PDA

Zobacz pełną wersję : stuk podczas cofania



honda 2012
17-07-15, 00:30
Witam jestem posiadaczem civica 9 generacji 1.8 comfort. Ostatnio podczas cofania i zahamowania słyszę bardzo głośny pusty puk który jest bardzo denerwujący. Oczywiście samochód na gwarancji serwis rozkłada ręce. Proszę o pomoc co to może być. ? Czasami zdarza się również ze stuk nie wystąpi a raz wystąpi .

Grzechuk
17-07-15, 08:57
Witam, możliwe, że to któryś klocek hamulcowy w zacisku, podczas zmiany kierunku jazdy lekko się przesuwa. U siebie też to wyczaiłem, czasami stuknie czasami nie, nie ma co się przejmować.

adamkatowice
17-07-15, 11:59
Szanowny kolego, powiedz w serwisie, żeby odkręcili całe zawieszenie (poluzowali śruby, głównie belki, wahaczy) i dokręcili zgodnie z kolejnością w serwisówkach kluczami o odpowiednim momencie.
Jest duża szansa że pomoże ;)
Powodzenia !

masu80
15-04-19, 19:11
Witam, czy ktoś potwierdził może, że stuk ten pochodzi od klocków ? Od pewnego czasu zauważyłem u mnie takie samo zjawisko: stuk (pojedynczy) tak jakby występował jakiś luz w zawieszeniu występuje po jeździe do przodu a następnie cofaniu i hamowaniu. Występuje on w chwili rozpoczęcia hamowania - tylko przy jeździe do tyłu i tylko w początkowej fazie hamowania (tak jakby jakiś przeskok). Zauważyłem także, że jest głośniejszy przy skręconych kołach. Wg. mnie to nie klocki bo stuk jest zbyt głośny. Byłem już na szarpakach, byłem u majstra podniósł mi samochód do góry, zawieszenie było bez obciążenia ale nikt nic nie wykrył. Dosłownie dziś zrobiłem krótką trasę, wjeżdżam tyłem do garażu i znów to samo. Jeśli ktoś zna ten problem będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

Artur S.
16-04-19, 11:17
Witam,
mam tak od nowości w swoim poliftowym sporcie. Klika dni po odebraniu auta z salonu pojechałem z tym tematem to Honda Plaza bo trochę się zaniepokoiłem, ale tam od razu stwierdzili, że to normalne w tym modelu. Podobnie usłyszałem w Aries gdzie serwisuję samochód. AFAIR podobno konstrukcja zacisków w IX jest nieco inna niż w VIII, nie ma jakiejś blaszki czy czegoś tam, co skutkuje tym, że klocki się delikatnie przemieszczają stukając. Podobno jednak dzięki temu nie mają możliwości żeby się zablokować np. z powodu zanieczyszczeń, więc niby jest bezpieczniej.
Zastrzegam, że temat przerabiałem ponad dwa lata temu, więc moje wyjaśnienie może być nie do końca precyzyjne bo mogłem coś pomylić ;) W każdym razie na pewno nie ma się czym przejmować, o ile oczywiście to jest przyczyna stukania.

Pzdr - Artur S.

Badman
24-09-19, 10:37
Mam to samo ale u mnie przy przeglądzie mechanik stwierdził, że tylne klocki są delikatnie starte pod kątem i prawdopodobnie stąd bierze się stukanie. Auto od nowości u nas i serwisowane w ASO