PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno Civic-a z 1985 roku za 2200



Mucha126p
20-10-05, 22:07
Witam mam na imie Daniel i jestem nowym uzytkownikiem tego forum.
Prosze o rade.
Jestem przed kupnem Hondy Civic z 1985 roku,jej przebieg to koło 200 tysiecy,rozrzad byl wymieniany w styczniu br.,hamulce byly robione w tym roku,podloga byla robiona w tym roku,zalozony jest nowy gaz zalozony w sierpniu.Gosciu chce za nia 2200 ale wytarguje sie na 1800.Jest to silnik 1.3 - 71 KM.Lakier jest nowy,blacharka i konstrukcjha jest ok,razi mnie przebieg 200 tysiecy.Czy to pojezdzi jeszcze ??
Prosze o rade czy mam ja kupic czy darowac sobie,moje fundusze sa skromne a bardzo mi sie podoba ten samochod i chcialbym go kupic.
Prosze o opinie.Szczere.

Pozdrawiam Daniel.

Dzida
20-10-05, 22:10
Ten rocznik może się okazać studnią bez dna... Być może trzeba będzie pakować kase bez końca, a być może obejdzie się bez niczego. Obejrzyj ją bardzo dokładnie!

Dla otuchy dodam, że moja Honda ma 325 tysi przebiegu i lata ja noofka... :)

Mucha126p
20-10-05, 22:20
a z czym moze byc najwiekszy problem ? z jakimi podzespolami ? silnik,zawieszenie,blacha,konstrukcja ??

hcc
20-10-05, 22:37
,zawieszenie,blacha - wlasnie te

Hycelius
20-10-05, 22:51
85 rok? Obawiam się że to auto może być jak zauważyli przedmówcy na etapie "skarbonki".

Pati
20-10-05, 23:34
zalezy jak dbana. jesli regularnie naprawiana to pochodzi, ale wiedz ze bedziesz mial klopoty z blacharką i elementami zawieszenia.
to ta czerwona z tarnowa?

Rider
21-10-05, 00:09
Siemka cena nie jest zła ale niepatrz tylko na wygląd . Ja się kiedyś też zgrzałem nawygląd i niby było wszystko okey a po krótkim czasie zaczeło wszystko wychodzić fakt że to nie była Hondzina . No a HONDA to HONDA
Bądzmy dobrej myśli że po zakupie będzie wszystko oki. :grin:

carlose
21-10-05, 20:23
furka może być fajna, taki mały old school :D

Ralf
22-10-05, 11:58
podłoga była robiona?? :shock: moja juz prawie 16 letna ma podloge w idealnym stanie. Przebieg 200tys jesli jest oryginalny to bardzo nieduzo (ktoś robił tylko 10.000 rocznie? )

Taka Honda na pewno nie bedzie tanim samochodem i te 2koła które masz za nią dać podejrzewam ze bedziesz wkładał regularnie co jakiś czas(jesli bedziesz chciał zeby to było w dobrym stanie). Jeśli bardzo chcesz H to poszukaj 4 gen. za 3tys 1.3 spokojnie kupisz i bedzie miała 15 a nie 20lat i podłoge oryginał w idealnym stanie.
A jesli szukasz niewielkiego samochodu który tanio kupisz i bedzie tani w eksploatacji to raczej nie Honda. Proponowałbym VW Polo, Corse lub cos w tym stylu... Wiem z własnego doświadczenia ze VW Polo jadł części za 1/5 albo 1/10 tego co moja obecna Civiczka.
No ale Civic *******ziela ;)