PDA

Zobacz pełną wersję : silnik z type-r do civic sport 1.4 2001



SOBOL
20-10-05, 19:00
Jak w temacie,
czy jest mozliwe przelozenie bez ogromnych klopotow silnik z integry type-r lub civic type-r do hondy civic sport 1.4 2001...

jesli temat byl poruszany to przepraszam(jestem nowy :P)

LIO
20-10-05, 19:03
najprosciej z civic typeR

SOBOL
20-10-05, 19:12
rozumiem ze nie ma zadnego problemu z tym? no to musze teraz znalesc silnik :P


a co myslisz o tej hondzie?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C533765

LIO
20-10-05, 19:20
nie znam szczegółów takiej zamiany, ale buda podobna, komora silnika ta sama, majac kompletny silnik z łapami z wiazka, skrzynia, półosiami itd, przekladka nie wymaga moim zdaniem zadnej rzezby, a jesli juz, to duzo mniejsze niz wsadzenie innego silnika w tym z integry

nie lubie 7 generacji i ta zlota nie podoba mi sie jak inne 7 gen.

SOBOL
20-10-05, 19:29
gust jak to gust ... kazdy ma inny :)

znalazlem tez tania honde z 2003 z niemiec civic 1.4 ls czarna... no nic...musze to przemyslec i mam nadzieje ze kiedys dolacze do grona wlascicieli hond civic :)

a to ten link z czarna honda (http://www.mobile.de/SID9sxKSOTTrfbkEB4xqmwFmQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1129832175A 1Iindex_cgiD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1A1B20C140%81V-t-vCaMkMoRDSeSmVb_X_Y_x_yrd~BSRA6B14E11000EcivicD200 5CPKWECIVICHinPublicA2A0A0A0D2001/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&top=1&id=11111111184883439&)

Kras
22-10-05, 11:32
Bez sensu. Trzebaby wszystko przełożyć więc trzeba wszystko kupić - silnik, skrzynię, komp, całe przeniesienie napędu, piasty itp. Poza tym wcale takie banalne włożenie by nie było choćby z tego względu że 1.4 i 1.6 to seria D i kręcą się w przeciwną stronę więc i są odwrotnie zamontowane. Co za tym idzie mają w zupełnie innych miejscach mocowania. Ogólnie rzeźba zupełnie nie warta zabawy...bo przecież jeszcze do osiągów silnika Type-R wypadałoby wzmocnić hamulce, wymienić zawiechę łacznie ze stabilizatorami, usztywnić budę itd. Bzdura po prostu.

Pati
22-10-05, 11:50
mysle ze sama skorupa jest ta sama. k20 ze swoimi poduszkami powinno sie ładnie dać zamontować.
inna sprawa że przyzwoitość nakazywałaby zrobienie zawieszenia i hamulców.

SOBOL
22-10-05, 12:00
no to szukam Hondy Civic Type-R i tyle :) 3 latki za okolo 60t juz mozna kupic. Problem w tym ze moja znajomosc silnikow jest raczej podstawowa... na co zwrocic uwage w type-rce przy ogladaniu silnika i w ogole calego ssamochodu, co sie najbardziej zuzywa i jest najdrozsze do wymiany a co moge przeoczyc przy ogladaniu samochodu(albo ktos specjalnie przeoczy;) )[/code]

Pati
22-10-05, 12:10
szukaj samochodu z wiarygodną i udokumentowaną przeszłością.

SOBOL
22-10-05, 12:15
ok dzieki... dam znac jakbym cos znalazl :)

Kras
22-10-05, 15:00
Akurat na silnik w 3-letnim samochodzie (i to w Hondzie) nie ma za bardzo po co patrzeć bo tam raczej wszystko będzie OK. Najważniejsze to patrzeć pod kątem czy nie złożony z trzech innych i czy wszystko jest na miejscu. Udokumentowana historia mile widziana.

sc0rpion
22-10-05, 16:15
mysle ze sama skorupa jest ta sama. k20 ze swoimi poduszkami powinno sie ładnie dać zamontować.

budy sa inne bo jak pisal Kras silniki sa odwrocone wiec rzezba by byla i to spora, akumulator z drugiej strony, bezpieczniki i inne *******y
gra niewarta swieczki

LIO
22-10-05, 16:22
możliwe panowie, że macie racje, ale według mnie to silnik, będzie miał w innych jego częściach mocowania, a do budy w tych samych. Łapa centralna będzie w miejscu centralnym, boczne na podłużnicach w jednej osi, możliwe że stabilizacyjnymi będą się różnić, ale nie koniecznie.

sc0rpion
22-10-05, 16:23
możliwe panowie, że macie racje, ale według mnie to silnik, będzie miał w innych jego częściach mocowania, a do budy w tych samych. Łapa centralna będzie w miejscu centralnym, boczne na podłużnicach w jednej osi, możliwe że stabilizacyjnymi będą się różnić, ale nie koniecznie.

niestety nie jest tak jak myslisz, podluznice i wozek jezdny sa calkiem inne, nic nie pasuje

graf78
02-12-05, 15:48
Bez sensu. Trzebaby wszystko przełożyć więc trzeba wszystko kupić - silnik, skrzynię, komp, całe przeniesienie napędu, piasty itp. Poza tym wcale takie banalne włożenie by nie było choćby z tego względu że 1.4 i 1.6 to seria D i kręcą się w przeciwną stronę więc i są odwrotnie zamontowane. Co za tym idzie mają w zupełnie innych miejscach mocowania. Ogólnie rzeźba zupełnie nie warta zabawy...bo przecież jeszcze do osiągów silnika Type-R wypadałoby wzmocnić hamulce, wymienić zawiechę łacznie ze stabilizatorami, usztywnić budę itd. Bzdura po prostu.
Racja, Sam mam 1,6 sport 05' silnik jest odwrotnie zamontowany niz w Type-r, poza tym gdzie mozna znalesc taki silnik? i w jakiej cenie? zabawa nie oplacalna. Jesli chodzi o zawieszenie to model 05' jest bardzo sztywny, ale ma mniejsze tarcze hamulcowe z przodu niz type-r, natomiast piasty ma 5x114,3 (takie same jak type-r) Pozdrawiam