PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 , MTS, wydmuszka , stuk puk co to jest ?



DanielDondi
02-08-15, 15:43
witam serdecznie ,

w swojej ej9 mam wydmuszke, x bar i rozpórki z tyłu na górze i na dole, cały zawias poli zółty ( oprócz duzych cukierków , które są czerwone ) i gwint mts technik na ciętych sprzężynach.
ogolnie zawieszenie składane niedawno więc teoretycznie jest w stanie idealnym.

jednak jest jeden bardzo irytujący problem. z tylniej czesci auta przy jeździe nawet po drobnych nierównościach dobiegają takie odgłosy jakby miał mi sie samochód za fotelem urwać.
nie jest to odgłos uderzania metal o metal , raczej jakieś głuche uderzanie w bude...
dziesiątki razy rozbierałem zawias z tyłu szukając przyczyny.. nie jest to wina obijającego wydechu, nic nie jest luźne, gumy wszystkie nówki i włożone ze smarem , sprężyny są napięte, amor dobrze skręcony a i tak nadal coś puka. zaznacze ,ze mam wydmuszke i nic wewnątrz auta nie wydaje takich dzwięków.

ciekawe jest to ,ze mając amor tylni w łapie i wciskając i odbijając nie ma absolutnie zadnych odgłosow przy pracy amortyzatora.

czy ktos z was miał podobny problem ? gdzie szukać przyczyny tego pukania ?

Proccentt
02-08-15, 17:16
ja mam to samo w hb Vg, głuche uderzenia w bude. Masz wahacze skunka z tyłu? czy oem?

Yotomeczek86
02-08-15, 17:31
A czy jak składałeś zawieszenie dokręcałeś wszystkie śruby na podnośniku czy na kołach? Jak to pierwsze to już wiesz czemu

Proccentt
02-08-15, 17:33
na kołach. Niby luzu żadnego nie ma, a coś bije w bude.

DanielDondi
02-08-15, 19:42
mam wahacze oem z tulejami poli. sprawa z dokręcaaniem śrub na kołach wygląda tak ze nie ma to różnicy bo tuleje poli mogą się obracać po położeniu auta na ziemię. macie jakieś pomysły? jak to pukanie nie ustanie to zlomuje auto chyba..

Proccentt
02-08-15, 19:45
mam wahacze oem z tulejami poli. sprawa z dokręcaaniem śrub na kołach wygląda tak ze nie ma to różnicy bo tuleje poli mogą się obracać po położeniu auta na ziemię. macie jakieś pomysły? jak to pukanie nie ustanie to zlomuje auto chyba..

Złomuj MTSa, a nie auto ;)

Duniek
02-08-15, 21:16
Wymien mtsa na serje i zobacz czy ciagle bedzie walilo. Eliminuj skladowe i dojdziesz do przyczyny.

DanielDondi
03-08-15, 13:12
wymienię w jakąś wolna chwile tylni zawias na ta technik i sprężyny fk, jeżeli będzie dalej pukac coś z tyłu to gdzie szukać przyczyny?

delek
03-08-15, 13:47
Zrób dobrą dźwignię z metrowej albo trochę dłuższej deski i klocka, podłóż pod wahacz jak najbliżej piasty i naparzaj ciężarem ciała góra dół. Jak ci się uda wywołać to puknięcie to bierzesz jakiegoś pomocnika i on nawet na dotyk ale bez pchania paluchów gdzie nie trzeba dojdzie co hałasuje. Ja tak w mietku łącznik stabilizatora i luz na śrubie amortyzatora wyniuhałem i to w pojedynkę ale miałem łatwo bo z kanału uwieszałem się na desce.
http://s3.postimg.org/4rnzs8dar/Snapchat_2835439590622896990.jpg

DanielDondi
03-08-15, 16:27
ok, dzięki wielkie za taką sugestię. sprawdzę i napisze co i jak

joker333
04-08-15, 07:43
a na pewno dobrze złożony masz ten mts u mnie na poczatku piszczało bo w jednym z amorów brakowało jakiejś metalowej tulejki potem już po dorobieniu waliło okazało się że brak jednej gumki a kląłem na czym świat stoi po wyeliminowaniu ww błoga cisza :)
Ogólnie kupowałem nowy gwint a jedna sztuka była mocno niekompletna prócz braków to nawet nakretka była założona nie z drobnym gwintem a zwykła ;]

DanielDondi
04-08-15, 10:11
pewnie coś musi być źle zmontowane skoro tak wali prawie nowy zawias, z drugiej strony nie wiem jak inaczej go poskładać, nie ma tam za dużo elementów. odboj, osłona przeciwkurzowa, metalowa podkładka, metalowa tulejka i czapka z dwoma gumami.

masz może zdjęcie jak to jest poukładane u Ciebie? :)

kaktusr
13-08-15, 01:20
Hah ja mam czasami tez taki problem, najgorsze jest to ze dzwiek takiego pustego pukniecia jak by sprezyny pojawia sie tylko gdy jest chlodniej i tez nie moge ustalic co to. Zawias mam oem plus eibach ale sprezyny wygladaja ok.

DanielDondi
19-08-15, 23:32
ogólnie chyba jest jedyny sposób na wyeliminowanie stuków :) poskładam wnętrze i nie bedzie ich słyszał :D

niagarson
20-08-15, 00:28
Amory wywal i przestanie halasowac!

Tiga
20-08-15, 06:25
Hah ja mam czasami tez taki problem, najgorsze jest to ze dzwiek takiego pustego pukniecia jak by sprezyny pojawia sie tylko gdy jest chlodniej i tez nie moge ustalic co to. Zawias mam oem plus eibach ale sprezyny wygladaja ok.

Tzw pongi, chyba w kazdej Hondzie mialem ten dzwiek ;)
A u kolegi z tematu, moze zwyczajnie wala sprezyny w swoich mocowaniach, skoro sa ciete...

kaktusr
21-08-15, 20:03
Tzw pongi, chyba w kazdej Hondzie mialem ten dzwiek ;)
A u kolegi z tematu, moze zwyczajnie wala sprezyny w swoich mocowaniach, skoro sa ciete...

Za dwa tygodnie wpada gwint ap wtedy zobaczymy czy problem ustanie ;)

adami
24-08-15, 22:09
Cięta sprężyna zapewne nie siedzi w gnieździe na amorze tak jak powinna i przy wjechaniu w dziure się tam gdzieś obija, nie bez powodu wszyscy ogarnięci trąbią, że cięcie sprężyn to robota głupiego.

siatek81
26-08-15, 16:02
Mialem wczesniej na tyle amory ta techniks i wszystko bylo ok przez kilka lat
Jeden sie wylal i kupilem w ich miejsce mts ktore od nowosci stukaja
Wyczytalem ze to wadliwa seria i nic sie z tym nie zrobi
Znajomy z okolicy MateuszVti mial identyko

ZdanoG6
26-08-15, 17:28
Cięta sprężyna zapewne nie siedzi w gnieździe na amorze tak jak powinna i przy wjechaniu w dziure się tam gdzieś obija, nie bez powodu wszyscy ogarnięci trąbią, że cięcie sprężyn to robota głupiego.

No dokładnie, sprężyna na "otwarciu" pewno nie zachodzi idealnie w kołnierz, podczas jazdy (każdej, czy to powoli czy szybko, czy na dziurach czy nawet na prostej drodze) amor pracuje, skraca i wydłuża skok a w międzyczasie sprężyna obija się o mocowania. Naprawdę na przyszłość nie tnij sprężyn, kup AP albo KW które konkretnie posadzi auto.