PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny stukot na wstecznym



kurgan
23-07-08, 23:31
witam

szukalem i sa problemy z przegubami ze wstecznym i zapieciem go itd., ale nie trafilem na problem trzaskania na wstecznym zanim odpusci sie sprzeglo do konca...

mam taki objaw ze skrzynia, ze wszystkie biegi wchodza normalnie wsteczny rowniez, ale po wrzuceniu wstecznego popuszczajac lekko sprzeglo z przodu cos sie jakby telepie nie trzeszczy nie przeskakuje tylko jakby cos mialo luz i obijalo sie po sciankach.... jak puszcze do polowy i pozniej juz do konca cisza :/


diagnozy, ktore sa mozliwe:
- poduszki pod silnikiem
- posypana zebatka
- sprzeglo ???
- zaczelo sie to dziac jak zalozylem rozporki (watpie, ze to jest przyczyna)

przeguby odpadaja nic nie stuka nic nie puka...

sam juz nie wiem, a nie chce leciec po kolei i narazic sie na mega koszty. szukam w miare trafnej diagnozy, lub pomocy kogos kto mial cos podobnego i wie co polecialo...
hanka to d15b2 5 gen

z gory dzieki



---------------------

gdyby ktos to mial po zamontowaniu rozporki to:


dobra mam juz diagnoze i wiem co sie dzieje. otoz przy cofaniu podnosi sie lekko silnik i 'patelnia' w d15b2 wali o rozporke delikatnie pod wplywem wibracji. jak ja sie karfa ciesze :D juz sie przyzwyczailem, ze w H wystarcza regularne wymiany plynow, innych rzeczy w miare eksploatacji itp. i nic nie szwankuje no i prawie dostalem zalamania nerwowego jak uslyszalem stuki :D ale juz bangla wszystko