PDA

Zobacz pełną wersję : B18C4 VTi POMOCY!!!



ELCOMO
20-10-05, 17:02
Miałem dzisiaj klienta który oglądał mojego Aerodecka VTi i stwierdził, że jest zmulony i że chyba się Vtec nie załącza. PYTANIE czy załączanie Vteca jest odczuwalne czy coś słychać jeżeli tak to jaki jest objaw? Czy może być zapchany wydech i takie są objawy? Ja miałem wcześniej SOHC 1.6 i dla mnie jest O.K. ale gość przyjechał swoim VTi 1.6 160KM więc chyba wiedział co mówi a mówił, że jego to zap.... a mój to zamulas i nie wiem co to może byc zwłaszcza, że silnik jest TIP-TOP igiełka z niedużym przebiegiem 122tyś km nie pali grama oleju ma nowy olej Castrol TXT full syntetyk powymieniane filtry oleju paliwa i powietrza. Czy ktos z Poznania zna się na rzeczy na tyle aby obejrzeć autko i postawić diagnozę? Czy może to byc przytkany wydech i czy wtedy faktycznie tak może być że jest zmulony ale co z tym vtecem czuc jak się załacza? Czy mam od razu jechać do serwisu- ale powiem szczerze, że nie mam zaufania do ASO..... przykre doświadczenia robią swoje. Będę bardzo wdzięczny za pomoć. Dzieki Adam

Pati
20-10-05, 17:14
aerodeck to ciężka kolumbryna, a skrzynia to kolejny gwóźdź do trumny osiągów. nic dziwnego ze jak sie najeździł lekkim VTi to ma odczucia ze to muł. kombiak jest po prostu wolny... zreszta było to już wałkowane na forum.

ELCOMO
20-10-05, 17:23
No a co z tym Vtecem kiedy się załącza ( obroty ) i jak to jest odczuwalne??

tomi
20-10-05, 20:02
jak by olej palil to by wlasnie znaczylo ze vtec dziala :lol: a tak powaznie to przejscie na vtec jest odczuwalne przy okolo 5600 RPM w postaci mocnego przyspieszenia wcisniecia w fotel i ryku silnika i tak az do 8500

Puma
20-10-05, 20:30
jak by olej palil to by wlasnie znaczylo ze vtec dziala :lol: a tak powaznie to przejscie na vtec jest odczuwalne przy okolo 5600 RPM w postaci mocnego przyspieszenia wcisniecia w fotel i ryku silnika i tak az do 8500

dodam troszke ze przy 5800 RMP dopiero V-tec sie załacza i goni az do 8400 RMP ....
znam to z autopsji :))
ps. jak nie bierze oleju to jest chyba cos nie tak :))

ELCOMO
20-10-05, 20:44
Czy można jakoś stwierdzić czy się załacza bądz nie? Czy wizyta w ASO i podpięcie pod kompa coś tutaj wyjaśni? Ja mam wrażenie, że idzie dobrze zwłaszcza od 5500obr/min ale ten gość co do mnie przyjechał miał VTI sedana 92-95r. 160KM i twierdził, że mój Aerodeck jest zmulony więc sam juz nie wiem o so chodzi a jest to mój pierwszy VTi i nie mam porównania?????? Czy jest ktoś z okolic Poznania co ma VTi jakiekolwiek????

mighty
20-10-05, 21:32
wpadnij w niedziele na spota poznańskiego. będzie mój vti i jeszcze jeden sedan vti więc coś poradzimy :)

ELCOMO
20-10-05, 21:43
O.K. Kiedy to było niedziela 16 czy 17-ta?

mighty
20-10-05, 21:44
niedziela o 16 pod norauto niedaleko M1, łącznie z Twoim będą 4 vti wiec spoko :)

ELCOMO
20-10-05, 21:47
Może gość mnie brał na lewe sanki bo cenę zaproponował trochę śmiesną więc sam nie wiem no ale jk będie ekipa to się okaże. Postaram się wyciągnąć szwagra i kolesiówę to by przyjechały trzy Aero 5D i 3D :-)

mighty
20-10-05, 21:56
zobaczymy, porównamy, pojezdzimy i pewnie wszystko sie wyjaśni.

Postaram się wyciągnąć szwagra i kolesiówę to by przyjechały trzy Aero 5D i 3D
a to mnie się podoba :) im więcej tym lepiej :)

ELCOMO
21-10-05, 09:54
No i dzisiaj rano sie przekonałem, że jednak VTEC się załacza ledwo wsadziłem III bieg i zobaczyłem kujawiaczka w niebieskim stroju ludowym jak tańczy na dwupasmówce... Rezultat...ku*###* 119/50 czyli 500zeta i 10pkt ale mnie dobili.... :(

[ Dodano: Pią 21 Paź, 2005 ]
Amogłem wsadzić IV a potem V....

Pati
21-10-05, 10:08
jakbyś wsadził IV a potem V to by pewnie było ze 180/50, a z tego byś się już tak łatwo nie wywinął ;)
głowa do góry.

Skrobek
21-10-05, 15:11
a moze Wy na biegu jalowym tego Vtec'a sprawdzaliscie???

w zupelnie syreyjnych VTi V-Tec nie jest tak odczuwalny, u mnie w CTS przy zupelnej serii nie slychac go prawie wogole i nie jest az tak odczuwalny

najprostrza sprawam czy vtec sie zalacza czy nie to byle kontrolke vtec'a zrobic i juz

10 min roboty...

wojtrek
21-10-05, 15:45
ELCOMO, a ja Ci proponuje pomiar na mojej hamowni ;) to rozwieje Twoje wszelkie watpliwosci czy sie zalacza VTEC oraz czy silnik jest w dobrym stanie. jestem z poznania wiec problemu nie ma, a pomiar mocy najtanszy w Polsce. do tego masz pomiary przyspieszenia, na cwiartke itd. Zapraszam 8)

LIO
21-10-05, 16:03
a pomiar mocy najtanszy w Polsce
u Grabowskiego w Wawie kosztuje od dawna 50zł, a taniej to chyba nie zszedłeś ;)

tak czy siak, to dobra propozycja w przypadku tego VTI

wojtrek
21-10-05, 16:07
*kontynuując OT*

hehe :) czepiasz sie. powiedz mi, czy grabowski ma tą cene dla kazdego z ulicy czy dla stalych klientow czy jak?
bo moze bede musial zmienic podpis albo cene :D

ELCOMO
21-10-05, 16:41
Wszystko się wyjaśni mam nadzieję na niedzielnym spocie będzie szwagier 5D kolesiówa 3D ( DO WYRWANIA :-) ) no i ja moim autobusem VTi Aerodeck a z hamowni skorzystaw przyszłym tygodniu jak powymieniam piasty i tarcze na nowe. THANKS FOR ALL :-)

Arv
21-10-05, 16:54
*kontynuując OT*

hehe :) czepiasz sie. powiedz mi, czy grabowski ma tą cene dla kazdego z ulicy czy dla stalych klientow czy jak?
bo moze bede musial zmienic podpis albo cene :D
Ma dla wszystkich, 1-2 pomiary-50pln, wynajęcie na godzinę-100. Dzięki takim cenom non stop ma klientów. Dzisiaj byłem, wpdał po mnie Civic 6 gen (ale nie Aerodeck!! tylko sedan) B18C4 zrobiony układ wydechowy i dolot i pokazał 181koni i 166Nm.

kosiniak
21-10-05, 17:01
*kontynuując OT*

hehe :) czepiasz sie. powiedz mi, czy grabowski ma tą cene dla kazdego z ulicy czy dla stalych klientow czy jak?
bo moze bede musial zmienic podpis albo cene :D
ja place 50pln od pierwszego razu!!!

havok
21-10-05, 17:02
Dzisiaj byłem, wpdał po mnie Civic 6 gen (ale nie Aerodeck!! tylko sedan) B18C4 zrobiony układ wydechowy i dolot i pokazał 181koni i 166Nm.

To akurat tyle, ile ma Boomer, może to był on? ;)

boomer
21-10-05, 17:03
To bylem ja Arv ale nie sedan a 5d :) Faktycznie wyszlo 181KM co nie jest tak zle, kiedys na hamowaniu w Promotorze wyplulo 174KM, ale w lipcu tego roku sie przerazilem - u Macka wyszlo 155KM a ze mialem troche zmian (dolot, kolektor wydechowy, nowe tlumiki przelotowe, lzejsze kolo zamachowe) to podjechalem dzisiaj. Wyszlo tak jak pisze Arv 181KM i 166Nm. W B18C4 serii VTEC pracuje duzo lagodniej niz w B16A2. Nie widac tak ostrego przebiegu krzywej mocy i nie slychac go tak bardzo. Zeby 5d albo aerodeck naprawde jechal trzeba jeszcze zmienic skrzynie bo przelozenia za dlugie. Najlepiej jakbys podjechal do Wawy tutaj pare 5d VTI jest :)

wojtrek
21-10-05, 17:08
kolesiówa 3D ( DO WYRWANIA :-) )
masz na mysli auto czy panią za kolkiem? :D

to moze wpadne sie zakreklamowac... z hamownią ;)

boomer
21-10-05, 17:10
to moze wpadne sie zakreklamowac... z hamownią
OT: raczej zareklamowac... Z TLOKIEM :)

Arv
21-10-05, 17:12
Ło qurwa to ty jesteś Booomer!! Trzeba było powiedzieć bo ja CIę pierwszy raz widziałem :D :D Przepraszam za pomyłkę, nie sedan tylko 5 D.

boomer
21-10-05, 17:16
Ło qurwa to ty jesteś Booomer!! Trzeba było powiedzieć bo ja CIę pierwszy raz widziałem
Ja po fakcie dopiero jak wrocilem do firmy cie skojarzylem :) Hahahaha Ale mam nadzieje ze to nie ostatnie nasze spotkanie :)

ELCOMO
21-10-05, 17:43
kolesiówa 3D ( DO WYRWANIA :-) )
masz na mysli auto czy panią za kolkiem? :D

to moze wpadne sie zakreklamowac... z hamownią ;)

HI HI PANI JEST CAŁKIEM CAŁKIEM MNIAM MNIAM SZKODA, ŻE JA NIE MOGĘ MAM ZAKAZ RUCHU NA OBCYM BRZUCHU :-)

havok
21-10-05, 17:43
Panowie, a naklejki klubowe to wy na autkach nosicie, hę? Byłoby łatwiej się rozpoznać. :)

ELCOMO
21-10-05, 17:44
Pani bardzo chce dołączyć do grona forumowiczów....

boomer
21-10-05, 17:50
Panowie, a naklejki klubowe to wy na autkach nosicie, hę? Byłoby łatwiej się rozpoznać.
Oczywiscie :p ja mam i to uuuuuuuu od dawna

mighty
21-10-05, 19:01
HI HI PANI JEST CAŁKIEM CAŁKIEM MNIAM MNIAM SZKODA, ŻE JA NIE MOGĘ MAM ZAKAZ RUCHU NA OBCYM BRZUCHU
ja tochyba za młody jestem pewnie dla tej pani, a szkoda :D

Arv
21-10-05, 19:15
Panowie, a naklejki klubowe to wy na autkach nosicie, hę? Byłoby łatwiej się rozpoznać.
Oczywiscie :p ja mam i to uuuuuuuu od dawna
Ja nie mam, nie jestem klubowiczem :sad:
A na Wtoim zwróciłem uwagę że jest naklejka, ale w tym klubie jest sporo osób i aut, a ja wszystkich jeszcze nie kojarzę. Ja to wogóle jestem taki podrzutek od CRXów :D Szlajam się z Civicami zamiast ziomować się z CRXami, hehe... teraz już będe wiedział czym jeździsz i jak wyglądasz Boomer :grin:

LIO
22-10-05, 00:31
panowie, rozbrykaliście się troche
to jest dział tecniczny, więc tutaj akurat wyluzujcie troche i zakończcie OT