PDA

Zobacz pełną wersję : [Tutorial] Tempomat 5g i 6g



psemeq
25-07-15, 01:19
Witajcie,

Kilka dni temu udało mi się złożyć do końca tempomat w mojej solniczce. Przez ostatni miesiąc przeglądałem manuale Helmsa i te dwie strony:
http://honda-tech.com/honda-civic-del-sol-1992-2000-1/honda-civic-92-95-eg-eh-ej-oem-cruise-control-install-guide-%96-manual-transmission-2437528/
http://www.civic-eg.com/causeforalarm/cruise_control/index.php

Ogólnie jest to dość dobrze tam opisane jeśli mamy dostęp do pojazdu dawcy. Czytałem nasze i inne fora i ludzie mają sporo wątpliwości co do tego. Niestety jest to dość rzadki dodatek do naszych Hanek. Postaram się opisać w miarę dokładnie - w razie pytań proszę o bezpośrednie zapytania, a będę uzupełniał ten tutek.


Potrzebne elementy.
Tak naprawdę dużo ich nie potrzeba. Wszystko zależy od tego co my chcemy i jak bardzo kompletny zestaw chcemy mieć.

Elementy obowiązkowe:

Aktuator

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/aktuator.jpg

Najważniejsza część. Są różne długości linek gazu. Jeśli przekładacie do innego typu auta może być za długa albo za krótka. Moja była od jakiegoś sedana i była za krótka - rozwiązałem to tymczasowo trytytkami - do tego momentu przejechałem ponad 3000km i wszystko jest ok :cool:

Komputer

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/komp.jpg

Komputery są dwa od skrzyni manualnej i automatycznej. Różnią się budową bo jakoś trzeba biegi zmieniać. Ogólnie reszta taka sama - więc gdy przewód różowy zewrzemy na stałe do masy tempomat będzie działał normalnie. Tak jak zdjęciu widać u mnie - nie mam uchwytu więc wcisnąłem za wykładzinę. Działa bez problemu.

Swap pedałów z czujnikiem hamulca

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/pedaly.jpg

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/pedal_assemblies.jpg

Jest to najgorsza rzecz w całym swapie. Trzeba się namęczyć by wymienić cały ten rack. Do Hond wychodziły 2 typy linek gazu, ale to nie problem - ja przełożyłem oba pedały szeroki hamulca i gazu na inną linkę i bez problemu to działa. Na pierwszym zdjęciu widać 2 różne linki - lewa z auta do przepustnicy, prawa za krótka spięta trytytkami :p na drugim zdjęciu widać różnicę w pedałach - tak naprawdę chodzi tylko o tego dzyndzla - ale niestety cały pedal rack się różni bo zwykły nie ma uchwytu na to ramię.


Elementy opcjonalne:

Włącznik

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/przelacznik.jpg

Tak naprawdę to może być jakikolwiek włącznik. Wiadomo ten oem wygląda najlepiej, ale gdy ciężko znaleźć do swojego modelu to w razie czego może być nawet to na stałe włączone. Do del Sola kolega mi ze stanów ściągnął (tylko tam były Solki z tempomatem)

Przyciski w kierownice i zwijak

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/przelacznikgazu.jpg

Ja mam zmienioną kierownicę na akcesoryjne momo więc nie potrzebowałem. Jeśli ktoś chce mieć OEM to jest to do dostania. Przyciski działają na zasadzie dostarczenia 12v na odpowiedni przewód. U mnie jaki przełącznik zastosowałem podświetlany przełącznik do szyb, bo jest podświetlany a do tego ma górkę i dołek dzięki którym można wyczuć co jest co. 2 przyciski to Accel/Resume i Decel/Set. W Accordach od 98 jest jeszcze 3 przycisk Cancel - można użyć wiązki sprzęgła by to podłączyć, tylko działanie przycisku może być odwrotne - to można rozwiązać przekaźnikiem.

Uchwyt linki aktuatora

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/uchwyt.jpg

Uchwyt fajnie mieć, ale nie jest konieczny bo można do zwykłego przypiąć trytytkami i będzie działać.

Uchwyt komputera

Szukałem pół roku. Nikt nie ma. Rarytas. Ja swój komputer za tapicerkę schowałem.

Zegary/kontrolka Cruise w zegarach

W zależności od auta i wersji to jest czasem nie do dostania, np. w Solkach tempomat występował tylko w USA i nie widziałem żadnych zegarów z kontrolką Cruise w innym miejscu jak Immo. Więc będzie rzeźba. Ogólnie z komputera idzie jeden przewód w postaci masy - do żarówki/diody doprowadzamy +12V i komputer będzie to ładnie sterował. U mnie z racji braku dostępnych zegarów tą żarówkę podłączyłem pod przycisk włączania tempomatu - nie mam informacji że przycisk jest wciśnięty - mam za to informację że tempomat jest aktywny.

Czujnik sprzęgła

Nie jest wymagany, aczkolwiek przy manualnej skrzyni biegów jak zredukuje bieg i po jakimś czasie chce się przyspieszyć znowu funkcją RESUME to się przydaje. U mnie jeszcze nie doszedł przełącznik więc niewiele mogę powiedzieć. Jak nie mamy to przewód idący do czujnika (zazwyczaj różowy) zwieramy do masy. Gdy pedał jest wciśnięty nie ma przejścia do masy, gdy jest w spoczynku jest przejście do masy (w innych tutorialach jest to niejasne). Jako tego czujnika nie możemy użyć czujnika hamulca - on działa odwrotnie - chyba że ktoś chce dodać sobie przekaźnik do układu.


Działanie tempomatu.

Gdy jedziemy powyżej 40km/h możemy włączyć tempomat. Opiszę poniżej akcje poszczególnych czujników/przycisków (nigdzie nie mogłem znaleźć opisu, nie wiedziałem jak tempomat działa w Hondach):

W czasie jazdy bez tempomatu:

Accel/Resume - długie przyciśnięcie nic nie robi. Krótkie przyciśnięcie włącza tempomat do poprzedniej prędkości która była ustawiona. Jest warunek czasowy (nie ustaliłem jeszcze ile czasu można bez tempomatu jechać, ale zauważyłem, że zapomina, że jechał na tempomacie kilka minut wcześniej) oraz warunek prędkościowy - jeśli prędkość spadnie poniżej 40-50km/h.

Decel/Set - długie przyciśnięcie nic nie robi. Krótkie przyciśnięcie włącza tempomat do obecnej prędkości.

W czasie jazdy z tempomatem włączonym:

Accel/Resume - Krótkie przyciśnięcie zwiększa obroty o trochę. Długie przyciśnięcie wciska pedał gazu w podłogę (nie do końca) - dzięki temu można przyspieszać np z 90 do 130 bez naciskania pedału gazu. Po puszczeniu długiego wciśnięcia zostają obroty silnika z danej chwili i tempomat trzyma prędkość.

Decel/Set - Krótkie przyciśnięcie zwiększa obroty o trochę. Długie przyciśnięcie odpuszcza gaz, nie jest to takie odpuszczenie do końca, ale auto zwalnia. Po puszczeniu długiego wciśnięcia zostają obroty silnika z danej chwili i tempomat trzyma prędkość.

Cancel/pedał hamulca - tempomat się wyłącza - jedziemy na biegu na luzie. Przydatne jak ktoś nam zajedzie trasę i chcemy hamować silnikiem.

Pedał gazu - w każdej chwili możemy dodać gazu, żarówka tempomatu się świeci - jest on cały czas włączony. Po np. wyprzedzaniu jak puścimy pedał gazu - auto wraca do swojej prędkości.

Pedał sprzęgła - po wciśnięciu sprzęgła tempomat jest wyłączany - gdy wracamy do prędkości autostradowej, wciskamy sprzęgło, tempomat się wyłącza, zmieniamy bieg i wciskamy Resume by dalej zwiększać prędkość. Można użyć jako przycisk cancel (tak jak w accordach jest).


Elektryka

Największa część zabawy :p jak Wam się uda dorwać wiązkę kabinową do tempomatu to super - mniej zabawy. Ja tak właśnie miałem pożyczoną wiązkę kabinową. Kolory u mnie nieznacznie się różniły dlatego opiszę przewody poniżej, lepiej sugerować się kolejnością niż kolorami. Ja korzystałem ze schematu do del Sola.

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/schemat.jpg

http://www.strony.toya.net.pl/~psemeqtoya/honda/pinout.jpg

1 - sprzęgło aktuatora - zwarte do masy powinno blokować linkę - gdy linka jest zablokowana tylko wtedy można wysuwać i chować linkę - ciągniemy razem z 8 i 10 (masa akruatora może być wzięte z punktu masowego koło aktuatora lub tak ja zrobiłem - ze śruby przykręcającej akruator do budy)
2 - gdy hamulec w spoczynku powinno być 12V
3 - masa - ja ciągnąłem obok ze śruby która szła w karoserię
4 - tu trzeba zrobić mostek do jednego z istniejących przewodów hamulca w aucie (tego który nie ma napięcia - zielono biały)
5 - SET/Decel - powinno dostać 12V z przycisku na kierownicy albo naszego przycisku (tak jak u mnie z przycisku ze sklepu elektronicznego który otwiera okna)
6 - RESUME/Accel - powinno dostać 12V z przycisku na kierownicy albo naszego przycisku (tak jak u mnie z przycisku ze sklepu elektronicznego który otwiera okna)
7 - Obroty silnika - najprościej podłączyć się do zegarów - albo do przewodów wiązki za zegarami, albo konektorami oczkowymi pod śruby obrotomierza - szukamy do której śrubki z tyłu liczników ma przejście przewód niebieski (obrotomierz jest przykręcony śrubami do obudowy i do folii z tyłu ze ścieżkami i to po śrubach idzie sygnał).
8 - sterowanie wyciąganiem/chowaniem linki w aktuatorze
9 - podłączenie żarówki pokazującej że tempomat jest aktywny - podajemy stałe +12V - komputer robi resztę. Jeśli montujesz diodę - pamiętaj o polaryzacji.
10 - sterowanie wyciąganiem/chowaniem linki w aktuatorze
11 - +12V po zapłonie - ja wziąłem z puszki bezpieczników pod kierownicą - jest tam port +12V po zapłonie.
12 - prędkość - najprościej podłączyć się do zegarów - albo do przewodów wiązki za zegarami, albo konektorami oczkowymi pod śruby prędkościomierza - szukamy do której śrubki z tyłu liczników ma przejście przewód żółto-niebieski (obrotomierz jest przykręcony śrubami do obudowy i do folii z tyłu ze ścieżkami i to po śrubach idzie sygnał). Ciągniemy razem z przewodem nr 7.
13 - +12V - ja zmniejszyłem ilość przewodów i połączyłem do przewodu 11. Nic złego się nie dzieje.
14 - czujnik sprzęgła - jeśli nie mamy zwieramy do masy.


Słowo końcowe
1. Z tego co widziałem tempomaty w 5g i 6g są identyczne - różni je tylko montaż, więc ten tutorial jest uniwersalny.
2. Tempomat nie jest tylko na autostrady. Jest wszędzie tam gdzie trzeba ze stałą prędkością jechać - roboty drogowe, fotoradar, policja obok czy po prostu jedziemy po mieście, po wiosce czy w obszarze niezabudowanym - auto samo jdzie.
3. Nie odnotowałem zwiększonego spalania jak nie którzy twierdzą - u mnie na odwrót - spalanie spadło o 0,5L :p
4. Używając tempomatu nie jest się zmęczonym tak bardzo podróżą. Prawa noga tak nie boli :p


Pozdrawiam,
Przemek


///Do moderatorów - jeśli będę mógł edytować o nowe informacje to proszę o przeniesienie do tutoriali. Dziękuję

AdiSli
11-08-15, 22:23
Wspaniały tutorial , prawdopodobnie oprócz ciebie to w Polsce ja i jeszcze 3 osoby to robiły także jest to wyczyn nie lada uważam :)
Dziwne że nikt nawet nie napisał wcześniej ;\ wszyscy niby OEM+ a wciąż nikt do póki nie spróbuje jazdy na tempomacie uważa że zbyteczny ;)

Odrazu spytam , robiłem ten swap w EG5 , obecnie w coupe gdzie tempomat był od nowości mam problem , dokładnie sprawa dotyczy czujnika hamulca , wg manual-a jeżeli działa stop to działa i wyłącznik/włącznik tempomatu ?

Stopy mam , a tempomat nie działa , rozumiem to tak że nie odbiera sygnału mogącego go uruchomić bo "myśli" ze pedał hamulca jest używany , sprawdzałem czujnik sprzegła (nawet usunąłem)- odpada , sam mechanizm też działa , nie mam już pomysłu a nie wiele osób to jak wspomniałem robiło i nie jest w temacie ;\

Ustawiałeś ten czujnik lepiej +- zapda ci się ten cypel w nim do końca czy do połowy

Jeszcze raz gratki za ogarnięcie tematu od A do Z

sebawo
15-08-15, 12:50
Wspaniały tutorial , prawdopodobnie oprócz ciebie to w Polsce ja i jeszcze 3 osoby to robiły także jest to wyczyn nie lada uważam :)
Dziwne że nikt nawet nie napisał wcześniej ;\ wszyscy niby OEM+ a wciąż nikt do póki nie spróbuje jazdy na tempomacie uważa że zbyteczny ;)

Weź pod uwagę, że tempomat u nas trudno skompletować od a do z. gdyby tego było tyle, co elektrycznych luster czy szyb, to pewnie każdy by miał ;)

ma1ster
16-08-15, 15:14
Odrazu spytam , robiłem ten swap w EG5 , obecnie w coupe gdzie tempomat był od nowości mam problem , dokładnie sprawa dotyczy czujnika hamulca , wg manual-a jeżeli działa stop to działa i wyłącznik/włącznik tempomatu ?

Czujnik położenia pedału hamulca w wersji z tempomatem jest dwu stanowy, ma w sobie dwa oddzielne czujniki które działają odwrotni względem siebie (gdy jeden zwiera, drugi jest rozwarty)

Tempomat można uruchomić bez tego czujnika, zwierając i rozwierając odpowiednie piny bezpośrednio przy sterowniku.

AdiSli
18-08-15, 18:45
Czujnik położenia pedału hamulca w wersji z tempomatem jest dwu stanowy, ma w sobie dwa oddzielne czujniki które działają odwrotni względem siebie (gdy jeden zwiera, drugi jest rozwarty)

Tempomat można uruchomić bez tego czujnika, zwierając i rozwierając odpowiednie piny bezpośrednio przy sterowniku.

Dzięki za odpowiedź , oto mi chodziło czy można jakby oszukać układ , mając cąły czas włączony tempomat a wyłaczając go przyciskiem na desce , bez użycia nowego czujnika , na dniach sprawdzę to i myślę że w końcu uruchomię cały układ :)

psemeq
21-08-15, 11:35
Wspaniały tutorial , prawdopodobnie oprócz ciebie to w Polsce ja i jeszcze 3 osoby to robiły także jest to wyczyn nie lada uważam :)
Dziwne że nikt nawet nie napisał wcześniej ;\ wszyscy niby OEM+ a wciąż nikt do póki nie spróbuje jazdy na tempomacie uważa że zbyteczny ;)

Odrazu spytam , robiłem ten swap w EG5 , obecnie w coupe gdzie tempomat był od nowości mam problem , dokładnie sprawa dotyczy czujnika hamulca , wg manual-a jeżeli działa stop to działa i wyłącznik/włącznik tempomatu ?

Stopy mam , a tempomat nie działa , rozumiem to tak że nie odbiera sygnału mogącego go uruchomić bo "myśli" ze pedał hamulca jest używany , sprawdzałem czujnik sprzegła (nawet usunąłem)- odpada , sam mechanizm też działa , nie mam już pomysłu a nie wiele osób to jak wspomniałem robiło i nie jest w temacie ;\

Ustawiałeś ten czujnik lepiej +- zapda ci się ten cypel w nim do końca czy do połowy

Jeszcze raz gratki za ogarnięcie tematu od A do Z

Hej, sorki że tak późno, ale robota zassała.

Tak jak kolega ma1ster napisał, wszystko można na stałe zrobić. Przycisk stopu tak jak opisałem wyżej łączy się z komputerem pinem 2 i 4 (w komputerze). Jak się da stałe +12 na pin 2 oraz masę do pinu 4. Ale nie proponuję takiego rozwiązania bo nie będziesz miał jak tempomatu wyłączyć. Myślę, że da się pominąć wymianę czujnika - mostkując pin 2 do +12v a pozwalając sterować pinem 4 - tym co jest od zapalonych świateł.
Zobacz czy na wtyczce od przycisku hamulca pojawia się + na pinie 1 i 2 i czy jest przejście z pinu 1 na 4. Tam powinno działać to po włączeniu przycisku tempomatu.


Ogólnie robiąc takie rzeczy nie trzeba myśleć, że wszystko musi tam być. Tempomat, jak wiele innych komputerów, to maszyna stanów - trzeba pomyśleć tylko o tym jakie stany - wysoki i niski - dadzą nam odpowiednie rezultaty.

Jeśli macie jakieś pytania - dawajcie znać na PW ;) Jak będę umiał to pomogę

toby86
17-04-16, 00:38
odgrzewam kotlecika bo jestem akuratnie w trakcie swapu tempomatu do mojego eg8.
1. Powiedzcie mi prosze czy ciągnęliście ten długi zielono/biały przewód do ECU?? i nie chodzi mi o Crusise Control Unit tylko do kompa, wtyczka D pin nr. 2 - brake switch ???
2. Czy macie jakieś zdjęcie gdzie dokładnie i w jakiej pozycji ma być zamontowany CC Unit ?? Mam uchwyt i nie mam pojęcie gdzie go umiejscowić.
3. Jak podłączyć klakson żeby działał, mam przekaźnik, kiere z żółtą taśmą, jedynie brakuje mi reszy wiązki żółtej od SRS bo wiem że w niej idzie część wiązki do CC i klaksonu??
4. Czy możecie mi podać kolorystykę kabli, jakie wychodzą z wtyczki od przycisku Cruise, tej wtyczki nie mam i nie wiem gdzie ona wchodzi.

Z góry dzięki za info ;)

Stolarz_ga
17-04-16, 00:46
1. NIE nie ciągnąłem go w eg4

2. Chodzi o kompa? czy mechanizm z linką ?

3. Kostka 4 pinowa i ostatni bodajże pin to klakson jest w niej więc do niego trzeba dociągnąć kabel od przekaźnika (czerwono-niebieski chyba)

4. Jak znajdę to podam

toby86
17-04-16, 02:15
Chodzi mi o komputer tempomatu, wiem że fabrycznie był montowany gdzieś po lewej lewej stronie nad nogą kierowcy ale chodzi mi o dokładne miejsce bo mam oem mocowanie i chciałbym je przykręcić tam gdzie jego miejsce.
A orientujesz się jakie miał zadanie ten długi przewód co fabrycznie szedł do ECU ??? Jeśłi go nie będzie to czy w momencie naciśnięcia hamulca tempomat zostanie rozłączony??

Stolarz_ga
17-04-16, 13:33
Po lewej stronie w tej wnęce masz otwory by stelaż i potem kompa podwiesić , biało-zielony to idzie do kostki 4 pinowej w czujniku hamulca

toby86
17-04-16, 13:55
sorry chodziło mi o zielono/biały który wchodzi do kostki D pod pin 2 przy ECU. Ma on jakieś zadanie że tam jest czy spokojnie mogę go pominąć ?

toby86
06-05-16, 23:32
Panowie potrzebuję ostatnich wskazówek co do tempomatu bo jestem już na finishu. Całość mam podłączoną, jedynie pozostało mi odtworzenie wiązki która idzie do przycisku Cruise bo jej niestety nie mam.
Dokładnie chodzi mi o te kabelki http://www.civic-eg.com/causeforalarm/cruise_control/master_switch.jpg
Gdyby ktoś był tak uprzejmy i opisał mi gdzie się mam nimi wpiąć to byłbym bardzo wdzięczny. Kolorystyka będzie u mnie inna z racji tego że muszę dorobić całość.
- żółto-czarny to będzie 12V,
- jasno zielony ??
- czarny to masa
noi pozostaje kwestia tych 2 czerwonych lub czerwono-jakichś tam.

Jeszcze jedna rzecz - wzorując się na schematach przeciągnąłem dwa przewody od komputera tempomatu do kostki, która łączy się z wiązką deski rozdzielczej (licznik, radio itd) itd. Jeden przewód to RED/BLU i jest on od załączania kontrolki Cruise w liczniku (wpięty jest w pin 13) drugi przewód to LT GRN i jest on wpięty w pin 11 w tej samej kostce co tamten ale nie wiem gdzie on ma iść?? Do liczników czy też może do przycisku Cruise ??