PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie przepustynicy



bolo741
27-07-15, 21:07
Witam
Czytałem wiele tematow na ten temat ale zaden nie dal mi odpowiedzi mianowicie chodzi mi o czyszczenie przepustnicy, czy trzeba ją wymontowywac?
Chce ją wyczyscic ponieważ pedal gazu blokuje sie i jest to strasznie męczące.

Druga sprawa jak wyglada adaptacja przepustnicy? Czy musze ją robic jezeli tak to jak? Czytałem ze wiele osob ma problem z obrotami po wyczyszczeniu.


Pozdrawiam

jedna_brew
28-07-15, 06:16
hej,

przepustnicę najlepiej jest wymontować do czyszczenia ale nie jest to konieczne. można użyć środka w spraju do czyszczenia gaźników, co do adaptacji przepustnicy to nie jestem przekonany czy coś takiego jest możliwe - przy przepustnicy powinien być czujnik położenia i to on odpowiada za reakcję silnika na naciśnięcie pedału gazu.

Tiga
28-07-15, 06:24
Raczej lepiej zdjac, sa tam rozne kanaliki do ktorych nie dojdziesz przy zamontowanej przepustnicy. Warto zaopatrzyc sie w nowa uszczelke. Co do zacinania sie, to moze trzeba bedzie wycentrowac motylek. Jest on przykrecony na 2 śrubki.

bolo741
28-07-15, 09:13
Dzieki za odp, wczesniej mechanik mi czyscil i problem z blokujacym sie gazem zniknal i tez nie demontowal przepustnicy.

A co do tego spreju do czyszczenia gaznikow to smialo mozna uzyc i nic nie robi jak dalej sie dostanie?( bez demontazu)

rm_125
28-07-15, 09:34
ja przetarłem przepustnice szmatką o dziwo nie było dużo tego nalotu, potem wpuściłem sporą ilość oleju w linkę i się poprawiło ;)

jedna_brew
28-07-15, 10:09
hej,

bierzesz takiego środka, http://www.autokosmetyki.pl/stp-carb-spray-preparat-do-czyszczenia-gaznika,p506.html, zdejmujesz dolot tak aby mieć dojście do przepustnicy (lepiej nie psikać tym w przepływomierz). otwierasz przepustnicę i wpsikujesz z umiarem do środka. czekasz ze dwie minuty i odpalasz silnik i ręcznie operując linką od gazu otwierasz przepustnicę i ponownie (ale w mniejszych dawkach) wpsikujesz sprej do środka.

Silnik może mieć chwilowe trudności z odpaleniem i z utrzymaniem wolnych obrotów, wiąże się to z faktem że brud z przepustnicy dostał się do cylindrów i utrudnia spalanie. po kilku minutach pracy na wolnych obrotach wszystko powinno wrócić do normy.

delek
28-07-15, 10:35
Tam nie ma przepływomierza :), jest MAP Sensor. Jak blokuje gaz przy wciskaniu pedału z położeniaspoczynkowego to pewnie brud klei przepustnicę tak jak mówisz. Jeśli masz już wciśnięty gaz w czasie jazdy i prz przyspieszaniu madz wrażenie, że gaz porusza się nie płynnie tylko skokami, a autem lubi przy tym szarpnąć to linka gazu jest zatarta.