny problem. Czasami jest wszystko ok. Ale Czasami jadąc na benz na zimnym silniku dojeżdżając do świateł zapala sie check ale jak załącze gaz to check gaśnie. Mam 2gen gazu. Obroty nie faluja, autko jeździ normalnie. Mam założony stozek na kibel-rurce. Silnik d15b2+MPFI

kuba_guzik110
23-01-10, 18:52
sprawdz/wyczyszcz krokowca i przepustnice u mnie bylo wczesniej cos takeigo i z tego co pamietam masz żle wyregulowana mieszanke, moze byc to wina regulatora paliwa postaraj sie z kims zamienic regulatorami, jest to szybka wymiana i obadaj co wtedy bedzie sie dzialo

Arturvf500
24-01-10, 03:17
silnik : D16Z6
przy agresywnej jezdzie na biegach 1-3 niema tego problemu, jak dotychczas



to normalne przy sprawnej sondzie lambda; podczas gdy silnik nie pracuje w WOT a mapa za dużo odbiega od korekcji sonda lambda będzie Ci wywalało błąd - strojenie i gotowe;) zapraszam do mnie;D przy okazji przybędzie Ci sporo momentu;)

pozdrawiam
Artur

Inside4
03-08-13, 16:46
Mam ten sam problem co koledzy tylko bez gazu.
Samochód trochę kopci, pali 10-11L przy bardzo spokojnej jeździe, zmieniałem już 3 sondy, za każdym razem reset i po przejechaniu ok 50km wywala błąd 43.Silnik też trochę nierówno pracuje.
Ostatnio zrobione mpfi silnik d15b2.
Btw też zrobiony cai z kibelrury i kolektor 421, wcześniej nie było tego problemu.