PDA

Zobacz pełną wersję : Hr-v 2015



adamkatowice
14-07-15, 21:23
Piszę w tym dziale, bo pewnie kilka osób czekało na nową HR-V.... a cenowo jest bardzo podobna do civica biorąc pod uwagę silnik diesla i wyposażenie....
więc...
ceny http://www.honda.pl/cars/get-a-brochure/_jcr_content/par1/textcolumnwithimagem_12/textColumn/richtextdownload_d5e/file.res/HRV_cennik_2015.pdf
wyposażenie http://www.honda.pl/cars/get-a-brochure/_jcr_content/par1/textcolumnwithimagem_12/textColumn/richtextdownload_b25/file.res/hrv_specyfikacja_2015.pdf
test http://moto.onet.pl/testy-nowe/nowa-honda-hr-v-test-i-opinie/30svy1

i powiem Wam, że jak ktoś nie potrzebuje CR-Vki to może zaoszczędzić ok. 20.000zł kupując super wyposażoną HR-Vkę.
Czekam na test w salonie ;)
szkoda, że dalej nie ma benzynowego silnika który jeździ ;p

dudek_t
15-07-15, 09:12
Przecież to nieporównywalnie mniejszy samochód niż CRV. Taki podniesiony Civic...

filipfm
15-07-15, 10:57
HR-V bazuje na plycie Jazza, wiec pewnie w srodku jest mniejszy niz Civ

greku1410
15-07-15, 11:53
To taki nissan juke będzie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

adamkatowice
15-07-15, 12:40
wyższy od civica o 14cm, niższy od cr-v o 8. minimalnie krótszy od Civica.
Bagażnik spoko.
Za 105.000zł można mieć full opcje z silnikiem diesla, czyli ogólnie ceny porównywalne z aktualnie drogim civiciem, wyposażenie lepsze.
Ciekawe jaki będzie spadek wartości hr-v. Dla przykładu cr-v w nowej budzie jest od 2012r, a dziś na rynku wtórnym nie ma praktycznie ani jednego krajowego diesla 2.2 i ciężko mówić o jego utracie wartości...

filipfm
15-07-15, 12:54
Przy cenach diesla 2.2 w PL i jeszcze wysokiej wartosci od której jest liczona akcyza przy sciagnieciu z zachodu zupełnie mnie to nie dziwi :)

dudek_t
16-07-15, 10:34
W życiu za tak mały samochód nie zapłacę 100 000zł. Nie ma takiej opcji. Zwłaszcza za niczym się nie wyróżniającą Hondę z mizernymi osiągami.

filipfm
16-07-15, 10:49
To taki nissan juke będzie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Wszystko fajnie, tylko konkurencja jest sporo tansza.
Juke w topowej wersji z 190KM benzyna, 4x4 i automatem kosztuje 95k. 2WD z atmosferyczna benzyna 1.6 kosztuje 73k, a z dieslem 82k a 190KM 83k.

Nadrozszy captur od renault to 82k (chociaz pewnie mozna dobic dodatkami), mokka za 93k z 4x4.

Chociaz CR-V sie jakos sprzedaje mimo wysokiej ceny. Zobaczymy

lukpaw
18-07-15, 10:33
Największym rywalem HR-V jest Mazda CX-3 - jej cena wyjściowa to 66900 zł (silnik 2.0, 130KM, 9s do 100, klima manual), natomiast HR-V 77000 zł (silnik 1.5, 120KM, 10s do 100, klimatronik). Druga wersja wyposażenia Mazdy CX-3 to cena 73900 zł, a HR-V 84000 zł.
Zestawiając HR-V podstawowa wersja 77000 zł i drugą wersję wyposażenia CX-3 73900 zł - kupujemy samochód o 3100 taniej z lepszym wyposażeniem i silnikiem.
Więc cena HR-V jest co najmniej o 10 tys. za wysoka.

adamkatowice
18-07-15, 14:44
wydaje mi się, że HR-V jest większa - przestronniejsza od cx3, która ma dłuższą maskę i mniejszy środek.... sam bagażnik hr-vki jest o 100 litrów większy od cx3. Tak samo jak nie można porównywać cx5 do cr-v, nie ta wielkość....

semthex
18-07-15, 18:26
Choćby i nawet cx3 było lepsze to znowu jak przy wyborze civica wygra jakość i podejście serwisu hondy do klienta... W salonie mazdy mieli mnie totalnie gdzieś a w hondzie nie dość, że było szybko to jeszcze dużo lepsze podejście serwisu. To też jest jedna z cech, która powoduje, że nawet te kilka tys. więcej człowiek wyda.

lukpaw
18-07-15, 21:46
Z bagażnikiem prawda, ale spójrzcie na wymiary:
długość x szerokość, bagażnik
HR-V 4294 x 2019 mm, 453 l
CX-3 4275 x 2049 mm, 350 l
CX-5 4555 x 2165 mm, 503 l

Załóżmy, że faktycznie maska CX-3 jest nieco dłuższa od HR-V i na tym zyskał bagażnik, ale wnętrze już mało prawdopodobne, że zyskało. Rozmiary tych samochodów są niemal identyczne, więc więcej przestrzeni poza bagażnikiem nie wytrzasnęli. Zresztą to jest trochę jak z Honda Jazz i Mazda 2 - ten sam segment, ale Jazz ma większy bagażnik, zresztą zawsze z tego słynął - ale nadal obydwa samochody są porównywalne (segment B).

Nie twierdzę, że CX-3 jest lepsza od HR-V bo opinie pewnie będą podzielone - ja siedziałem/nie jechałem żadnym z tych samochodów - więc nie oceniam.
Napisałem tylko, że cena jest za wysoka i to nie mało bo o 10 tys. zł.
Biorąc pod uwagę tylko większy bagażnik i klimatronik w HR-V, ale mniej dynamiczny silnik (-1s do setki) nie dopłaciłbym tych 10 tys. zł

Natomiast co do serwisu to akurat zależy w jakim mieście. Tak się składa, że znam takie miasta w których serwis Hondy jest na tyle kiepski, że ludzie jeżdżą do miasta oddalonego o około 100km, więc dla mnie to żaden argument. Pewnie znajdziesz kiepski serwis honda i kiepski mazda i odwrotnie.

semthex
20-07-15, 07:56
Łukasz, masz rację - tak samo jest ze zwolennikami i przeciwnikami np. mazdy 3 i naszych civiców. A co do serwisów to racja, dlatego wygrała bezpieczniejsza opcja.

zolw82
20-07-15, 09:08
Nikt nie przymusza do wyboru hondy, takie porównania sa bez sensu, zawsze mozna kupic francuza, tańszego ale czy lepszego ? Przy tych waszych porównaniach cenowych warto byłoby uwzględnić spadek wartości po np 3 lub 5 latach bo zazwyczaj tyle jezdzi potencjalny nabywca nowego auta (czas gwarancji lub odrobine dluzej czyli 5lat, a potem znowu kupuje nowe auto), civic ufo pokazał co jest wart i widac po cenach ze konkurencja straciła sporo wiecej i tez ciężej sprzedac 5-7letnią mazdę niż honde i po mimo wyższych cen używanych hond ich popularność i sprzedaz na rynku wtórnym jest ogromna.

Krawiec
28-10-15, 09:49
ojciec ogląda się za nową HR-V, zanim pojadę do salonu to oglądać, powiedzcie mi co oferuje mi system HondaConnect? Z tego co wyczytałem biorąc wersję Elegance dostanę system HondaConnect ale bez nawigacji. Czyli co? Ekran dotykowy do sterowania radiem? Da się np. w przyszłości rozbudować to o nawigację? Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym systemem? Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

140KM
28-10-15, 18:20
Co do HR-V i jego ewentualnej popularności i wartości używanych za kilka lat to trudno wyrokować (zależy jak długo utrzyma się moda na tegotypu auta ) ale wg mnie fenomen cen za nawet 10 letnie sztuki UFO bierze się z faktu ,że nie tylko są mało awaryjne ale wciąż wygląda atrakcyjnie nawet na tle wielu nowszych modeli i nie ma wstydu jeździć 10 letnim autem :-)

zgaduje ,że z HR-V będzie podobnie , konkurencja się szybko znudzi a Honda wciąż będzie cool

lukpaw
28-10-15, 20:06
Ostatnio przejechałem się:
1. Mazda CX-3 2.0 benzyna 120 KM manual
2. Honda HR-V 1.5 benzyna 130 KM automat CVT
3. Mazda 6 sedan 2.0 benzyna 165 KM manual
4. Nowa Skoda Superb sedan 2.0 diesel 190KM automat DSG

Jeżeli chodzi o Mazdę CX-3 to nie tylko bagażnik mniejszy o 100 litrów od Hondy HR-V, ale również drugi rząd siedzeń ciasny - brakuje miejsca na nogi czy foteliki. Jak ktoś jeździ w 2 osoby to Mazda CX-3 jest OK, ale już w 4 osoby (2 dorosłych + 2 dzieci) wg mnie się nie da.
W Hondzie HR-V z miejscem naprawdę jest dobrze, miałem wrażenie że to podniesiony odpowiednik Civica, można w 4 osoby w tym samochodzie się zmieścić (ewentualnie foteliki) i w bagażniku miejsca też wystarczy.
Jednak z Hondą jest pewien problem - słaby silnik, który już do końca pogrąża fatalny automat CVT. Przyspieszenia brak, automat sprawia, że wkręca się to jak skuter i ten zbyt wysoki dźwięk - 1.8 w UFO to symfonia dla uszu, a w HR-V jakaś mandolina.
W Mazdzie CX-3 silnik jest bez zarzutu - choć 1.8 w UFO w moim odczuciu lepszy.
Tak więc jak ktoś chce wozidło to polecam HR-V, ale tylko za manualem, zero emocji, ale dowiezie z punktu A do B.
Jak ktoś nie ma rodziny 2+ to polecam Mazdę CX-3.

Mazda 6 coś pięknego - właściwości jezdne, zakręty na dużej prędkości, dynamika silnika - zdecydowanie lepsza od 1.8 UFO, aż nie chciało mi się wysiadać.
Nowa Skoda Superb - DSG taki powinien być automat, silnik rakieta - ale to diesel 190KM, więc trudno się dziwić, że wszystkich powyżej przebija, właściwości jezdne porównywalne z Mazdą 6.

140KM
29-10-15, 09:18
HR-V 1.5 benzyna w manualu jeździ na prawdę poprawnie i wg mnie dynamika do tego typu auta jest wystarczająca , ten sam silnik z CVT jest nastawiony na wygodę jazdy ( zapewne docenią Panie ) brak szarpnięć , płynne przyśpieszanie , spokojna jazda w korku itd.
lepsza dynamika będzie z silnikiem 1.6 D - tu moment obrotowy da się odczuć wyraźniej ,
na innych rynkach jest też oferowany z 1.8 b ;

pamietajmy ,że HR-V jest nastawiony na komfort i ekonomię jazdy - to jest bardzo praktyczne auto a kto szuka emocji i dynamiki może wybrać coś innego ,
założenia Hondy potwierdzają się w ilości zamówień na nowy model i czas zapewne potwierdzi ,że mają rację .

bunet
29-10-15, 20:34
Hr-v w Azji i USA jest nie dość ze 4x4 to jeszcze 1.8 benzyna.
Jak tylko dolar znowu spadnie na ok 3 złote to warto taki nowy samochód sciągnąć z USA.

Pik
30-10-15, 20:06
Mazda 6 coś pięknego - właściwości jezdne, zakręty na dużej prędkości, dynamika silnika - zdecydowanie lepsza od 1.8 UFO No nie przesadzajmy z tym "zdecydowanie lepsza". Jeździłem Mazdą 3 z tym silnikiem i uważam że dynamika była faktycznie może lepsza, ale nie jakoś istotnie. A Mazda 6 waży jednak trochę więcej niż 3ka, zresztą katalogowo ma 9,1s do 100ki (przypomnę że UFO 8,9).

Tony73
31-10-15, 16:23
No nie przesadzajmy z tym "zdecydowanie lepsza". Jeździłem Mazdą 3 z tym silnikiem i uważam że dynamika była faktycznie może lepsza, ale nie jakoś istotnie. A Mazda 6 waży jednak trochę więcej niż 3ka, zresztą katalogowo ma 9,1s do 100ki (przypomnę że UFO 8,9).

Dla mnie istotnie lepsza: https://www.youtube.com/watch?v=4pNz-TncFi0 Same suche 0-100 niewiele mówi o aucie.

Pik
31-10-15, 22:01
OK Tony niech ci będzie. "Istotnie" to jest pojęcie względne heh.
W porównaniu do auta którym obecnie jeżdzę zarówno Civic, jak i Mazda są zdecydowanie wolniejsze, a róznica między nimi wydaje się mało znacząca, stąd może przykładam inną miarkę do oceny.

140KM
03-11-15, 10:20
jest dobra wiadomość dla fanów Civica ( trzeba tylko poczekać do 2017 na X gen ) nowy silnik 1.5 Turbo będzie miał 201 KM :) zacznie jeździć jak należy ....

filipfm
03-11-15, 10:39
jest dobra wiadomość dla fanów Civica ( trzeba tylko poczekać do 2017 na X gen ) nowy silnik 1.5 Turbo będzie miał 201 KM :) zacznie jeździć jak należy ....

Jakieś źródełko?

Pik
03-11-15, 10:40
2017 powiadasz? No to się wyraźnie Hondzie nie śpieszy... Bo np taka Kia już od ładnych paru lat oferuje 1,6 ponad 200KM w Ceed GT (akurat wyszedł model po liftingu).

filipfm
03-11-15, 11:41
2017 powiadasz? No to się wyraźnie Hondzie nie śpieszy... Bo np taka Kia już od ładnych paru lat oferuje 1,6 ponad 200KM w Ceed GT (akurat wyszedł model po liftingu).

W Peugeocie RCZ (ztcp silnik opracowany z BMW) jest 1.6 270KM :)

znalazlem linka http://www.civicx.com/threads/european-1-5l-turbo-gets-vtec-and-produces-201-bhp-vs-174bhp-american-in-2016-civic.564/

http://www.civicx.com/attachments/vtec-turbo-slide-630x355-jpg.1326/
http://www.civicx.com/attachments/honda-civic-engines-jpg.1323/
http://www.civicx.com/attachments/honda-1-5-turbo-1-jpg.1327/
http://www.civicx.com/attachments/honda-1-0-turbo-2-jpg.1328/

de125
03-11-15, 12:09
Tego się niestety spodziewałem - że Honda znowu pójdzie w skrajności. Z jednej strony mały litrowy silnik o osiągach co najwyżej do miasta, z drugiej strony bardzo mocna 200-konna jednostka. Nic pośrodku...
Myślę, że dla wielu osób silniki typu 1.0 turbo są nie do przyjęcia (w tej klasie mocy powinny jak dla mnie być dalej wolnossaki).
Z drugiej strony silnik 1.5 turbo (choć pewnie będzie miał super osiągi) cenowo będzie pewnie w okolicach 100 tyś i powyżej, a to już dla wielu magiczna granica ceny za kompakta...
Brakuje mi jakiegoś motoru z turbo i mocy 150-160KM w cenie powiedzmy (w zależności od wyposażenia) 80 - 90 tyś.
Na dziś uważam, że takie silniki to optimum do kompakta - i zapewniają dobrą dynamikę i relatywnie niedużo palą i jednocześnie nie kosztują tyle, że człowiek się zastanawia czy nie dołożyć do czegoś w klasie średniej...

140KM
03-11-15, 14:14
Panowie , proszę nie marudzić :) jeden za mocny , drugi za słaby ... , pożyjemy - zobaczymy - mnie kiedyś 140KM wydawało się dużo a dzisiaj to "tylko 140" , wg mnie Honda wie co robi i ten wybór jest właściwy - kto zechce auto ekonomiczne wybierze 127 KM ( ta wersja zastepuje 1.8 ) , a kto będzie chciał dynamiki -dla niego 201 KM .... podobno Typer X będzie ponad 350 KM :p

filipfm
03-11-15, 14:18
Trzeba bedzie pokonac mentalną barierę jazdy 3 cylindrowym autem (prawie jak w BMW 3er) :) ale ten 1.0 ma szanse być sporo dynamiczniejszym niż obecne 1.8

140KM
03-11-15, 14:19
Trzeba bedzie pokonac mentalną barierę jazdy 3 cylindrowym autem (prawie jak w BMW 3er) :) ale ten 1.0 ma szanse być sporo dynamiczniejszym niż obecne 1.8

będzie :D 200Nm i spalanie 5-6 l

http://cdn1.autoexpress.co.uk/sites/autoexpressuk/files/styles/gallery_adv/public/8/29//ae-honda-civic-frontale.jpg?itok=LYRXPGbk


2017 powiadasz? No to się wyraźnie Hondzie nie śpieszy... Bo np taka Kia już od ładnych paru lat oferuje 1,6 ponad 200KM w Ceed GT (akurat wyszedł model po liftingu).

Kia Ceed GT - 0-100 7.7 s
Civic 8 typer - 0-100 6.2 s

jeśli się mylę poprawcie mnie Panowie ....

filipfm
03-11-15, 15:23
Kia Ceed GT - 0-100 7.7 s
Civic 8 typer - 0-100 6.2 s

jeśli się mylę poprawcie mnie Panowie ....

CTR 6.6, realnie ok 7+

Pik
03-11-15, 17:10
Ceed vs stary Typer? Mówimy o silnikach. No i jaki ma sens porównanie auta już dawno nieprodukowanego z aktualną ofertą? Poczekajmy jakie czasy zaprezentuje nowy hondowski 1,5T w... 2017.

Ale jak ktoś się upiera przy zestawieniach to już bardziej pasuje parka
Civic Executive 1.8 i-VTEC MT ; cena 93700,- ; 0-100 9,7s
Kia Ceed GT 1,6T; cena 97000,- ; 0-100 7,6s

Tony73
03-11-15, 17:17
Dalej się podniecajcie czasami 0-100 :p Choćby ten Ceed miał 9,0 s do setki to i tak w codziennej jeździe będzie 100 razy przyjemniejszy od starego Type R-a, a nawet subiektywnie będzie od niego znacznie dynamiczniejszy.


Poczekajmy jakie czasy zaprezentuje nowy hondowski 1,5T w... 2017.


Raczej w 2018 będzie dopiero możliwość zakupu.


OK Tony niech ci będzie. "Istotnie" to jest pojęcie względne heh.
W porównaniu do auta którym obecnie jeżdzę zarówno Civic, jak i Mazda są zdecydowanie wolniejsze, a róznica między nimi wydaje się mało znacząca, stąd może przykładam inną miarkę do oceny.
Oczywiście, ja miałem na myśli wyłącznie silniki wolnossące, wiadomo że 2.0 Turbo w kompakcie to inna bajka :)

140KM
04-11-15, 10:07
Ceed vs stary Typer? Mówimy o silnikach. No i jaki ma sens porównanie auta już dawno nieprodukowanego z aktualną ofertą? Poczekajmy jakie czasy zaprezentuje nowy hondowski 1,5T w... 2017.

Ale jak ktoś się upiera przy zestawieniach to już bardziej pasuje parka
Civic Executive 1.8 i-VTEC MT ; cena 93700,- ; 0-100 9,7s
Kia Ceed GT 1,6T; cena 97000,- ; 0-100 7,6s

porównanie starego z nowym - oba mają silniki o mocy około 200KM - to mój przykład ,że nowszy nie zawsze znaczy lepszy - fakt że w codziennym miejskim użytkowaniu nie wykorzystuje się całej dostepnej mocy i bardziej istotne są kwestie praktyczne auta. - domniemam ,że dopiero w praktyce czyli w ruchu by się okazało który jest szybszy - start na wprost to nie wszystko , liczą się jeszcze jazda w zakrętach , przyśpieszenia np. 40- 80 itd

Pik
04-11-15, 13:30
Honda już nie oferuje tego silnika niestety, także pojedynek mocno korespondencyjny. Nie zmienia to faktu, że nawet Koreańczycy wyprzedzili Hondę w sferze napędu i jeśli faktycznie jakiś nowy porządny silniczek benzynowy "dla ludu" Honda zamierza wprowadzić dopiero za 2 lata, to marnie widzę przyszłość tej marki.

filipfm
04-11-15, 14:07
Honda już nie oferuje tego silnika niestety, także pojedynek mocno korespondencyjny. Nie zmienia to faktu, że nawet Koreańczycy wyprzedzili Hondę w sferze napędu i jeśli faktycznie jakiś nowy porządny silniczek benzynowy "dla ludu" Honda zamierza wprowadzić dopiero za 2 lata, to marnie widzę przyszłość tej marki.

Korespondencyjny, co nie zmienia faktu, że wejście Kia do segmentu Hot Hatchy jest na razie kapiszonem :D bo 7,6 sek w tej chwili nie robi absolutnie na nikim wrazenia. Ot fajny dynamiczny dupowóz a nie HH.

Pik
04-11-15, 14:22
Ceed GT to nie hot hatch przecież. Ze względu na cenę, brak szpery i silnik właśnie. 200 KM robiło hot hatcha ładnych parę lat temu, właśnie w czasach UFO TypeRa. Obecnie to tylko taki mocniejszy kompakt.

140KM
04-11-15, 14:50
Ceed GT to nie hot hatch przecież. Ze względu na cenę, brak szpery i silnik właśnie. 200 KM robiło hot hatcha ładnych parę lat temu, właśnie w czasach UFO TypeRa. Obecnie to tylko taki mocniejszy kompakt.

zgadza się , Ceed GT to taki szybszy kompakt ( z haczącą skrzynią biegów i mało stabilnym zawieszeniem w ostrych zakrętach ) ale na co dzień sprawdzi się bardzo dobrze - duży + za wprowadzenie oferty ;
domniemam ,że nowy Civic z 1.5 T będzie podobny ( oby lepszy :p ) i będzie idealnym autem na co dzień ( do pracy , na zakupy itp ) a to że Honda nie śpieszy się z wprowadzeniem do oferty nowych silników spowodowane jest ich sumiennym podejściem do ich przygotowania i sprawdzenia aby klienci się nie zawiedli ,
zatem kto chce ten czeka ...

faktem jest ,że 8 gen zrobił furorę głównie wyglądem a obecny 9 gen nie podołał utrzymania statusu - dlatego sporo osób oczekuje na przełom w 10gen.


a o przyszłość Hondy jako marki się nie martwmy - jak dotąd jest wysoko ceniona nie tylko w Europie ( w skali światowej jest wiodącym producentem różnych silników )

filipfm
04-11-15, 15:12
Ceed GT to nie hot hatch przecież.

zgadza się , Ceed GT to taki szybszy kompakt

Tak wyszło w istocie, jednak marketingowo KIA i pismaki rogrywali to jako wejście na rynek hot hatch

Tony73
04-11-15, 18:14
Niech wam będzie, ze 200-stu konny Ceed to dupowóz :) IX gen. 1.8 i-vtec to w takim razie łazik :cool:


Honda już nie oferuje tego silnika niestety, także pojedynek mocno korespondencyjny. Nie zmienia to faktu, że nawet Koreańczycy wyprzedzili Hondę w sferze napędu i jeśli faktycznie jakiś nowy porządny silniczek benzynowy "dla ludu" Honda zamierza wprowadzić dopiero za 2 lata, to marnie widzę przyszłość tej marki.
Mam podobne zdanie niestety :(

140KM
04-11-15, 21:20
Honda wycofała silnik 2.0 z powodu "niespełniania" norm emisji spalin a nie dlatego ,że był zły ( jak ostatnio się dowiadujemy kopciuchy TDI są lepsze :p a raczej nie ) a czy i kto ich wyprzedza to pod ocenę klientów zostawiam - samochody pomału stają się jednorazówkami jak smartfony - kupić, pojeździć trochę i wyrzucić albo opchnąć frajerom - czas zweryfikuje czy tak droga się sprawdzi i komu ... ( na przykładzie dieseli - awaryjny cały osprzęt silnika itd, w przypadku małych turbo benzynek może być podobnie ) nadchodzą trudne czasy dla wielbicieli motoryzacji ...

_posen
17-01-16, 11:25
Dalej się podniecajcie czasami 0-100 :p Choćby ten Ceed miał 9,0 s do setki to i tak w codziennej jeździe będzie 100 razy przyjemniejszy od starego Type R-a, a nawet subiektywnie będzie od niego znacznie dynamiczniejszy.



Raczej w 2018 będzie dopiero możliwość zakupu.


Oczywiście, ja miałem na myśli wyłącznie silniki wolnossące, wiadomo że 2.0 Turbo w kompakcie to inna bajka :)

Jezdzilem w zeszlym tygodniu takim ceedem w 1,6t to sie podziele. Fatalne wnetrze i kompletnie masakryczna skrzynia manualna - to jest produkt samochodopodobny w porownaniu z honda, czy mazda. Jest gorzej niz w renault i focusie. Ladne ma ledy z przodu z tego co pamietam i czerwony lakier tez ladnie wyglada - i to wszystko :) zawias jest praktycznie taki sam jak w cywilnym civie - srednio komfortowy (udaje twardy), a w zakretach sie i tak wychyla. Duzy pieniadz za auto, w ktorym sie czujesz źle (tanio), a tej mocy nie czuc (pierwsze odczucie jest takie, ze to nie ma tych 200 koni - troche jak w toyocie gt86 - ciagle brakuje oddechu i muli). Za ten pieniadz mozna kupic z luzem focusa w prawie 200 koniach albo octavie w 1,8t - nie jestem fanem tych aut ale roznica jest kolosalna. Kia poki co imho nie jest warta uwagi - raz na 5 lat sie przejade hyundaiem i kia zeby zobaczyc co sie u nich zmienilo - poki co jeszcze im brakuje - trzeba wrocic zobaczyc przy okazji kolejnej generacji. Tej sie z Hondą porownac jeszcze poki co nie da. Na papierze to nie porownanie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Thomas207
17-01-16, 14:29
Ja mam trochę inne odczucia po jeździe Proceedem GT - auto jest fajne, daje radochę z jazdy i naprawdę niczego mu nie brakuje. W środku jest fajnie wykonane, z tym ze jeździłem topowa wersja ze skóra itd.

Z tym ze trzeba się nastawić ze to ciut szybszy kompakt tylko, a nie auto sportowe. Przy komplecie pasażerów czasem brakowało mu oddechu.

Pik
21-01-16, 14:55
Z tym ze trzeba się nastawić ze to ciut szybszy kompakt tylko, a nie auto sportowe. Dokładnie tak jest. Poza tym brak prawdziwej szpery.


Za ten pieniadz mozna kupic z luzem focusa w prawie 200 koniach albo octavie w 1,8t W tej chwili chyba najlepszą ofertą jest Meganka RS w promocji -VAT. Co prawda ta generacja schodzi już ze sceny, ale za ok 90k pln (i to nawet po dołożeniu pakietu sportowego z Brembo, mechaniczną szperą itp za 5k pln) można wyjechać pełnokrwistym hot hatchem z salonu. Minusy to 3-drzwiowe nadwozie i ograniczony komfort.