PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne drgania



Thomas
19-10-05, 22:22
siemka
ostatnim czasem zauwazylem ze moja HANIA zaczela dziwnie drżeć , wiem ze zbliza sie zima ale to chyba nie z zimna :lol: a tak powaznie to strasznie drga mi kierownica podczas jazdy i lewarek zmiany biegow coś kiedyś czytalem na forum że mogą to być poduszki pod silnikiem ale niejestem pewny czy ide dobrym tropem, jak myslicie??
pozdro

Pati
19-10-05, 22:39
moze poduszki pod skrzynią....

Cairo
19-10-05, 23:08
Drgania jkierownicy i lewarka nie koniecznie muszą pochodzić z tego samego źródła. A koła masz wyważone? Drgania masz również na postoju czy tylko podczas jazdy i czy pzy różnych prędkościach czy tylko w jakimś przedziale?

szalu
20-10-05, 10:36
To i ja sie podłącze pod temat mam podobne objawy z tym że mam drgania nawet na postoju obojętnie czy zimny czy ciepły silnik ogólnie cały samochód czuje , najbardziej na lewarku od skrzyni.Mam przejechane 81tyś czy to poduchy czy coś innego niedawno wymieniłem świece i myślałem o przewodach ale czy to coś da..

Cairo
20-10-05, 12:25
A obroty na postoju masz stałem czy Ci pływają?

szalu
20-10-05, 13:15
A obroty na postoju masz stałem czy Ci pływają?
stałe w normie

LIO
20-10-05, 15:15
poducha pod skrzynia

Thomas
20-10-05, 15:53
u mnie tak samo niewazne czy na postoju czy podczas jazdy choc podczas jazdy na kierownicy sa bardzo wyczuwalne a jak ja puszcze to chodzi lewa, prawa, lewa , prawa a z lewarkiem to niedlugo go chyba nie bede umial chwycic tak drży, wiec poduchy??
co do kół to niewiem jak bede zmienial na zimowki to bede wywazal i chyba musze zbieznosc ustawic bo sciaga mnie na lewo

prz3mo
02-04-06, 01:39
odswiezam temat

Czasem przy ruszaniu szarpie mi drążkiem od zmiany biegow i stad moje podejrzenia uszkodzonej ktorejs poduszki (ew.poduszek), jest tez lekkie mrowienie kiery..

Jak moge sprawdzic czy rzeczywiscie sa uszkodzone poduszki silnika/skrzyni? Jaki jest koszt takich poduszek w ASO oraz zamienników (mniej, wiecej...) ?
Czy ich wymiana jest kosztowna i trudna?

plakon83
20-01-08, 11:48
:szukaj:
tu masz rysunek z poduchami.
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=41037

janko
20-01-08, 14:41
strasznie drga mi kierownica podczas jazdy
jeśli nasilają się podczas szybszej jazdy to masz nie wyważone koła/ koło, a często podczas takiej pogody potrawi się nazbierać, naprzyklejać błoto do felgi od srodka i to powoduje ze jest nie wywazona i czujesz bicie podczas jazdy.


u mnie tak samo niewazne czy na postoju czy podczas jazdy choc podczas jazdy na kierownicy sa bardzo wyczuwalne a jak ja puszcze to chodzi lewa, prawa, lewa , prawa a z lewarkiem to niedlugo go chyba nie bede umial chwycic tak drży, wiec poduchy??
co do kół to niewiem jak bede zmienial na zimowki to bede wywazal i chyba musze zbieznosc ustawic bo sciaga mnie na lewo

to jeździj tak długo az całkiem Ci wszystko padnie i wjedziesz pod kogoś(czego Ci nie życzę, chociaż na forum nie pisz takich żeczy.

Roslina
28-01-08, 12:08
To ja sie podlacze pod temat.
Drzy mi Hania na postoju, ale tylko nierozgrzana (heh), faluja obroty na postoju i czasami podczas jazdy.

plakon83
28-01-08, 15:49
Jeśli chodzi o falujace obroty :szukaj: silniczek krokowy

Roslina
28-01-08, 18:13
Ups.
Sie za bardzo rozpedzilem. Juz szukam....