PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V - ciężko pali, gaśnie



cmk
17-06-15, 08:10
Witam, jest mały problem. Honda civic V HB z roku 93.
Silnik to d15b7
Problem objawia się bardzo cięzkim zapalaniem zazwyczaj gdy autko dłużej postoi. Czyli np. rano lub pod wieczór.
W momencie kręcenia załapie na chwilke i pusci. Następne kręcenie zapali chodzi chwileczke i zgaśnie. Kolejne również zapali ale dołożenie gazu skutkuje dziwnym dławieniem się i zazwyczaj też zgaśnie. Dopiero lekkie przytrzymanie gazu i trzymanie go dopóki obroty się nie unormują skutkuje normalną pracą, od tego momentu jak i pod czas jazdy wszystko jest w porządku. Można zgasić i zapala na dotyk.

Co zostało wymienione:
- filtr paliwa - nowy
- świece - nowe
- cewka zapłonowa ok. 10tyś km
- kopułka zapłonowa + palec - jw. (styki przeczyszczone)
- kable - równiez ok. 10tyś.
- krokowiec czyszczony


Problem pojawiał się narastająco, najpierw był lekki problem potem większy, teraz już tragedia.

Auto nie ma gazu. Podejrzewam jeszcze że może filt powietrza? Stożkowy zwykły, na oko ma dośc spory przebieg zasyfiony jakiś. No i zapłon dość konkretnie przesunięty do przodu w stronę zderzaka. Powinien być w sumie na środku ale próbowałem i tak i to samo.


Czy macie jakiś pomysł czego się złapać? Ciśnienie paliwa? Czy jeżeli pompka paliwa nie domagałaby to przy normalnej jeździe już byłoby ok?

sensej
17-06-15, 11:28
kable masowe sprawdź jeszcze :) i klemy na aku

cmk
17-06-15, 11:45
Sprawdzałem już czyściłem są w porządku. Na innym forum pewien użytkownik podpowiedział mi bym sprawdził czy przy otwartym korku wlewu paliwa będzie lepiej i o dziwo rzeczywiście jest poprawa - nie idealnie ale już w miare dobrze. To by oznaczało że zawór odpowietrzający bak paliwa jest zatkany, czy jesteście w stanie podpowiedzieć gdzie dokładnie on się znajduje bym za dużo nie rozkręcał w poszukiwaniu go?

remo_02
17-06-15, 20:40
A moze poprostu pompka paliwa pada?zaplonu na oko nie ustawiaj

cmk
17-06-15, 21:39
Zazwyczaj zapłon jest na środku. I tak też jest teraz. Z odpalaniem problem ale tylko jak postoi. Potem pali od strzała nawet 1,5 h po zgaszeniu. Czy przy nie sprawnej pompce auto po odpaleniu chodziłoby normalnie?

wiesko1261
18-06-15, 06:38
A moze poprostu pompka paliwa pada?zaplonu na oko nie ustawiaj

też bym to obstawiał ;)
miałem podobny przypadek (D14) ciężko odpalała , po sprawdzeniu ciśnienia paliwa ,podawała tylko 1.2b ,a powinna 1.8-2.2b dla d14
po wymianie pompy problem znikł

cOObra
19-06-15, 20:44
Pompa paliwa, posprawdzaj czy prąd do niej dobrze dochodzi, jak tak to podmianka.

Karoles
22-06-15, 10:35
ale poprostu sprawdz przekaznik pompy paliwa one lubia lapac zimne luty

cmk
24-06-15, 20:41
ale poprostu sprawdz przekaznik pompy paliwa one lubia lapac zimne luty

Podpowiesz który to i gdzie się znajduje?

Karoles
25-06-15, 08:40
za bezpiecznikami tak jakby na slupku od srodka, szara duza kostka z napisem mitsuba

cmk
30-06-15, 18:34
Przekaźnik sprawdziłem styki przeczyściłem, pompa została zmieniona na inną sprawną. Jednak nadal problem nie wyjaśnił się. Nadal gdy po stoi całą noc rano zapala dławiąc się.. na pedał gazu reaguje gaśnięciem lub delikatnymi strzałami w kolektorze.

Około minutę po odpaleniu już jest wszystko w normie, można gasić i odpala od strzała nie dławi się.