PDA

Zobacz pełną wersję : ale sie porobilo 1.3



cin1
23-07-08, 19:48
Witam wszystkich fanow civica. Otoz nie znam sie zabardzo na technice, wiec nie smiejcie sie z moich tak banalnych bledow. Mam hanie 92 hb 1.3. ostatnio postanowilem lekko podkrecic auto. Zaczolem od czyszczenia gaznika jako ze nie moglem kupic zadnego srodka do tego celu uzylem "czyscika do pianki (aceton) i o dziwoauto odzylo. Nastepnie usunelem oslone zimowa w przedziale silnika, zamontowalem stozek( ladnie mroczy w polaczeniu z moim tlumikiem). To wszystko zrobilem jednego dnia i autko sie odmulilo z tym ze zacelo dlugo chodzic na ssaniu i pomimo lata zakazdym odpaleniem silnika nawet w nie dlugim odstepie czasu zalancza sie ssanie. Pytanie brzmi co sie moglo stac czy moglem uszkodzic termostat, albo cos.

Kolejna sprawa postanowilem usunac kata i zamontowac strumienice z innej hondy. Zrobilem to - dzwiek super. zrobilem prubna jazde wszystko ok, ale w drodze powrotnej auto zaczelo mi gasnac ponizej 2000 obrotow. wrucilem do domu i zrobilem reset kompa niby ok ale po 15 min jazdy historja sie powtozyla. Postnowilem przelozyc sonde lambda, mialem do dyspozycji ta od silnika 1.5 zamontowalem. CZY PASUJE I NIE USZKODZI SILNIKA?.
FURA ŚMIGA ZAJ... tylko martwi mnie to ssanie.
Prosil bym o rade i komentaz osob ktore robily takie rzeczy i czy wszystko zrobilem dobrze. POZDRAWIAM

zimek
23-07-08, 22:41
Sprawdz wezyki podcisnienia idące do czujnika ssania,czy oby sie nie odpiely !!
Bądz przy wyjęciu czegos tam z odmy nie wyciagnoles przypadkiem węzyka od ssania !!....
Węzyki podcisnienia maja bardzo wazna role w pracy silnika d13...
Pozdro
PS ( masz otwartą maske,patrzysz na gaznik,to po lewej stronie gaznika zaraz pod nim/obok jest czujnik ssania !! )

Skoti
23-07-08, 23:21
Namieszałes cos przy gażniku. niestety nie pomogę ci co dokładnie ale z gaznikami w d13b2 jest duzy problem. Sądze że porządna regulacja wszystko wyjaśni

marcin_mlody
31-07-08, 03:08
Mam włożony w d13 wałek od d15b3, kolektor 4-2-1 , wycięty kat , w gażniku zablokowane podcisnienie i usuniętą blokade tak jak w tym słynne manualu. Silnik jest zalany nowym olejem, nowe świece, moduł cewka i kopółka, filtry świeże... Ostatnio zaczęło coś nawalać, to znaczy obrotomierz pokazuje 1000 rpm na ciepłym silniku ale zachowuje się jakby miała zaraz zgasnąć, pracuje nie równo i na niskich obrotach nie ma zbytnio mocy i wydziela dźwięk jakby do 2000 rpm pracowała na 3 garach ;/ Niby moc ma i przyśpieszenie też ale na wyższych obrotach. Kolejna sprawa jest taka że na kolektorze można się dobrze poparzyć tylko na 3 rurach, jedna jest definytywnie zimniejsza. Kombinowałem już z podciśnieniem ale było tylko gorzej, tak jak kolega wyżej też przeczyściłem i przedmuchałem gaźnik ale specjalnym preparatem. Generalnie po próbach doszukania sie problemu, poległem... Co to może być i do kogo ewentualnie się z tym zgłosić ?....

_Shadow
31-07-08, 09:15
generalnie to jak sie ktos nie zna, to gaznika tykac nie powinien bo z doswiadczenia wiem ze tylko zepsuje, znajdz dobrego gaznikowca, fakt... teraz juz o nich bardzo ciezko, ale warto poszukac i oddac to w ręce fachowca ;-))

marcin_mlody
31-07-08, 23:12
Tylko że to się działo już przed tym jak bawiłem się z gaźnikiem. Po tym było widać że jest lekka różnica, oczywiście na plus... Ale itak dupa ;/ Ciężko uwierzyć że takie objawy mogą być spowodowane gaźnikiem, jeżeli silnik nie pracuje tak jak powinien na jednym z garów. Dzięki za pomoc, oddam samochód do gaźnikowca jak znajde i mam nadzieje że to pomoże w 100%

sodaone
01-08-08, 21:46
A co ma uszkodzony, czy źle wyregulowany gaźnik do palenia na 3 gary?

cin prawda jest taka,że gaźnika się nie rusza, bo możesz bardziej zepsuć niż poprawić. Z tym ssaniem to wydaje mi się normalna rzecz. Tak się właśnie zachowuje automatyka rozruchowa w d13, fakt trochę to denerwujące ,że w gorący dzień załącza ssanie. W każdym d13 się załącza. Długo to znaczy ile? Bo faktem jest,że w ciepły dzień to dłużej niż na kilka - kilkanaście sekund się nie załącza.

KroSmaN
10-08-08, 20:34
Cin1 posprawdzaj wężyki od podciśnienia... zobacz czy nie jest uszkodzony ten od sterowania siłownikiem ciepłego powietrza z kolektora wydechowego i faktycznie powiedz na jak dł ono sie załącza bo fakt jest taki ze ono sie załączy przy każdym odpaleniu...

marcin_młody to nie ma nic z gaźnikiem wspólnego, zamień świece z innym garem i zobacz czy wtedy na nim nie bedzie zimnej rury na wydechu czasem nawet nowe świece są do d... jak nie to moze przewód wysokiengo napięcia byś musiał od kogoś porzyczyć ten 1, nie myłeś moze silnika?? woda moze sie dostała pod kupułke aparatu zapłonowego (identyczne objawy) to jest tylko sprawka zapłonu a nie gaźnika filtrów czy też żyły wodnej pod autem ;p pozdro

szczypior2
10-08-08, 20:57
Nie chciał bym cię martwić ale jak czyściłeś czyściwem do pistoletów pianowych ,to wszystko co gumowe będzie nadtopione albo go tam nie będzie ,wiem bo używam tego środka na codzień .

marcin_mlody
21-09-08, 14:52
Świece zamieniłem , kupiłem nawet inne żeby sprawdzić czy to ich wina, zamieniłem przewody i było to samo... Niedawno zdjąłem kolektor wylotowy i na tym garze felernym był taki nalot w kolorze kawa z mlekiem ... Aktualnie zmieniam silnik na d15b3 z gaźnikiem od d13, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzięki za pomoc koledzy, pozdrawiam :D

jero11
21-09-08, 19:01
Świece zamieniłem , kupiłem nawet inne żeby sprawdzić czy to ich wina, zamieniłem przewody i było to samo... Niedawno zdjąłem kolektor wylotowy i na tym garze felernym był taki nalot w kolorze kawa z mlekiem ... Aktualnie zmieniam silnik na d15b3 z gaźnikiem od d13, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzięki za pomoc koledzy, pozdrawiam :D

wygląda że padła uszczelka pod głowicą, a sprawdzałeś ciśnienie na cylindrach?

buhaj
25-09-08, 18:52
To na 99% uszczelka, ale zeby sie upewnic, sprawdz czy nie ma takiej samej mazi pod korkiem od oleju.
Mozesz tez odkrecic korek zbiorniczka wyrownawczego i jezeli zobaczysz w nim babelki to znaczy ze na 100% wydmuchalo uszczelke. Dobra rada: nie palujcie auta na zimnym silniku :))