PDA

Zobacz pełną wersję : Mocy przybywaj!!!



Strony : [1] 2

kvas
22-07-08, 11:00
To jak to jest tak naprawde z tymi dolotami K&N do silnika 1,8? Z tego co sie zorientowalem to mocy daje dodatkowo tylko pare konikow no i rasowe brzmienie... Ktos pokusil sie o tunowanie tego silniczka? Podobno jest spory zapas niewykorzystanej mocy, ale nie trafilem na jakies konkretne rozwiazania tylko plotki... Czasami troszke drazni ospalosc ponizej 4000 obrotow...

badboy
24-07-08, 12:25
ktoś na forum wstawiał nowy dolot i do tego w serwisie - z tego co pamiętam - musisz poszperać a na bank znajdziesz.
pozdro

saj
24-07-08, 16:32
KVAS szadek24 ma dolot założony tu masz odnośnik
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=14004

kmleon
25-07-08, 13:48
Przyznać się, kto zrobił sobie GTA u Chojnackiego?

kvas
25-07-08, 14:29
Ten dolocik to powiem szczerze za duzo mocy nie generuje, pare koni wiecej - warte to kasy i zachodu?....

mw1978
29-07-08, 23:12
Ten dolocik to powiem szczerze za duzo mocy nie generuje, pare koni wiecej - warte to kasy i zachodu?....
Nie wiem ile to daje w 1.8 ale w ctr dolot odejmuje KM przez to ze jest przepływka. Wymiana ECU załatwia sprawe i mocy jest wiecej.
Ja słyszałem na spocie dolot Szadka i powiem ze brzmi SUPER jak na honde przystało. jak jedzie i depnie to ryczy przepieknie

Pik
31-05-09, 18:39
Ciekawi mnie, czy ktos kto, zakładał dolot (K&N Typhoon 69-1013TS) to sprawdzal silnik 1,8 na hamowni, przed i po operacji???

To by rozstrzygnelo watpliwosci co do skutecznosci tego rozwiazania. Bo zeby zmienic tylko dzwiek, to troche za duzo, aby wydac blisko tysiaka...

szadek24
31-05-09, 19:25
Za jakiś czas pojade na hamownie i zobacze co daje ten dolot :D
http://images24.fotosik.pl/186/7b1fc2d4fcfab0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1fc2d4fcfab0a6.html)

Yossarian
31-05-09, 20:29
kvas, poprzeglądaj ten temat na civinfo, jest to opis modyfikacji R18A2 http://www.civinfo.com/forum/engines-transmission/26339-my-r18a-project.html

generalnie sądze, że dolot plus wydech cat-back Invidia są sensownym pomysłem na te pare koni więcej.

EDIT Z ciekawostek jest jeszcze to: Weapon R header dla silnika R18A http://www.8thcivic.com/forums/engine/155296-diy-install-weapon-r-r18-intake-manifold.html

Generalnie warto przegladdać to forum: http://www.8thcivic.com/forums/civic-coupe-sedan/ - sporo informacji o częściach do R18A

lukione
31-05-09, 21:02
Ja na dniach będę robił cały wydech i dolot u siebie, nie będę korzystał z gotowych rozwiązań tylko wszystko będzię custom pod auto. Tłumik już leży w warsztacie :D

kvas
31-05-09, 21:36
Wow, mam nadzieje, że zdasz relację!

Yossarian
31-05-09, 23:12
Trzymam kciuki za powodzenie modów, lukione. Choć generalnie jak przeglądam temat tuningu R18A, to widzę, że za wiele w N/A sie z tego wycisnać nie da, może z 160KM jakby dobrze poszło. Tyle dobrego, ze ten silnik nienajgorzej znosi uturbianie: na niedużym doładowaniu prawie seryjne VIIIgen Si nie powinno stanowić problemu: http://www.youtube.com/watch?v=-IBjwBMhtvA (na filmiku ten szary Civic ma R18 turbo na 6psi = 0.4bar) ;)

W sumie i tak R18 wydaje się mieć nieco więcej potencjału od D17 z poprzedniej generacji Civików

Pik
01-06-09, 00:27
Mnie sie nie wydaje, zeby nadmierne wkladanie forsy w ten wolnossacy silnik mialo wiekszy sens... Jesli komus zalezy na osiagach to przeciez za okolo 20 tysiakow wiecej mozna bylo miec Type R albo inny model klasy GTI, gdzie oprocz znacznie mocniejszego silnika dostajemy zazwyczaj z dobrodziejstwem inwentarza sportowe fotele, zawieszenie, stylowe ospojlerowanie itp.

Ale tego tysiaka na ekstrwagancje jaka jest dolot dajacy w porywach 5 koni extra zapewne wysuplam haha, ale jak skonczy mi sie gwarancja.

Przemo33
08-06-09, 21:16
Wlasnie, wlasnie czekam na wyniki testu. Taka "tania" modyfikacja gdyby przyniosła jakis efekcik interesowała by mnie

kocik
09-06-09, 10:49
a ja mam jeszcze pytanko do sprzegla - w sumie chodzi o sam pedal czy da sie cos zrobic zeby nie mial on takich duzych martwych pol jesli to tak mozna nazwac
zmiana biegow przy przyspieszaniu (do odcinki) jest moim zdaniem bardzo uciazliwa - dla porownania np taki peugeot 106 ma bardzo "krotki pedal" i same biegi mozna zmieniac duzo szybciej :)

lolek HBM
09-06-09, 21:07
czekamy na efekty :) mi zostalo jeszcze 37000km. do konca gwarancji. i napewno cos zapodam:D

Umberto
09-06-09, 21:50
ja też już zbieram kase na magnetyzery i naklejke "pajonier"
dorzucę jeszcze jakieś niebieskie spryskiwacze i będzie odlot
:)

lolek HBM
09-06-09, 22:17
no tak to napewno doda pare koni;)

lukione
10-06-09, 10:31
oczywiście zdam relację z pełnym fotostory :) Wydech będzie na jednym przelotowym tłumiku, mam cichą nadzieję na 160km ale pewnie jak będzie 155 to wszystko.

Pik
10-06-09, 10:41
No, czekamy takze na relacje audio, bo liczymy na uslyszenie pieknego basowego pomruka VTECa! :D

kubzach
10-06-09, 15:18
lukione a zdradzisz tajemnice jaki koszt tego wydechu? i gdzie go robiles? i ile montaz?:)

pzdr

lukione
10-06-09, 16:16
Wszystko robię u siebie w firmie (adres w podpisie) tłumik kupiłem w MG Motorsport. Normalny koszt zrobienia wydechu to około 2tys na gotowo

kubzach
11-06-09, 00:48
a dzwonilem dzis do tej firmy i mi mowili o hondacie, a po co mi jak mam 1.8;P widzilem na stronie jakies chipy do wolnossacych, mmozna wsadzic do naszych?

lukione
11-06-09, 18:41
R18 nie da się programować, jedyne opcje to albo jakieś SA albo jakaś świnia która to wszystko oszuka. Jeżeli znajdę trochę czasu i $$ to postaram się trochę przetrzeć szlak w modach tego silniczka ;)

szadek24
11-06-09, 20:56
Powodzenia Lukione:D
http://images24.fotosik.pl/186/7b1fc2d4fcfab0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1fc2d4fcfab0a6.html)

lolek HBM
11-06-09, 21:07
:)powodzenia Brachu

kubzach
13-06-09, 14:34
i oczywiscie daj znac o wszystkim bo moze pojde w twoja strone:D

cbr1100xx
13-06-09, 20:22
Gdyby dało się coś pogrzebać w mapie to chętnie bym się skusił na parę lub parenaście km. Wiadomo najlepsze efekty były by przy sportowym dolocie i wylocie plus dobra mapa. ale może i sama mapa by coś zmieniła :)

lukione
14-06-09, 17:10
Samym programem nie poszalejesz, fabrycznie mamy już bardzo fajnie ustawiony silniczek i pod zwykłe zmiany wydech+dolot nie ma sensu tam gmerać. Z resztą zobaczymy co z tego wyjdzie na razie sesja się zbliża i trzeba zakuwać :D

Pik
20-09-09, 22:21
Wlasnie zamowilem dolot K&N Typhoon 69-1013TS w Intercars... Zamontuje zapewne dopiero wiosna, ale kupilem bo cena sie zrobila jakos wyjatkowo przystepna (330 pln brutto)! :D

Umberto
20-09-09, 22:56
kupowałeś przez neta? zapodaj linka bo ich strona to czarna magia dla mnie (kiedyś znalazłem ten dolot u nich, ale teraz nie mogę)

maly
20-09-09, 23:43
Dzięki za info już zamówiłem :)

Umberto wchodzisz na http://sklep.intercars.com.pl/ wybierasz tuning potem filtry później układ dolotowy i tam na 7 stronie są te filtry :)

Pik
21-09-09, 10:09
Zamowilem przez net. Najlepiej wrzucic w wyszukanie kod producenta: 69-1013TS .

CichyVIII
21-09-09, 12:17
a co z gwarancją myślicie że mogą się przyczepić? jeśli założę dolot??

browocofil
21-09-09, 12:20
dobra cena. ja niewiele mniej za wklad placiłem

Umberto
21-09-09, 16:22
graty do 8gen tanieją:)
jak do wiosny będę jeszcze miał civa to kupuję napewno...:)

lolek HBM
21-09-09, 21:04
a jesli mozna spytac. to ile to daje KM? i czy ma ktos namiary na inne 'graty' ,lampy,fele czy cos...dzieki z gory i pozdrowienia.

Pik
21-09-09, 22:26
To daje przede wszystkim dzwiek. Mocy podobno ok 5KM, wg informacji producenta, ale osobiscie watpie...

http://www.knfilters.com/news/news.aspx?ID=566

browocofil
21-09-09, 23:56
Mocy podobno ok 5KM, wg informacji producenta, ale osobiscie watpie...


taaaa....mocy dodaje w psychice kierowcy :) ale może na hamowni jakiś extra konik by się pojawił

Pik
22-09-09, 12:33
Moglbym sie wybrac na hamownie przed i po zalozeniu, ale szczerze powiedziawszy szkoda mi na to kasy, a dolot kupilem, to zaloze tak czy siak.

Martwi mnie tylko jedno. Podobno niektorym osobom (na civinfo) po zalozeniu Typhoona od czasu do czasu zglasza sie blad "check engine"... Pare osob u nas montowalo. Byly podobne problemy?

lukione
22-09-09, 22:02
Mi się zapala czasami check, ale to tylko w momentach jak chcę jechać na wyższych obrotach i "pykam" gazem zamiast trzymać cały czas wciśnięty nawet minimalnie. Tak naprawdę to z 2x mi się zapalił na początku teraz mam spokój. Jest to błąd wypadających zapłonów i kasuje się sam po kilku odpaleniach samochodu. Co do dolotu to u mnie może jakoś strasznie dużo km nie dał, ale z dołka który w serii jest od 3 do 4tys obr. zrobiła mi się górka i od 3tys obr. mam już 185Nm i to czuć. Mogą się wypowiedzieć koledzy na forum których jakiś czas temu przewiozłem ;)

lolek HBM
23-09-09, 19:04
to mnie Kolego przekanales:D a jak mruczy teraz?

Pik
24-09-09, 12:17
Lukione, a jak dlugo masz zainstalowanego Typhoona?

Z tego co wyczytalem, to zestaw Typhoon Kit (CA) 69-1013TS jest przeznaczony TYLKO do wersji amerykanskich silnika 1,8 ze tego wzgledu, ze po zamontowaniu w europejskich pojawia sie blad "chceck engine". Firma K&N nie poradzila sobie z tym problemem i wypuscila 57i Kit 57-0668 , ktory nie powoduje tego problemu (wiecej o 57i: http://www.knfilters.com/news/news.aspx?ID=1419 ) .

Rzecz w tym, ze 57i ani nie brzmi tak jak Typhoon, ani nie daje takiego przyrostu mocy (jest po prostu mniej wydajny), pamijajac juz sprawe wygladu, bo zamiast aluminiowego odlewu rury dolotowej mamy tu plastikowa rure karbowana.

Mysle, ze Typhoona testowo zamontuje, ale jesli beda sie pojawiac "check enginy" to wroce do fabrycznego dolotu, bo nie mam ochoty sie stresowac. Dobrze, ze zestaw K&N jest bardzo tani i mozna sobie z niego zrezygnowac bez uczucia zalu...

Czy ktos jeszcze mial Typhoona i moze sie wypowiedziec, co do tych bledow?

browocofil
24-09-09, 12:46
mam już 185Nm i to czuć

tylko z tego, co pamiętam z Twoich postów masz więcej dłubnięte

lukione
24-09-09, 20:37
Lukione, a jak dlugo masz zainstalowanego Typhoona?

Z tego co wyczytalem, to zestaw Typhoon Kit (CA) 69-1013TS jest przeznaczony TYLKO do wersji amerykanskich silnika 1,8 ze tego wzgledu, ze po zamontowaniu w europejskich pojawia sie blad "chceck engine". Firma K&N nie poradzila sobie z tym problemem i wypuscila 57i Kit 57-0668 , ktory nie powoduje tego problemu (wiecej o 57i: http://www.knfilters.com/news/news.aspx?ID=1419 ) .

Rzecz w tym, ze 57i ani nie brzmi tak jak Typhoon, ani nie daje takiego przyrostu mocy (jest po prostu mniej wydajny), pamijajac juz sprawe wygladu, bo zamiast aluminiowego odlewu rury dolotowej mamy tu plastikowa rure karbowana.

Mysle, ze Typhoona testowo zamontuje, ale jesli beda sie pojawiac "check enginy" to wroce do fabrycznego dolotu, bo nie mam ochoty sie stresowac. Dobrze, ze zestaw K&N jest bardzo tani i mozna sobie z niego zrezygnowac bez uczucia zalu...

Czy ktos jeszcze mial Typhoona i moze sie wypowiedziec, co do tych bledow?

Nie mam K&N tylko custom robiony u mnie w firmie, do tego mam zmieniony końcową puszkę tłumika która niewiele dała i założony jakiś śmieszny komputerek Ecumaster który wywale na dniach bo chyba przez niego mi się pojawiają te błędy czasami ALE zaznaczam że nie miałem błędu prze ostatnie 2 miechy jak jeżdżę bo wiem jakich sytuacji unikać czyli wysokie obroty i "pykanie" gazu czyli maksymalnie nienaturalna jazda ;)

mikiikim
24-09-09, 20:40
.... od 3tys obr. mam już 185Nm i to czuć.

moze podrzucilbys jakis wykresik z hamowni ?

szadek24
28-09-09, 22:54
Ja mam zainstalowanego K&N TYPHOONA od nowości czyli 2 lata
bardzo często kręce silnik do obrotów w którym następuje odcięcie obrotów i ani razu nie zapaliła mi się ta kontrolka o której piszecie
http://images50.fotosik.pl/156/b2e8936865d50741m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2e8936865d50741.html)

lukione
28-09-09, 23:54
Szadek to nie chodzi o kręcenie :) Ja też jak jadę pełną piz** to mam spokój, przy normalnej jeździe też ale spróbuj przejechać się dłuższy kawałek utrzymując 4tys obr muskając gazem to wyskoczy ci błąd ;) Wykres wrzucę jak tylko do firmy zajadę ;)

Pik
29-09-09, 11:11
ani razu nie zapaliła mi się ta kontrolka o której piszecie
Milo slyszec Szadek. Problem zglaszalo tylko kilka osob na Civinfo. Na pewno zamontowanych Typhoonow ludzie tam maja wiecej. Byc moze problem wynika z jakiegos bledu montazowego?

Wkrotce sam sie przekonam! :D

lolek HBM
29-09-09, 20:42
:Ddobre wiesci dobre

lukione
30-09-09, 09:35
http://img9.imageshack.us/img9/1718/scan0000e.jpg

Nałożony jest wykres po samym wydechu i wydech z dolotem. Seria miała 139km i 178Nm.

browocofil
30-09-09, 22:20
Korci mnie pogrzebanie z wydechem ;)

Umberto
01-10-09, 16:53
a ja jak na to patrzę to się do diesla przekonuję...

lukione
01-10-09, 17:44
A ja do sprzedania civica u kupienia czegoś co jeździ i nie chodzi jak ursus mojego sąsiada ;)

civic
01-10-09, 21:57
Ja tak właśnie uczyniłem, proponuję zakup turbo benzyny świetna jazda:)

Pik
01-10-09, 23:34
To jakas nowa kampania reklamowa? Spora czesc uzytkownikow Civica wybrala to auto specjalnie dla wysokoobrotowego silnika wolnossacego hondy, takze daruj sobie takie uwagi... A swoja droga, civic, to powinienes zmienic swoj login na fiat, volkswagen albo renault, haha.

Jak juz, to mozna dolozyc turbine do 1,8 vteca. O glowe bilby te malutkie uturbione popierdulki 1,4 , bo nawet w wersji wolnossacej im nie ustepuje!

civic
02-10-09, 00:16
Kolego Pik sam masz popierdułke, jak chcesz to sobie wsadzaj turbinę nikt Ci nie broni a dla Twojej wiadomości nie posiadam silniczka 1.4 tylko 2.0 .

Kozo
02-10-09, 08:03
[OT] PIK - ja wlasnie teraz mam dokladnie golfa 1,4 bi-turbo (kompresor+turbina) 160 KM , 240Nm (dostepny od 1500-4000rpm) + DSG - po prostu rewelacja, okres oczekiwania na samochod to ponad pol roku, ale warto było! Cena nizsza niz wiertarka 1,8 executive + gratis nic nie stuka i nic nie drga na wolnych obrotach i deska nie skrzypi - fabryczne 7,8 do setki i pali mniej niz civic. W porownaniu do civika to ten samochod fruwa i najprzyjemniejsze jest to ze nic nie slychac - oprocz oporow toczenia 18" felg ;) Tez bylem zakochany w wiertarkach i slepo zapatrzony, ale radze Ci zamiast obrazac to przejedz sie czyms takim - to jest zupelnie inna bajka (charakterystyka) - i na dzien dzisiejszy tylko turbo, a nie 120db wewnatrz auta i ciagnac pod czerwone pole - a tu obrotomierz pod 2800 i pyk dsg zmienia bieg szybciutko i niewyczuwalnie - japonce chyba przespali ostatnie 10 lat !!! Owszem nie wyglada juz jak civic ale za to jak jezdzi!

civic
02-10-09, 10:17
Zgadzam sie w zupełności z Kozo, ja też mam 2.0 turbo benzynę 180KM 300Nm i jazda jest o niebo przyjemniejsza niz civiciem, a miałem go jako jeden z pierwszych na tym forum.
A kolega Pik jest zapatrzony w swoje auto i dumny z posiadania Hondy , która z Japonią nie ma nic wspólnego. W dodatku wyśmiewasz się z awaryjności innych marek a tą co masz nie można zaliczyc do bezawaryjnych.
http://mriss.republika.pl/adac1.jpg

Exxon
02-10-09, 10:19
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Potwierdzam, Honda Civic Ufo to niezbyt udany model jak na Hondę. W zasadzie od samego początku produkcji miały spore bolączki, najbardziej mnie denerwowało walące zawieszenie na nierównościach. Przykładowo stary Megane 2 z 2003 roku ma ciche zawieszenie nie walące. Plastiki w Civicu ufo pozostawiają wiele do życzenia. Prawdziwe auta pochodzą tylko z Europy, z Japonii tylko Lexus.

Pik
02-10-09, 12:20
No, Civic chyba niemal w calosci pochodzi z Europy, heh.

A statystyki mnie malo interesuja, kolego civic. Auto oceniam przez pryzmat wlasnych doswiadczen, a troche ich mam przez prawie 3 lata uzytkowania...

szubek
02-10-09, 12:31
ja użytkuję swojego cifa 14 miesięcy i potwierdzam, że jest to najmniej udane auto Hondy, męczą mnie już wizyty w ASO, staram się do tego przyzwyczaić i traktuję je jako rozrywkę:)- wczoraj wymieniłem w końcu wyświetlacz centralny i dowiedziałem się, że jest już na to akcja serwisowa.

Yossarian
02-10-09, 13:14
Jak juz, to mozna dolozyc turbine do 1,8 vteca. O glowe bilby te malutkie uturbione popierdulki 1,4 , bo nawet w wersji wolnossacej im nie ustepuje!

R18A z soft turbo bije lekko dłubane Si ( dowód http://www.youtube.com/watch?v=-IBjwBMhtvA) więc z VAG 1.4T też miałby z nim poważny kłopot.

/OT:

@ civic, Kozo Czy mi się wydaje, czy to jest forum użytkowników Hondy Civic? Forum na którym rozmawiamy o Civikach? A nie o Golfach i Megane? Nie zamierzam was wyganiać z forum czy coś ale mam wrażenie, że jak poszukać dobrze w Google to można chyba znaleźć jakieś fora Golfów i Megane, na których można sie do woli śmiać z Hond nie irytując nikogo. Tu jest miejsce dla ludzi, którym Civic się podoba i nie dziwcie się, ze nikt nie zamierza pod waszym wpływem porzucać swojego auta i przesiadac sie do Renault albo VW.
Tak dla waszej informacji: kupując Civika rozważalem także Golfa VI 1.4 TSI - owszem, przyznam, jeździ to nawet dobrze, jest nieco szybsze od Civika i wykonanie przyzwoite. Ale jest wg. mnie beznadziejnie nudny, do tego stojąc w korku wole siedzieć w wolniejszym aucie w którym dobrze sie czuje, niż w szybszym, w którym czuję się jakbym był na emeryturze. Tym bardziej, że nawet osiągow Civika nie ma wlasciwie gdzie wykorzystać. O Renault sie nie wypowiem, mam uraz do francuzów i nie obchodzi mnie co produkują i tak nie zamierzam tego dobrowlonie kupic :). Nawet mnie nie próbujcie przekonywać: nie chcę francuskiego auta i tyle.

/end OT

kvas
02-10-09, 14:28
Niezle podsumowanko :D. Swoja droga ciekawe czy juz ktos probowal uturbic nasz silnik.

civic
02-10-09, 18:41
Pik zanim Ty odebrałeś civica to ja już nim jezdziłem od roku i doskonale znam jego wady i zalety. Oczywiście każdy chwali swoje.
Nikogo nie namawiam do kupna VW czy też Renault, wyrażamy tylko swoje opinie, bo chyba od tego jest forum:)

arkadiusz29
02-10-09, 18:46
@ civic, Kozo Czy mi się wydaje, czy to jest forum użytkowników Hondy Civic? Forum na którym rozmawiamy o Civikach? A nie o Golfach i Megane? Nie zamirzam was wyganiać z forum czy coś ale mam wrażenie, że jak poszukać dobrze w Google to można chyba znaleźć jakieś fora Golfów i Megane, na których można sie do woli śmiać z Hond nie irytując nikogo. Tu jest miejsce dla ludzi, którym Civik się podoba i nie dziwcie się, ze nikt nie zamierza pod waszym wpływem porzucać swojego auta i przesiadac sie do Renault albo VW.
"Tak dla waszej informacji: kupując Civika rozważalem także Golfa VI 1.4 TSI - owszem, przyznam, jeździ to nawet dobrze, jest nieco szybsze od Civika i wykonanie przyzwoite. Ale jest wg. mnie beznadziejnie nudny, do tego stojąc w korku wole siedzieć w wolniejszym aucie w którym dobrze sie czuje, niż w szybszym, w którym czuję się jakbym był na emeryturze. Tym bardziej, że nawet osiągow Civika nie ma wlasciwie gdzie wykorzystać. O Renault sie nie wypowiem, mam uraz do francuzów i nie obchodzi mnie co produkują i tak nie zamierzam tego dobrowlonie kupic . Nawet mnie nie próbujcie przekonywać: nie chcę francuskiego auta i tyle."

A M E N!!!!!!

A tak nawiasem mówiac KOZO jestem tu od jakiś 6-miesięcy,ale twoje komentarze zaczynają mnie wkur...iać.Bez urazy polecam forum VW.Kupiłeś auto ,które posiadało jeszcze "choroby wieku dziecięcego".Nie twierdze ,ze wszystko poprawili ,ale wiekszośc bolączek tak.Natomiast wracając do twoich komentarzy w 80% to brukanie civica!Troche cie nie rozumie-postawiłeś sobie za cel besztanie tego auta do konca twoich dni,czy o co Ci chodzi????

lolek HBM
02-10-09, 19:09
Marudy! Pik ma racje! benzyna w Civic-u to tradycja to musi sie krecic wysoko o to tu chodzi! pomysl sobie gdy nawet tankujesz na stacji benzynke sam ten aromat ;) az chce sie jechac:D a ropaka tego nie daje to w pracy do traktora leje:p pozdrawiam

Pik
02-10-09, 20:35
Kozo, Civic ma swoje wady, ale nie mialem zadnych powaznych klopotow z nim, lubie to auto, odpowiada mi m.in.wysokoobrotowa charakterystyka silnika i nie zamierzam zmieniac samochodu tylko dlatego, ze pojawily sie na rynku nowsze konstrukcje. Jak kupowalem, to nie bylo ani aktualnej generacji Golfa ani Megane, takze nie ma sobie co strzepic jezyka. Trzeba sie cieszyc, ze na rynku jest wybor. Nie watpie, ze jak ktos ma 70-80 tys pln do wydania, to przejrzy oferte na rynku i zdecyduje, co mu odpowiada.

Oczywiscie, nie zamierzam do konca zycia jedzic Civiciem, zapewne bede mial okazje sie kiedys przesiasc sie na inne, byc moze mocniejsze i uturbione auto.

buri
03-10-09, 13:50
Marudy! Pik ma racje! benzyna w Civic-u to tradycja to musi sie krecic wysoko o to tu chodzi! pomysl sobie gdy nawet tankujesz na stacji benzynke sam ten aromat ;) az chce sie jechac:D a ropaka tego nie daje to w pracy do traktora leje:p pozdrawiam

tak tak oczywiscie gaz jest do zapalniczek, ropa do traktora a benzyna do lamp naftowych ehh

a wracajac do tematu to widze ze niewielkie przyrosty w stosunku do wydanych plnow na dolot i wydech ale zawsze cos

Umberto
03-10-09, 14:08
Civ w standardzie ma już w miarę żwawy silniczek, a golfy najczęściej spotyka się w wersjach 1,6 lub 2,0TDI które (te drugie) namiętnie objeżdżam:)
Ostatnio w Chorwacji po krętych drogach nad adriatykiem jeździło się rewelacyjnie- moją pannę często pasy zablokowane trzymały:) i wyciąłem na jednym prostym odcinku takiego golfa 2,0 tdi:)
W moim civie nie dzieje się nic co by mnie w****... może poza odpryskami lakieru na masce, ale też nie mam zamiaru nim długo jeździć- niestety ale potrzebuję do pracy auta typu SUV do jazdy "po polach" (nie jestem rolnikiem tylko geodetą:) ), a civ raczej do tego się nie nadaje, a nie stać mnie na dwa auta.
Może za kilka latu kupię do upalania czerwonego type-ra... :) zobaczym
Puki co jeżdżę civem i jestem zadowolony że nawet za granicą autko dosyć rzuca się w oczy, a na golfa nikt nie spojrzy...:p
Meganka owszem ładna, ale nie wypowiem się bo nic o niej nie wiem, i tak jak jeden kolega napisał francuza po prostu bym nie kupił...

lolek HBM
04-10-09, 02:39
ja tam lubie nasze wiertarki he he jezdze 90% za granica i fakt nawet tu ludzie sie za tym ogladaja najpierw patrza na fure a pozniej na tablice i widac 'ooo polak':rolleyes: he he

lukione
04-10-09, 13:26
Ostatnie dwa tygodnie nie miałem cifa i jeździłem na zmianę CR-V'em ojca i MiTo mamy. Po tych 2 tygodniach wsiadłem dzisiaj i po przyciśnięciu gazu się załamałem, drugi bieg wydaje się ciągnąć w nieskończoność, doszedłem do wniosku, że albo go sprzedam albo na lato zakładam turbo bo to jakaś porażka jest...

Umberto
04-10-09, 15:29
Ostatnie dwa tygodnie nie miałem cifa i jeździłem na zmianę CR-V'em ojca i MiTo mamy. Po tych 2 tygodniach wsiadłem dzisiaj i po przyciśnięciu gazu się załamałem, drugi bieg wydaje się ciągnąć w nieskończoność, doszedłem do wniosku, że albo go sprzedam albo na lato zakładam turbo bo to jakaś porażka jest...

musisz na pierwszym trochę dłużej jechać:)
a tak poważnie, to przecież nie ważne ile ma się mocy i tak niedługo będzie za mało...
a ja już bym chyba wolał jeździć CR-Vem po naszych drogach...

kvas
24-11-09, 22:39
Heh, czy coś popieprzylem, czy zniknął wątek gdzie koledzy pisali o nowszym ECU w Civicu po lifcie? Ma ktoś jakieś konkretniejsze info na ten temat? O ile zapamiętałem to podobno Civ lepiej ciągnie w zakresie 2000-3000 obrotów...

bunet
24-11-09, 23:22
Nareszcie ja to powiem:
"Wystarczy poszukać":
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=60695
:D
Ps:
Trzymam kciuki za "Braci":D

lukione
25-11-09, 09:40
Jeździłem nowym CTS i nie zauważyłem żeby jakoś lepiej się odpychał, a nowa wersja kompa może być tylko z powodu norm spalin, albo poprostu coś nowszego włożyli. Wersja kompa nie oznacza że wsadzili coś nowego, w VAG'ach przy autach z tego samego roku programy mogą się różnić i nikt nie robi z tego halo ;)

arkadiusz29
25-11-09, 10:52
No troszke mineło czasu jak pisałem w tym temacie.śmigam od jakiegos czasu Ctr'ka i musze wam chłopaki powiedziec że jest boska.ostatnio miałem auto zastępcze 1.8 5D i powiem ze róznica jest ogromna.Silnik nie ma co porównywac.1.8 jak by sie meczył,nie wiem czy to przez to ze auto zastępcze i wyrąbane ale miał tylko 20tyś.Przy 4000 obrotów nieprzyjemnie wył.Zawieszenie znacznie twardsze w ctr ale nie wydobywaja sie z niego zadne dzwieki to samo w kabinie cicho nic nie trzeczszy i nie stuka natomiast w tym zastępczym troche trzeszczalo i gdzieć z kokpitu i z podszybia.Moze to jest spowodowane tym ze w ctr jest znacznie sztywniejsza buda.Ogolnie byłem zaskoczony róznicą między tymi autami.2litrówka hondy to torpeda do tej 1.8 i zbiera sie ładnie od dołu czego nie czuć w tej drugiej.Jestem zadowolony ze nie skusiłem sie na type-s bo ten motor ogolnie mnie rozczarował.Nie wiem moze to kwestia tego że jezdzilem mocniejszymi autami.

lukione
25-11-09, 17:18
Jeździłem serią CTR i też IMO hitem nie był w kwestii osiągów, reszta tak jak mówisz ;) Jednak przy za 100tys można już coś lepiej jeżdżącego kupić i napewno łatwiej modowalnego :D

mikiikim
25-11-09, 19:06
....Przy 4000 obrotów nieprzyjemnie wył.....

Wlasnie to wycie i buczenie w 1.8. przy 4000obr/min to do szalu mnie doprowadza. Oczywiscie serwis mowi ze to normalne bo iVTEC sie zalacza :) . Bylem juz nawet z tym w Auto Księżyno ale jak mi zaspiewali min 4-5tys za wyciszenie to grzecznie im podziekowalem. Po prostu nie wierze, ze wycisza tak dobrze Civica jak jest wyciszona ich demo Mazda 3. Z ciekawosci przejechalem sie nowym Golfem VI 1.4 TSI, i zadnego buczenia w nim nie bylo, ale prowadzi sie go wg mnie gorzej niz Civica.

Kozo
25-11-09, 20:18
Wlasnie to wycie i buczenie w 1.8. przy 4000obr/min to do szalu mnie doprowadza. Oczywiscie serwis mowi ze to normalne bo iVTEC sie zalacza :) . Bylem juz nawet z tym w Auto Księżyno ale jak mi zaspiewali min 4-5tys za wyciszenie to grzecznie im podziekowalem. Po prostu nie wierze, ze wycisza tak dobrze Civica jak jest wyciszona ich demo Mazda 3. Z ciekawosci przejechalem sie nowym Golfem VI 1.4 TSI, i zadnego buczenia w nim nie bylo, ale prowadzi sie go wg mnie gorzej niz Civica.

chyba mnie wybrales do odpowiedzi tym golfem ;) - oczywiscie że zadnego buczenia - wcale nie musi byc glosno zeby bylo bardzo szybko ;) , ale polecam Ci sie przejechac golfem, ale troche "na sterydach" (kilka dotakowych opcji z konfiguratora, niestety nasze salony w ogole nie maja takich wersji) i bedziesz mial nawet lepsza frajde niz w civicu - a wiec do tsi dolacz oczywiscie dsg, 18" koła i oczywiscie dcc -> dzieki temu jak jade po dziurach i koleinach to daje sobie tryb comfort i jest mieciutko i buja jak w dylizansie (przy felgach 18"!) i od razu mi sie wydaje ze poprawili stan naszych drog, a jak chce sobie wspomniec trzymanie sie w zakretach civica to naciskam magiczny guzik "sport" i mam civica + kierownica zaczyna chodzic bardzo ciezko!
Jesli koledzy porownuja do civica golfa, ale takiego podstawowego w wersji "trendline" to sie nie dziwie ze Wam sie nie podoba, ale trzeba wiedziec ze cenniki VW sa tak skonstruowane ze jest tam mnostwo ukrytych rewelacyjnych dodatkow poprawiajacych rowniez wyglad, tylko fakt ze za takiego golfa mozna miec ctr - ale jak juz kto woli ;)

szubek
25-11-09, 20:42
buczenie jest tragiczne nie wiem co oni wyczynili auto, które trzeba kręciec do 6-7 tyś a buczy jak cholera to wina pewnie pierwszego tłumika do 3,5 tyś jest w miarę akceptowalenie później to porażka - buczy jak zdychający muł i dokałdnei jak kolega napisał jest strasznie ociężały, brakuje mu werwy jak na 140 KM
nie wiem jak to jest ale inne samochody nie wydają takich dzwięków jeszcze dotego wersji 5D tak samo wyje jak w 3D a - 5 miała być samochodem rodzinnym chyba dla głuchego

Pik
25-11-09, 20:52
Civic 1,8 jest autem o image'u sportowym i jesli jest glosno, twardo, piszcza hamulce i czuc smrod z opon to jest jak najbardziej OK. Auto ma wzbudzac emocje, dawac radosc z jazdy. To tak jakby czepiac sie, ze w kabriolecie wieje wiatr! ;)

Jak ktos poszukuje wrazen jak z limuzyny, to faktycznie pomylil adresy... A wystarczylo wybrac sie na jazde probna, heh. Tak to jest, jak wybiera sie auto z katologu i nie ma sie sprecyzowanych oczekiwan. Albo co gorsza precyzuja sie juz po zakupie, haha! :D

arkadiusz29
25-11-09, 21:24
Ja szukałem poza image rózniez w miare osiagi sportowe i jestem szczęsliwy ze zdecydowałem sie na Ctr i silnikowo i zawieszeniowo ;) ,nie wiem jezdze juz troche nim i moze moje odczucia są juz nieco "spatrzone" wyrywaniem kierownicy z reki ;) choć mimo wszystko nie podeszedł mi ten silnik 1.8 ociężały i wrazenia akustyczne tez marne.Wydaje mi sie,ze idealne autko do spokojnego przemieszczania sie ale z tym napisem sport to lekka przesada

a jedyne co mi sie bardzo podobało to spalanie :D

lolek HBM
25-11-09, 21:42
Pik masz racje! tylko ten dzwiek mogl by byc jakos bardziej rasowy,np. jak w starszych modelach civic z vtec.

szubek
25-11-09, 22:20
Pik masz racje! tylko ten dzwiek mogl by byc jakos bardziej rasowy,np. jak w starszych modelach civic z vtec.

dokałdnie tak , żadna inna honda tak nie buczy jak teraźniejsza - ja się śmieje z tego bo to tylko samochód
klasy kompakt - ale to jest moja trzecia honda w historii i same wrażenia są jak najbardziej negatywne w stosunku do innych, starszych modeli hond nie prównując oczywiście postępu technicznego :)

poprostu ten samochód robi dobre wrażenie - tylko wizualne i na początku człowiek jest oszołomiony designem i on przyćmiewa wszelkie niedoróbki tego samochodu i o to hondzie chodziło
i dzięki temu to auto nadal się dobrze sprzedaje tylko, że to wszystko jest na krótką metę bo moj następny samochód to na pewno nie civic choćby był cały ze złota aaaa mam duży sentyment do tej marki:D.

Pik
25-11-09, 22:30
Sami widzicie, ze dla jednych silnik 1,8 jest za malo sportowy, a dla drugich az za bardzo, haha.

Lolek, a zalozyles dolot Typhoon K&N?

Ca$h
25-11-09, 22:34
designersko bedzie ciezko hondzie przeskoczyc civica, w sumie to chyba kazda marka ma jakies kosmiczne prototypy, tylko civ wyszedl w nie wielce zmienionej formie z kartk,i juz w krotce zobaczymy czy honda odwazy sie na kolejną odwazną innowacje w segmencie :)

Pik
26-11-09, 01:21
... jest strasznie ociężały, brakuje mu werwy jak na 140 KM

Ciekawe...

Wystarczy zerknac na bezposrednia wolnossaca konkurencje:
Lancer, silnik 1,8 143 KM, czas do setki 10,4s
Impreza 2,0 , 9,6s
Focus, silnik 2,0 145 KM, 9,2s
Mazda 3, 2,0 151 KM, 10,4s

A Civic ma czas do setki ponizej 9s, takze skad zostalo wyssane to twierdzenie o braku werwy?

kocik
26-11-09, 08:40
do tego mozna dodac
volvo C30 2.0 (145KM) - 9,4 s
nad ktorym tez sie zastanawialem

moim zdaniem troche przesadzacie z tym dzwiekiem - za ta kase pokazcie mi cos co lepiej brzmi

szubek
26-11-09, 09:36
całą winę za brak werwy ponosi duża waga auta jak na tą klasę przy wersji EXE jest 1300kg a to jest b.dużo na 140KM
dla porównania poprzedni Accord waży zaledwie 50 kg więcej niż honda czyli 1350kg i ma 2.0 155KM i zdecydowanie lepiej jeździ niź civic, dla mnie nie przemawiają te parmetry z katalogu o czasach przyspieszeń, wszytko zależy także czym poprzednio się jeździło więc w dużej mierze także problem leży od przezwyczajeń - wcześniej miałem 180KM i 400nM:)
a porównując wrażenia z dawnych czasów np. hondę CRX, ktróra miała 96KW czyli jakies 124KM i motor 1.6 a w fotel wciskała jak w samolocie ale dlaczego ???? dlatego, że auto ważyło zaledwie 950kg- wyobraźcie sobie jakby z cifa zabrac choć z 200kg latałby jak samolot:D

Sagi80
26-11-09, 09:55
Panowie, znam sposób na świetny tuning 1.8!!! Podnosi moc do 200 KM!!!
Wystarczy wejść na allegro - używane silniki od Type R są już od 5000 zł :D
http://allegro.pl/item823497043_silnik_kompletny_honda_civic_type_r. html

kocik
26-11-09, 10:02
całą winę za brak werwy ponosi duża waga auta jak na tą klasę przy wersji EXE jest 1300kg a to jest b.dużo na 140KM

m.in dlatego wybralem najlzeszy z wszytkich (1196KG)

co do wag konkurecji mamy to samo lista najlzejszych (najlzejsze) - bezpieczenstwo, duperele itd robia swoje
c30 1373kg
lancer 1250kg
astra od 1220 do 1538 (3-drzwiowe sic!)
pewnie w innych jest podobnie

Ezrael
26-11-09, 10:22
jak dla mnie to civiczek ma wystarczajaco duzo mocy jak na potrzeby zwyklego zjadacza chleba, no nie mowcie ze na 5.5k obrotow jest slabo... wiadomo ze nie bedzie ciagnac jak disel od 1.5k


Ez.

kocik
26-11-09, 10:35
dokladnie wiec pokazcie mi fure za ta cene ktora mnie objedzie od 0 do 180km/h

Ca$h
26-11-09, 10:49
moze nie za ta cene co w tym wiekowo ustalonym segmencie :) bo za ta cene to mozna by wymieniac a wymieniac :)
najgorzej jest chyba przesiadac sie z mocniejszego auta, wtedy mozna czuc sie rozczarowanym, u mnie masa wynosi 1422kg przynajmniej taka mam w dowodzie bo nie wierze ze diesel comfort a exe ma ta sama wage jak jest przedstawione na stronie, jak wsiadalem na jezdzie probnej to ten silnik byl dla mnie "szatanem" :D teraz mi brakuje koni, momentu(mimo ze na miescie trudno zanlesc godnego rywala:cool:) i nawet gdyby byla mozliwosc nie zamienilbym wersji na nizsza dla lepszej dynamiki, to ona daje zawsze kilka punktow do radosci i komfortu jazdy:)

kocik
26-11-09, 15:11
no co do braku mocy po czasie to zawsze tak jest :P ja jakbym mial kupowac teraz to napewno bym wybral type-r'a jak kupowalem 1.8 to tak samo wydawal mi sie szatanem i nic wiecej nie chcialem :P - mysle ze userzy type-r'a maja to samo :P i patrza za jakas 350z lub cos w tym stylu :P

Yossarian
26-11-09, 16:30
Dokładnie, kocik. Ja się przesiadłem z Xsary 75KM i te 140KM Civika to była dla mnie rakieta. Teraz, kiedy już się przyzwyczaiłem, to uważam, że ta moc, to niezbędne minimum, by sie w ogóle poruszać :). Zaczynam wtedy mysleć o czymś mocniejszym, ale przychodzi ta chwila refleksji, kiedy rozglądam się wokól siebie i licze, ile jest na ulicy aut szybszych od mojego. Zazwyczaj spotykam jedno albo dwa, reszta, czyli stare VW TDI, Astry 1.4 itp. - nie ma porównania osiągów. Poza tym, swojego Civika kupiłem nowego za około 63000zł - w tej cenie i w tej klasie aut nie ma niczego szybszego ani lepiej wyposażonego (oczywiscie mówie o autach nowych, z salonu). Do tego, ten wyglad i wnętrze cały czas sprawia, że czuje sie swietnie w Hondzie. No i w końcu zdaję sobię sprawę, ze nawet jakbym kupił SSC Ultimate Aero TT czy Veyrona, to i tak w końcu bym stwierdził,że ma za mało mocy :D Więc doceniam to co mam, bo i tak nie każdy moze sobie pozwolić nawet na te 1.8. Jedyne, czego bym chciał, to zeby ruszyło się coś w temacie tuningu N/A tego R18A2 - jak na razie wychodzi, że aby coś poprawić to trzeba albo uturbić (w sumie, na 8thcivic był prezentowany R18 z mocą podobno 245whp, więc moze tędy droga) albo swapować na K-serie. No ale zachowajmy cierpliwość, R18 jest w produkcji dopiero od 2006 i jeszcze przez kilka lat pewno niewiele się bedzie działo.

A poza tym, najwiekszą poprawę osiągów można uzyskać pracując nad własnymi umiejętnościami, bo marny kierowca będzie wolny nawt w najlepszym aucie :) Wiec jazda na jakis pusty plac i trenować, bo objechać CTRem R18A, to zadna sztuka ale objechać R18stką CTRa to juz będzie osiągnięcie ;)

lolek HBM
26-11-09, 19:54
Lolek, a zalozyles dolot Typhoon K&N? nie zakladalem, na wiosne mam nadzieje ze cos porobie tmoze cos nowego do tego czasu wyjdzie lub to stanieje:D w maju konczy mi sie gwarancja i czas mi na to pozwoli licze ze choc mruczenie sie poprawi :) mam w domu jeszcze civic 1.6 vitec z 92r. i ma tyklo tylny tlumik zmieniony a brzmi pieknie i z pod maskies tez jakis takie przyjemne mruczenie sie wydobywa wiec mam jak to porownac he he nie nazekam na mojego typeS. pomykam nim po 1200km. w jadno strone w trase i smiga jak ta lala taki kompromis mi sie wydaje. no nie kazdego ztac na CTR-a nie stety, choc zycze trgo kazdemu na mikolaja he he :D

majkilipa89
26-11-09, 23:53
Powiem Wam jako posiadacz CTRa, iz mocy jest pod dostatkiem:) Ale:
Do godziny 20 w Wawie nie ma gdzie jej uzyc, wiec za kazdym razem kiedy jezdze nie moge sie nia nacieszyc. Czasem wybieram sie w taki kurs, ze silnik ledwo sie nagrzeje, a ja juz wysiadam.
Wg mnie, priorytetem na poczatek modow auta powinno byc prowadzenie i bezpieczenstwo. Wczoraj uswiadomilem sobie, ze na nic ta moc skoro mam tak ch%&^ opony zimowe, ze gna sie jakby byly z byle jakiej gumy ( opona sama kiepska w sobie plus wysoki profil- jakos przejzdze ten czas do marca zwlaszcza, ze sa byly z autem i sa calkiem nowe ). Dlatego pierwszy mod to byla szpera, nastepnie beda opony, przewody w oplocie i nowy plyn hamulcowy. Wydech jest w kolejce po tych sprawach.
Okazji do scigania spod swiatel mam naprawde niewiele, a nawet jak ktos mnie by mnie objechal to niespecjalnie bym sie przejal- mial szybszy woz i tyle. Sto razy wieksza gorycz czulbym gdyby ktos wykrecil lepszy czas na torze niz ja, bo to jest miara umiejetnosci.
Takze nie cisnieniujcie sie na moc nie wiadomo jak. Mialem okazje troche posmigac z CTSem i powiem Wam, ze przepasci nie ma, zwlaszcza w ruchu ulicznym
Pzdr!

lukione
27-11-09, 00:02
Zależy kto gdzie i jak jeździ. Ja np. nie jeżdżę prawie wogóle w korkach a robię dziennie 70km minimum i brakuje czasami tego przyspieszenie. Poprzednim autem ganiałem się z seryjnym FN2 i nie było z kim rozmawiać więc chyba łatwo mnie zrozumieć dlaczego narzekam. Jednak tragedii nie ma tym bardziej po tym jak zrobiłem wydech i dolot, a teraz jeszcze założyłem mniejsze zimowe koła to nawet pan w A8 4.2 miał ostatnio problemy żeby się wepchnąć przede mnie :p

leonik
27-11-09, 09:18
LUKIONE a gdzie robiles wydech??co to dało?? :)

lukione
27-11-09, 09:40
Wydech robiłem u siebie (adres w podpisie). Dał mi tyle, że górą tak nie umiera i ciągnie do odcinki. Różnica jest taka, że czasami nie łapię momentu zmiany biegu bo wcześniej wyraźnie słabł powyżej 6tys.

Edit:
Różnica u mnie jest jeszcze taka, że mam tego śmiesznego ecumastera który trochę więcej paliwa daje i przyspiesza zapłon oraz customowy dolot po całej długości średnica taka jak w przepustnicy bez zwężki na przepływomierz jak w tych gotowcach K&N i innych wynalazkach. Wykres już wrzucałem na forum.

lolek HBM
27-11-09, 20:20
tez mam ten lzejszy:D ale to raczej z braku wyboru i czasu. a co do osiagow to jak sie chce to daje rady.;) pewnie ze by sie chcialo wiecej ale cos za cos.

Simmy
10-04-10, 23:07
a czy ta wersja dolotu pasuje też do sedana czy tylko do ufo ?:)

julian
11-04-10, 20:41
nie widzę powodu dla którego miałby nie pasować. filtr powietrza jest w obu umiejscowiony identycznie. dziś zamówiłem takie ustrojstwo, zobaczymy czy będą jakiś kłopoty z montażem. dam znać.

julian
14-04-10, 13:26
no dobra, koledzy, zamontowałem ten dolot K&N, typhoon. kupiłem w intercars, zestaw dostałem kompletny, niczego nie brakowało. demontaż fabrycznego i montaż stożka zajął mi koło 2 godzin, ale robiłem to między 23 a 1 w nocy, więc możliwe, że w sobotę rano zrobiłbym to dużo szybciej. całość wymaga nieco zdolności manualnych, jest trochę zabawy, ale jeśli ktoś potrafi sam zmienić koło to i z tym sobie da radę;P
a co to daje? narazie dało bardzo fajny dźwięk, motor przy pełnym otwarciu przepustnicy jest nieco głośniejszy (choć o "ryku" nie może być mowy), głównie w przedziale 2-5,5 t obr. reakcja na gaz jest zdecydowanie szybsza, nie ma momentu zawieszenia, odpala od razu. żadne błędy mi nie wyskoczyły, ale zrobiłem tylko 50km narazie, więc wszystko może się zmienić.
nie czuć, żeby moc przybyła, ale jest to zabawny gadżet.
z pierwszych obserwacji wynika, jakoby lekko wzrosło spalanie, ale może to efekt jazdy w korkach i testowanie tego zmienionego brzmienia. będę raportował co dalej z tym ustrojstwem. aha - do sedana pasuje idealnie, ktoś o to pytał.

kucyk
14-04-10, 18:33
no dobra, koledzy, zamontowałem ten dolot K&N, typhoon. kupiłem w intercars, zestaw dostałem kompletny, niczego nie brakowało. demontaż fabrycznego i montaż stożka zajął mi koło 2 godzin, ale robiłem to między 23 a 1 w nocy, więc możliwe, że w sobotę rano zrobiłbym to dużo szybciej. całość wymaga nieco zdolności manualnych, jest trochę zabawy, ale jeśli ktoś potrafi sam zmienić koło to i z tym sobie da radę;P
a co to daje? narazie dało bardzo fajny dźwięk, motor przy pełnym otwarciu przepustnicy jest nieco głośniejszy (choć o "ryku" nie może być mowy), głównie w przedziale 2-5,5 t obr. reakcja na gaz jest zdecydowanie szybsza, nie ma momentu zawieszenia, odpala od razu. żadne błędy mi nie wyskoczyły, ale zrobiłem tylko 50km narazie, więc wszystko może się zmienić.
nie czuć, żeby moc przybyła, ale jest to zabawny gadżet.
z pierwszych obserwacji wynika, jakoby lekko wzrosło spalanie, ale może to efekt jazdy w korkach i testowanie tego zmienionego brzmienia. będę raportował co dalej z tym ustrojstwem. aha - do sedana pasuje idealnie, ktoś o to pytał.
czy do zestawu dolaczona jest jakas instrukcja "how to"?

julian
14-04-10, 19:30
krok po kroku, step by step;)
instrukcja jest też dostępna na stronie producenta:
http://www.knfilters.com/instructions/69-1013_inst.pdf

kucyk
14-04-10, 20:42
dziekowa

czyli ile cie wyszedl zakup?


rozumiem, ze ten 69-1013 podejdzie pod 5dr?

julian
14-04-10, 22:33
ktoś na forum to montował przecież do 5D. ja mam 4D i tam pasuje, ale sądzę, że ten silnik ma w obu modelach identyczne rozwiązanie.
cena katalogowa 330PLN.

Maro2004
15-04-10, 02:33
Na www.sklepmoto.pl cena 290,81 (jeżeli mowa o Typhoonie - symbol 69-1013TS).

radmac
15-04-10, 10:22
kurcze, ale staniało... ponad rok temu jak patrzyłem to było chyba około 1k!!! i dlatego kupiłem tylko filtr powietrza olejowy za 200plnów.

Teraz od razu bym brał stożek.

kucyk
15-04-10, 10:24
No wlasnie patrze i nie wierze, na zagranicznych stronkach cena >200 dolcow

julian
15-04-10, 10:28
Na www.sklepmoto.pl cena 290,81 (jeżeli mowa o Typhoonie - symbol 69-1013TS).

tak czy inaczej - tanio. w intercars mam rabat, więc wyszło bardzo korzystnie.

T.r.
15-04-10, 17:07
Ciekawe tylko dlaczego K&N wycofało z produkcji typhoona? :/ Czy mi się coś przyśniło? :D

solowiec
15-04-10, 21:23
A do silnika 1.8 to przypadkiem nie powinien być ten?
http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57-0668

julian
15-04-10, 21:51
proponuję wejdź na stronę K&N, wybierz rocznik, producenta i silnik a zobaczysz co wyskakuje. nie wiem czemu miałby być inny. Najpewniej są 2 modele. mój jest idealnie dopasowany do tego silnika, pasuje pod w miejsce starego, po co miałbym szukać dziury w całym?

T.r.
16-04-10, 10:08
Ogólnie Typhoon Kit jest dedykowany dla aut z USA - u nas trzeba podobno coś delikatnie przerobić w obudowie termicznej. Dlatego chyba nie ma go w ofercie dla naszych aut.

Maro2004
16-04-10, 10:26
Dokładnie tak jak napisałeś. Trzeba troszeczkę przyciąć tą osłonę termiczną. Poza tym o ile mi wiadomo Typhoon ma dolot metalowy a ten dedykowany do VIII gen europejskiej jest chyba z tworzywa sztucznego co może mieć wpływ np na dźwięk.

Kenjiro
16-04-10, 12:06
już nie ma. Dostałem odpowiedź, że ze względu na wycofanie towaru przez dostawcę, zamówienie nie może być zrealizowane.

Czajka
28-04-10, 12:22
Panowie, wpadł mi do głowy taki pomysł, jednak musi ktos to sprawdzić, mianowicie czy wydech od typeR jest identyczny jak w 1.8 ? chodzi mi o szerokość rurek... na ebay są kolektory do r18 i pomyślałem sobie, że można by kupić taki kolektor a reszte wydechu wrzucić od R'ki albo wyspawać w jakieś firmie ogarniającej takie coś... ktoś juz nad tym myślał?

i jeszcze jedno, czy ktoś montując K&N Typhoon próbował jakoś w inny sposób doprowadzić zimne powietrze niż seryjną "rurką" ?

dejv667
17-05-10, 09:18
Przepraszam, ze odgrzebuje...

W silniku R18A2 nie wymienisz kolektora wydechowego bo go w sumie nie ma. Krótkie kanały wydechowe sa w głowicy do której bezpośrednio jest przykręcony katalizator. Typowego kolektora wydechowego brak. Wątpię aby był sens bawić się wymianę wydechu za tym katalizatorem bo sadze, ze to właśnie on będzie wąskim gardłem całego układu.
Ciekawe czy ktoś montował pozadny wydech i sportowy kat do tego silnika?

Taka a nie inna konstrukcja głowicy sprawia, ze do silnika jest mało gratów do tuningu NA za to dość dużo kitów turbo. W sumie jak dla mnie logiczne - nawet jako takiego kolektora pod T nie trzeba spawać ;)
Druga sprawa jest taka, ze na dobra sprawę w USA jest montowana inna wersja tego silnika (R18A1) i ciężko powiedzieć czy wszystko będzie pasować P&P. Ciężko tez powiedzie ile ten silnik jest w stanie przyjąć boostu zanim wywali korbę bokiem.
W każdym razie patrząc na koszta uturbienia taniej wychodzi CTR. Osiagi będą takie same tyle, ze będziemy mieli lepsza bazę wyjściowa do dalszych modów.

Kolejna rzecz to ten cały zakichany i-VTEC wpakowany tylko po to żeby oszczędzać paliwo i działający DO 3500RPM (wbrew temu co mówi większość).

Co do doprowadzenia zimnego powietrza to są układy gdzie filtr trafia w nadkole.

Gdyby ktoś miał jakieś nowe wieści w sprawie dłubania tego silnika to niech się podzieli.

Yossarian
17-05-10, 12:43
Jeśli wierzyć civinfo i 8thcivic.com R18A1 różni sie oprogramowaniem ECU a i to niezbyt dużo, mechanicznie są takie same.

Wyszła Hondata flashpro do R18A1, w planach jest do R18A2

Kolektora nie wymienisz, ale tą część tuż za nim, już sie da. I są dostępne elementy do tego. Firma Megan Racing chyba coś takiego robi, poszukaj na 8thcivic.com

Korby są podobno dużo bardziej wytrzymale niż np. w D-serii. 200KM na seryjnym silniku w USA nie stanowi problemu. AJP robi turbo kit do 245KM na kolach: http://www.8thcivic.com/forums/car-builds/80500-08whitecivic-past-present-future.html

Więc da rady.

Poza tym. Przykładowo: nowy Civic R18A2 kosztował mnie 65tyś. Turbo niechby nawet wytszło i 20tyś. Razem 85tys przy duzo lepszym momencie obrotowym niż w Type R. Wiec nie jest to aż takie nieopłacalne, jakby sie mogło wydawać. Niie mówie, że już lece turbo zakładac, ale możliwości są i sądze, że warto je znać :)

dejv667
17-05-10, 19:21
Pytanie co pozniej gdy te 245km to bedzie za malo. W przypadku R18 moze sie okazac, zeto koniec modyfikacji. W przypadku K20 bez problemu dostaniesz graty do dalszej rozbudowy ;)

Yossarian
17-05-10, 19:57
W przypadku FWD uważam to za wystarczająca moc. Dalej to już lepiej, wg mnie, szukac Evo/STi, którym da sie jeździć nie tylko na wprost i nie tylko na suchym, równym asfalcie ;)

TeeS1975
17-05-10, 20:14
zdecydowanie 240-250 HP w ośce to maks czym można normalnie (czyt. z jako taką trakcją) jeździć

lukaszCAI
18-05-10, 00:43
Małe sprostowanie :) R18A1 to to samo co R18A2 tylko tyle ze jedno jest oznaczeniem marki USA a drugie UE oba silniki są identyczne więc jeśli jankiesi coś konkretnego wymyśla to i dla nas coś będzie :)))

majkilipa89
18-05-10, 00:46
Jeśli wierzyć civinfo i 8thcivic.com R18A1 różni sie oprogramowaniem ECU a i to niezbyt dużo, mechanicznie są takie same.

Wyszła Hondata flashpro do R18A1, w planach jest do R18A2

Kolektora nie wymienisz, ale tą część tuż za nim, już sie da. I są dostępne elementy do tego. Firma Megan Racing chyba coś takiego robi, poszukaj na 8thcivic.com

Korby są podobno dużo bardziej wytrzymale niż np. w D-serii. 200KM na seryjnym silniku w USA nie stanowi problemu. AJP robi turbo kit do 245KM na kolach: http://www.8thcivic.com/forums/car-builds/80500-08whitecivic-past-present-future.html

Więc da rady.

Poza tym. Przykładowo: nowy Civic R18A2 kosztował mnie 65tyś. Turbo niechby nawet wytszło i 20tyś. Razem 85tys przy duzo lepszym momencie obrotowym niż w Type R. Wiec nie jest to aż takie nieopłacalne, jakby sie mogło wydawać. Niie mówie, że już lece turbo zakładac, ale możliwości są i sądze, że warto je znać :)

Turbo do takiego silnika jak dla mnie jest ryzykownym rozwiazaniem- strzal momentu niszczy silnik, co innego kompresor, ktory rozwija moc liniowo. Inna sprawa, ze dzieki konstrukcji i na dobra sprawe braku kolektora montaz turbo jest ulatwiony.

TeeS1975
18-05-10, 01:16
w inny sposób doprowadzić zimne powietrze niż seryjną "rurką" ?
jest jakiś wynalazek Simoty carbonowy ponoć http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=273&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=1

dejv667
18-05-10, 10:28
Inna sprawa, ze dzieki konstrukcji i na dobra sprawe braku kolektora montaz turbo jest ulatwiony.
Mozna sie spierac. Na pewno cena instalacji obnizy sie o cene kolektora (trzebha wykonac tylko flansze). A czy jest to rozwiazanie optymalne? raczej nie. Wbrew pozorom dobry kolektor to przy turbo tez wazna rzecz.

Yossarian
18-05-10, 21:12
Turbo do takiego silnika jak dla mnie jest ryzykownym rozwiazaniem- strzal momentu niszczy silnik, co innego kompresor, ktory rozwija moc liniowo. Inna sprawa, ze dzieki konstrukcji i na dobra sprawe braku kolektora montaz turbo jest ulatwiony.

No wlaśnie, przy takim rozwiazaniu kolektora to aż szkoda nie skorzystać ;) A kompresor pewno by trzeba wstawić w miejsce klimy, bo pod maską jest dosć ciasno. Wg. mnie to jeśli sie bawić w tuning R18A2 to tylko turbo, albo swap wchodzi w gre. Wzglednie kupno jakiegoś turbo AWD/RWD do zabawy i zostawienie Civica jako auta do jazdy na codzień, w której to roli sprawdza sie na prawdę dobrze:)

dejv667
19-05-10, 10:09
A kompresor pewno by trzeba wstawić w miejsce klimy, bo pod maską jest dosć ciasno.

Ze jak? Ciasno?Pod maska jest miejsca na kompresor i instalacje turbo.
Porownujac:
Komora silnika w 5D
http://img263.imageshack.us/img263/4141/17102009058.th.jpg (http://img263.imageshack.us/i/17102009058.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img268.imageshack.us/img268/2016/17102009059.th.jpg (http://img268.imageshack.us/i/17102009059.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Komora silnika identyczna jak w moim drugim samochodzie:
http://img64.imageshack.us/img64/599/54338665.th.jpg (http://img64.imageshack.us/i/54338665.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Zeby< bylo ciekawiej to w tej Lancii siedzi siedzi silnik niewiele wiekszy (2.0 16v).
Wybraz sobie jak to wyglada z doladowaniem (bo bylo montowanie fabrycznie)... i jak bedzie wygladac po tym jak zamiast malutkiego t3 i mikroskopijnego IC w nadkolu pod maske wejdzie cos wiekszego i FMIC :D

Yossarian
19-05-10, 11:14
Dobra, rzeczywiscie bywa ciaśniej, więc może i da sie jeździć z klimą i kompresorem. Ale nadal twierdze, że przy takim kolektorze to wręcz wypada założyć turbo ;)

dejv667
19-05-10, 11:24
Dobra, rzeczywiscie bywa ciaśniej, więc może i da sie jeździć z klimą i kompresorem. Ale nadal twierdze, że przy takim kolektorze to wręcz wypada założyć turbo ;)

Nie no, na pewno odpadna nam koszta spawania kolektora. Na pewno taki uklad ma swoje zalety. I raczej napewno sprawdzi sie w w99% aplikacji.

Inna kwestia, ze juz np TwinScroll'a nie zalozysz, o kolektorze rownoodleglosciowym mozesz zapomniec, proba przeniesienia turbo np w bok tez raczej sie nie powiedzie itd.

Yossarian
19-05-10, 11:33
To fakt, ale do tych 250KM to sądze, że wystarczy zwykłe turbo, a powyżej to już, jak mówiłem, raczej nie ma wiele sensu sie dłubać

Sagi80
19-05-10, 11:44
Turbo to turbo. A skrzynia biegów, przeguby, sprzęgło? To też trzeba wymienić bo seryjne nie podołają. Czy naprawdę nie starcza Wam to 8,9 do setki? :) Nasze Civiki łykają większość innych aut na skrzyżowanich i cieszmy się z tego.

dejv667
19-05-10, 11:55
Turbo to turbo. A skrzynia biegów, przeguby, sprzęgło? To też trzeba wymienić bo seryjne nie podołają. Czy naprawdę nie starcza Wam to 8,9 do setki? :) Nasze Civiki łykają większość innych aut na skrzyżowanich i cieszmy się z tego.
A dlaczego przeguby maja nie podlac? To co je zabija to przewaznie glupota uzytkownika (czytaj strzaly ze sprzegla na skreconych kolach).
Podobnie ze skrzynia. Sprzeglo to akurat najmniejszy problem bo to da sie poprawic.

Jakie to samochody civic lyka tak latwo? Tak naprawde wiekszosc floty przedstawicieli handlowych idzie leb w leb :rolleyes:

I owszem, te 8,9 mi nie wystarcza... ale do tego skladam sobie inny samochod.

Jezdziles kiedys doladowanym samochodem? Naprawde uwazasz, ze koniecznosc redukowania na trasie przez dwa biegi aby sprawnie wyprzedzić to plus? Nie widzisz niczego zlego w tym ze majac zaladowany samochod atakujesz ostry podjazd na nizszym biegu?

Nie rozumiem dlaczego wszyscy traktują doładowanie jako coś co ma jedynie pomoc w wyścigu spod swiatel? Turbo? Oj, to tylko w sportowym wozie....
Cala masa firm (Volvo, Saab i inne) montowały doładowanie w swoich jednostkach nie po to aby polepszyć osiągi ale po to żeby podnieść kulturę pracy jednostki. Duzo więcej momentu obrotowego dostępnego w szerokim zakresie obrotów a co za tym idzie większą elastyczność jednostki i większy komfort jazdy.
Ten trend zreszta wraca, przyszlosc silnikow benzynowych to doladowanie.

Do tego jestem zdania, ze moc to pasywne bezpieczenstwo na drodze.

Pik
19-05-10, 12:09
Jak ktos potrzebuje turbodoladowane auto, to jest spory wybor w klasie kompaktow, nawet w kategorii hot-hatchy majacych 200 i wiecej koni, ze wspomne Focusa RS, Leona Cupre, Golfa GTI, Mazde 3 MPS... Kupienie Civica i jego pozniejsze "uturbianie" to masochizm pierwszej wody i nieporozumienie ekonomiczne, bo lepiej i sumarycznie taniej bedzie kupic fabrycznie stuningowane auto, ktore ma odpowiedniao dobrane do osiagow zawieszenie, hamulce, wzmocnionia konstrukcji itp. Zreszta jak ktos sie upiera przy Civicu i osiagi 1,8 sa zbyt slabe, to ma przeciez Type R'a... Auto na swoj sposob kultowe i poszukiwane wlasnie dlatego ze jako jedyne w stawce hot-hatchy ma silnik wolnossacy!

Mnie osobiscie moc 140 koni silnika 1,8 wystarcza do sprawnego wyprzedzania, a nadmiar mocy mimo wszystko czesto prowokuje do szybszej jazdy niz dozwolona przepisami...
;)

radmac
19-05-10, 12:10
Trochę OT ->Z większością się zgadzam, ale do tego:


Do tego jestem zdania, ze moc to pasywne bezpieczenstwo na drodze.

trzeba dodać, że dla w miarę mądrego kierowcy moc jest pasywnym bezpieczeństwem.
Niestety, dla niektórych, większa moc jest równoważna z kaplicą.

dejv667
19-05-10, 12:30
Jak ktos potrzebuje turbodoladowane auto, to jest spory wybor w klasie kompaktow, nawet w kategorii hot-hatchy majacych 200 i wiecej koni, ze wspomne Focusa RS, Leona Cupre, Golfa GTI, Mazde 3 MPS... Kupienie Civica i jego pozniejsze "uturbianie" to masochizm pierwszej wody i nieporozumienie ekonomiczne, bo lepiej i sumarycznie taniej bedzie kupic fabrycznie stuningowane auto, ktore ma odpowiedniao dobrane do osiagow zawieszenie, hamulce, wzmocnionia konstrukcji itp. Zreszta jak ktos sie upiera przy Civicu i osiagi 1,8 sa zbyt slabe, to ma przeciez Type R'a... Auto na swoj sposob kultowe i poszukiwane wlasnie dlatego ze jako jedyne w stawce hot-hatchy ma silnik wolnossacy!

Mnie osobiscie moc 140 koni silnika 1,8 wystarcza do sprawnego wyprzedzania, a nadmiar mocy mimo wszystko czesto prowokuje do szybszej jazdy niz dozwolona przepisami...
;)
Focusa RS bym z tego wykreslil. Cena jest delikatnie mowiac oderwana od rzeczwistosci. Jak juz to ST.

Pisalem juz wczesniej ze moim zdaniem uturbianie R18 mija sie z celem. Tak naprawde to sa to wszystko dywagacje czysto akademicke. Byc moze za wielka woda gdzie taka zabawa jest sporo tansza ma to sens. Tutaj jest tak jak piszesz-taniej kupic CTR lub inny, mocniejszy woz tej klasy.

Z drugiej strony... R18 kosztuje 75tys zl. CTR 103tys. Za 15 tys zl. da sie ten silnik doladowac i miec tyle samo mocy co w CTR. 10tys zl zostaje w kieszeni. Upgrade chamulcow (na zestaw z CTR/Accorda) i poprawa zawieszenia to pewnie okolice 3tys zl. Dalej wychodzi na plus tym bardziej dla kogos kto chcialby miec auto o osiągach CTR ale w budzie tak funkcjonalnej jak 5D. Pozostaje tylko kwestia tego jak długo ten silnik pożyje z doładowaniem.
W każdym razie za kilka lat jak silnik będzie już dobrze rozgryziony będzie to raczej na pewno popularna modyfikacja.

Osiagi CTR na tle konkurencji wypadaja blado. Honda zostala w tyle i nie ma sie co czarowac, ze jest inaczej. Dziwi fakt, ze majac w produkcji silniki o wiekszej mocy wlozyli jednostke o mocy jedynie 201KM i dolozyli dosc sporo kg. Dziwi tez to, ze poszli w strone budzetowego i taniego w produkcji zawieszenia. Tym bardziej to dziwi gdy orientujemy sie, ze konkurencja pomimo stosowania drozszych elemntow, wcale nie jest drozsza.
Focus ST kosztuje 26,500 euro.
Megane TCe 250 (RS) 26,950 euro.
Golf GTI 27,275 euro.
Civic 28,290 euro.
Ceny "z teraz" ze stron producentow w Niemczech. Ceny za wersje podstawowe każdego modelu.
To, ze Honda jako jedyna w stawce ma silnik wolnossacy jakos do mnie nie przemawia. Tym bardziej, ze moca ten silnik nie poraza. Czasy gdy 200KM z silnika 2.0 byly czyms olsniewajacym minely. 2.0 16v montowane Clio tez ma 200KM.
I choc Honda twierdzi, ze zawieszenie w nowym CTR daje rade to w porownaniu na torze z CTR majacym wielowachacz z tylu HB dostaje baty i to wyrazne.

Sagi80
19-05-10, 12:53
A propos CTR - jak byłem ostatnio na jeździe próbnej to trochę jednak się rozczarowałem, subiektywnie nie jechał dużo lepiej niż 1.8, a do tego było twardo i głośno. Wiem wiem, zaraz zjedzą mnie posiadacze CTR :) Faktycznie, flotowe TDI, dCI czy TDCI mają podobne osiągi, ale z drugiej strony trzeba się zastanowić do czego ma służyć samochód na codzień - czy do ścigania, czy do w miarę dynamicznej ale jednocześnie ekonomicznej i rozsądnej jazdy - a do takiej moim zdaniem nadaje sie 1.8.

Pik
19-05-10, 13:01
Troche za mocno odbiegamy od watku. CTR moze nie jest dla osob poszukujacych osiagow za wszelka cene, ale jego parametry mozna uznac za calkiem solidne jak na auto uzywane na co dzien. Bo na torze tak naprawde nikt w Polsce nie jezdzi. Nie mamy torow, a jak juz, to sa dosc ciezko dostepne, takze twoje dywagacje dejv sa mocno teoretyczne. Poza tym tego typu auta oprocz waskiej grupy pasjonatow kupuja zazwyczaj osoby majetne, ktore stac na "szpan" na codzien (zakup auta to jedno, a wyzsze ubezpieczenia i koszty eksplotacji to drugie). Takie osoby nie kalkuluja dokladnie ceny, ani nie przygladaja sie roznicom ulamkom sekundy do 100ki... Bardziej zwracaja uwage na oryginalnosc, image marki, wyglad samochodu itp.

dejv667
19-05-10, 19:36
A propos CTR - jak byłem ostatnio na jeździe próbnej to trochę jednak się rozczarowałem, subiektywnie nie jechał dużo lepiej niż 1.8, a do tego było twardo i głośno. Wiem wiem, zaraz zjedzą mnie posiadacze CTR :) Faktycznie, flotowe TDI, dCI czy TDCI mają podobne osiągi, ale z drugiej strony trzeba się zastanowić do czego ma służyć samochód na codzień - czy do ścigania, czy do w miarę dynamicznej ale jednocześnie ekonomicznej i rozsądnej jazdy - a do takiej moim zdaniem nadaje sie 1.8.

Taki urok mocnego wolnossaka ;)


Troche za mocno odbiegamy od watku. CTR moze nie jest dla osob poszukujacych osiagow za wszelka cene, ale jego parametry mozna uznac za calkiem solidne jak na auto uzywane na co dzien. Bo na torze tak naprawde nikt w Polsce nie jezdzi. Nie mamy torow, a jak juz, to sa dosc ciezko dostepne, takze twoje dywagacje dejv sa mocno teoretyczne. Poza tym tego typu auta oprocz waskiej grupy pasjonatow kupuja zazwyczaj osoby majetne, ktore stac na "szpan" na codzien (zakup auta to jedno, a wyzsze ubezpieczenia i koszty eksplotacji to drugie). Takie osoby nie kalkuluja dokladnie ceny, ani nie przygladaja sie roznicom ulamkom sekundy do 100ki... Bardziej zwracaja uwage na oryginalnosc, image marki, wyglad samochodu itp.

No dobrze, bede sie staral wrocic na wlasciwy kierunek ;)

Niekoniecznie trzeba jezdzic po torze zeby docenic dobre zawieszenie.
Ostatnio bylem tam:
http://www.myvideo.de/watch/544012/Kyffhaeuser_Harz_36_Kurven_mit_der_R6. Nawet bez nastawiania sie na jakies szalenstwa prowadzenie samochodu i jego ewentualne minusy robia sie mocno odczuwalne.

Co do osob kupujacych auta tej klasy to sie nie zgodze. Owszem, o ile np R26R to to typowa wydmuszka to np Focus ST 5D to bardzo praktyczny a rownoczesnie wygodny kompakt. Jegfo najwieksza zaleta jest doladowany silnik i bardzo dobre zawieszenie upchniete w wygodna i praktyczna bude. Jesli myslisz, ze ten samochod kupuje glownie bananowa mlodzierz ktorej podoba sie charakterystyczna pomaranczowa barwa to jestes w bledzie.Z tym, ze osoba kupujaca taki samochod nie zwraca uwagi na to jak ono jezdzi tez moglbym polemizowac. Zaznaczam, ze mowie o rynku niemieckim. Mam nadzieje, ze Polsce spoleczenstwo tez kiedys wzbogaci sie na tyle, aby kosztujacy rozsadna kase woz klasy sredniej byl w zasiegu przecietnego Kowalskiego.

A teraz wracajac do tematu.
Na rynku niemieckim da sie kupic modul wplywajacy na prace elektronicznie sterowanej przepustnicy. Wedlug zapewnien producenta zapewnia on bardziej bezposrednia reakcje na pedal gazu (brak sytuacji gdy my wciskamy do deski a przepustnica uchyla sie np jedynie w 80% bo wedlug niego tak jest optymalnie), lepsze osiagi. Tego o ile te osiagi i w jaki sposob maja sie zmienic producent nie mowi.
Gdyby ktos chcial poczytac to ponizej link:
http://www.lltek.com/sprintboost_plus.htm

Ja osobiscie czekam az ktos ogarnie temat sterowania i-VTEC. Z racji jego specyfikacji dzialania nie wplynie to na osiagi, ale moim zdaniem powinno wplynac na ekonomike jazdy. Na chwile obecna jest tak, ze Civic jest oszczedny podczas jazdy w zakresie 90-130kmh, pozniej zaczyna konsumowac odczuwalne wieksze ilosci paliwa. Gdyby zakres "ekonomicznych" nastawow siegal 4500RPM byc moze byloby inaczej.

radmac
19-05-10, 21:41
Gdyby zakres "ekonomicznych" nastawow siegal 4500RPM byc moze byloby inaczej.

pytanie, jak na razie, czysto teoretyczne i takie tam moje dywagacje: czy przy 4.400RPM na 6tym biegu w trybie nazwijmy "econo" miałby wystarczająco pary... czy starczyło by pary do "ciągnięcia budy"?

TeeS1975
19-05-10, 22:24
teoretycznie największy moment jest przy 4300 więc powinno dać radę

Ordi
19-05-10, 22:56
mały OT:

Krótkie pytanie: Czy zaciski i tarcze z CTRa pasują Plug&Play do Civica FN3 (type-s 2.2 i-ctdi)???

dejv667
19-05-10, 23:32
pasują, ale moim zdaniem nie ma sensu. Zbadaj temat zestawu z accord type s. Tam jest 320mm.

TeeS1975
19-05-10, 23:59
pasują, ale moim zdaniem nie ma sensu. Zbadaj temat zestawu z accord type s. Tam jest 320mm.

wejdzie to w 17 ?

arkadiusz29
20-05-10, 10:47
A propos CTR - jak byłem ostatnio na jeździe próbnej to trochę jednak się rozczarowałem, subiektywnie nie jechał dużo lepiej niż 1.8, a do tego było twardo i głośno. Wiem wiem, zaraz zjedzą mnie posiadacze CTR Faktycznie, flotowe TDI, dCI czy TDCI mają podobne osiągi, ale z drugiej strony trzeba się zastanowić do czego ma służyć samochód na codzień - czy do ścigania, czy do w miarę dynamicznej ale jednocześnie ekonomicznej i rozsądnej jazdy - a do takiej moim zdaniem nadaje sie 1.8.
hehehe rozbawiłeś mnie :D,jak robiłem serwis miałem okazje pośmigać 1.8 ;)

Sagi80
20-05-10, 10:57
hehehe rozbawiłeś mnie :D,jak robiłem serwis miałem okazje pośmigać 1.8 ;)

Wiedziałem że wywołam reakcję :) Jej no każdy ma subiektywne odczucia. Ja miałem kupić CTR używaną (właśnie nią byłem na jeździe próbnej), ale stwierdziłem że wolę jednak coś równie dynamicznego ale komfortowego.

buri
20-05-10, 11:05
no powiedziec ze 1,8 i ctr jest rownie dynamiczne to spora przesada, chyba nie zakreciles tego ctr'a jak trzeba bo z przyzwuczajenia zmieniles bieg przy 5-6 tys jak sie zaczelo robic ciekawie. tak samo mialem jak wsiadlem do s2000 bo nie spojrzalem na obrotomierz i zmienilem przy 6000 a to sie kreci do 9000. poprawilem sie i mi sie wlosy na glowie zjezyly wiec moze sie jeszcze raz przejedz to inaczej bedziesz spiewal:D

mrcn
20-05-10, 12:53
mały OT:

Krótkie pytanie: Czy zaciski i tarcze z CTRa pasują Plug&Play do Civica FN3 (type-s 2.2 i-ctdi)???

Tak - u mnie tak jest.

Sagi80
20-05-10, 14:20
no powiedziec ze 1,8 i ctr jest rownie dynamiczne to spora przesada, chyba nie zakreciles tego ctr'a jak trzeba bo z przyzwuczajenia zmieniles bieg przy 5-6 tys jak sie zaczelo robic ciekawie. tak samo mialem jak wsiadlem do s2000 bo nie spojrzalem na obrotomierz i zmienilem przy 6000 a to sie kreci do 9000. poprawilem sie i mi sie wlosy na glowie zjezyly wiec moze sie jeszcze raz przejedz to inaczej bedziesz spiewal:D

To przejęzyczenie - równie dynamiczne i bardziej komfortowe miałem na myśli np. jakiś mocny (250 KM) wóz klasy średniej, a nie mojego Civica. To że CTR jest zdecydowanie żwawszy od 1.8 jest oczywistą oczywistością :) Ale subiektywnie nie ma szału moim zdaniem.

majkilipa89
20-05-10, 17:33
Tez uswiadamiam sobie, ze CTR w serii nie jest zadnym demonem predkosci. Owszem, na trasie porusza sie bardzo zwawo, ale bywa ciezko spod swiatel z Audi 3.0 TDI etc:)
Mimo tych wszystkich niedociagniec CTR jest najszybszym ( w opinii wielu znawcow ) przedninapedowym samochodem na torach. Ostatnio rozmawialem z Wroblem na rozecie i powiedzial, ze wszystkie Astry OPC, ST i inne sa wolniejsze niz CTR.
Ciezko porownywac CTRa z ST- jeden to wolnossak 2.0, a drugi 2,5 V5 od Volvo na turbie. Polka cenowa podobna, silniki zupelne inne.
Zwroccie uwage, ze do CTRa jedyna opcja jest navi! Reszta w standardzie- u konkurencji pelne wersje to co najmniej 130 tys.

A propos- wiecie co sie dzieje z konkurencja jezeli wsadzicie do FN2 kompresor?:>

dejv667
20-05-10, 20:04
Tez uswiadamiam sobie, ze CTR w serii nie jest zadnym demonem predkosci. Owszem, na trasie porusza sie bardzo zwawo, ale bywa ciezko spod swiatel z Audi 3.0 TDI etc:)
Mimo tych wszystkich niedociagniec CTR jest najszybszym ( w opinii wielu znawcow ) przedninapedowym samochodem na torach. Ostatnio rozmawialem z Wroblem na rozecie i powiedzial, ze wszystkie Astry OPC, ST i inne sa wolniejsze niz CTR.
Ciezko porownywac CTRa z ST- jeden to wolnossak 2.0, a drugi 2,5 V5 od Volvo na turbie. Polka cenowa podobna, silniki zupelne inne.
Zwroccie uwage, ze do CTRa jedyna opcja jest navi! Reszta w standardzie- u konkurencji pelne wersje to co najmniej 130 tys.

A propos- wiecie co sie dzieje z konkurencja jezeli wsadzicie do FN2 kompresor?:>
A pytales Wrobla o ktora dokladnie generacje CTR mu chodzi? Tych znawcow tez zapytaj ;)
Uscislajac: w ST siedzi 2,5 R5 Turbo.

Gdybanie o tym co bedzie gdy do czegos dolozymy kompresor nie ma sensu. Idac tym tropem mozna sie licytowac tygodniami o tym co bedzie szybsze jak sie wymienin turbo, IC, wtryski, program itd.

bunet
20-05-10, 22:18
tak czytam i czytam i powiem,:
ja jak bym miał modzić to bym nie modził. Szkoda kasy.(imho)
Ctr'a też bym nie kupił.
Za kasę za jaką można kupić ctra kupił bym 3 mps'a.
Dlaczego?, Dlatego:
1. Podobno bardzo dobra fura. Bardzo mi się podoba.
2. 260km w serii, a podobno można 340-360km wyciągnąć niewielkim kosztem
3. właściwości jezdne-podobno bardzo super.
4. Oryginalny design,nie tak oklepany jak civic ufo5.
podobno tylko 30 sztuk sprzedali w Polsce(kilka z nich prawdopodobnie jest za wsch granicą).
Jest pewnie wiele innych plusów i może kilka małych minusów.
Piszę podobno, ponieważ ciężko jest to sprawdzić, bo tylko w jednym salonie w Polsce można odbyć jazdę próbną(nie jest to Wawa, tylko 3-miasto):(
Czas oczekiwania na nowy samochód to co. 6 miesięcy:(
:)
Ps:
Poważnie myślę nad tym samochodem:)

Ca$h
20-05-10, 22:44
15 L na 100km po miescie przy lekkim bucie :p juz nie mowie o kosztach na paliwo ale nie chcialo by mi sie tak co chwile zajezdzac na stacje :p
Nie wiem jak w MPS ale w 3 siedziałem i wnetrzne jest strasznie badziewne, nie mowie o jakości ale te światełka i kolorystyka nie przemawiają na korzyść tego auta.
Za te pieniadze to juz bym wolal M3 e46 i reszta na paliwo :D
No ale jak to forum kazdy ma swój gust :D

majkilipa89
20-05-10, 23:39
Dzisiaj testowalem 335i ( 306 KM, ok. 400 Nm ):
1. fajnie ciagnie praktycznie od samego dolu na kazdym biegu- piekna elastycznosc
2. skrzynia i sprzeglo malo sportowe ( duzy skok pedalu/a i dzwigni )
3. nie czuc predkosci ( zdziwilem sie pare razy ile mam na liczniku )
4. duzy komfort jazdy
Niestety, nie bylem zupelnie zachwycony- oprocz wysublimowanych osiagow zadnych emocji, wszystko takie plynne. Owszem, 335i to swietny samochod, RWD i w ogole, ale duza wieksza frajde sprawia mi jazda CTRem.
Niedlugo sprawdze sie z kolega to bede wiedzial cos o roznicy. Z tego co czulem- na 1/4 mozna powalczyc, na wyzszych predkosciach bedzie odjezdzal.

Ca$h
21-05-10, 00:08
jest gdzies porownanie na youtube M3 i 135i (chyba biturbo), M3 wygywa na prostej, ale miedzy pachołkami lepiej wypada "cywil", moc jest lepiej dopasowana do właściwości jezdnych... mimo to klasyka to klasyka :D

majkilipa89
21-05-10, 22:53
Jezeli masz na mysli to krotkie coupe to ma silnik taki jak 335i- 306 KM na podwojnym turbie. Za nic w zyciu nie wybralbym tego pierdka zamiast M3!:)

Z Wroblem jezdzilem moim samochodem i nie wyszczegolnial, ktora generacja jest najszybsza:)

W sumie przesadzilem z tym kompresorem, ale mysle, ze porownywanie 2,5 turbo 225 KM i 200 KM wolnossacych jest troche malo miarodajne. 225 vs 225 i wtedy mozna rozmawiac:)
Konczymy dyskusje- temat rzeka i nigdy sie nie skonczy. Ja nie zamienilbym sie na 335 i tego typu sprawy nawet jak beda szybsze na prostej. Naprawde osiagi sa, ale funu nie ma w porwnaniu do Hondy!

lolek HBM
22-05-10, 11:32
Co prawda to prawda... ale pozostaje jeszcze nasz sentyment do Hani:D :cool:

leonik
22-05-10, 16:41
hehe :) jak dla mnie seat leon cupra lub opel astra opc jesli chodzi o takie prawdziwe gti :) chyba ze uzywane audi s4 albo bmw m3 :)

Lucas.FK2
24-05-10, 09:25
Astry OPC ,ani zwykłej bym w życiu nie kupił na wadze z Civem :cool: Dla mnie to tandetny samochód,Leon Fajny jest.

Ca$h
24-05-10, 11:53
Astry OPC ,ani zwykłej bym w życiu nie kupił na wadze z Civem Dla mnie to tandetny samochód,Leon Fajny jest. OPC jeszcze jakos sie prezentuje, ale to opel :p a Leon badziewny w srodku, po lifcie troche to poprawili ale nie wiele...

Lucas.FK2
24-05-10, 12:05
Nom fakt duży +,że zauważyłeś, we Wnętrzu Leona tandeta taka,że w ogóle nie komentuje. Po lifcie jest już przyjemniej ,bo siedziałem.

leonik
24-05-10, 12:10
takiego auta nie kupuje sie żeby miał super środek :) to auta stworzone do "zamiatania" jak impreza,lancer-środek tych aut jak w polonezie :) każdy ma inny gust,więc nie będziemy sie spierac,ktore lepsze bo to temat "rzeka".

dejv667
24-05-10, 12:21
Mowisz? Ja tam uwazam, ze w samochodzie za 45tys euro dobrze byloby by miec plastiki wygladajace lepiej niz wtornie przetworzone butelki PET.

Pik
24-05-10, 12:26
Otworzcie moze jakis topic o gustach? To jest dział techniczny!

Pik
31-05-10, 13:03
Wlasnie zamierzam zabrac sie za montaz Typhoona... Z opisu na stronie K&N wynika, ze ten zestaw jest przeznaczony do wersji US (czyli do sedana). Wydaje mi sie, ze roznica moze dotyczyc oslony termicznej (inny ksztalt klapy).

Chcialbym sie upewnic, czy osobom, ktore montowaly Typhoona w 3D/5D udalo sie wstawic ten zestaw bez zadnych przerobek? Czy tez trzeba cos specjalnie dopasowywac???

TeeS1975
31-05-10, 13:08
było o tym już mówione trzeba delikatnie podciąć osłonę typhoona

Pik
31-05-10, 13:29
było o tym już mówione trzeba delikatnie podciąć osłonę typhoona

No wlasnie dlatego pytam! :D Pamietam, ze ktos wspominal o tym, ale bez szczegolow. Mam watpliwosci, bo na civinfo niektorzy pisali, ze zamontowali zestwa z "pudelka".

A poniewaz jestesmy na forum technicznym, a nie np Sympatii ;) to moze ktos mi powie cos wiecej w sprawie"delikatnie"... Tzn ile??? Milimetr, pol centymetra, centymetr?

TeeS1975
31-05-10, 13:54
niech ktoś kto zakładał wrzuci jakąś fotkę

leonik
31-05-10, 15:36
delikatnie :D trzeba przyciąć jeden narożnik w osłonie termicznej

dejv667
01-06-10, 11:23
Wlasnie zamierzam zabrac sie za montaz Typhoona... Z opisu na stronie K&N wynika, ze ten zestaw jest przeznaczony do wersji US (czyli do sedana). Wydaje mi sie, ze roznica moze dotyczyc oslony termicznej (inny ksztalt klapy).

Chcialbym sie upewnic, czy osobom, ktore montowaly Typhoona w 3D/5D udalo sie wstawic ten zestaw bez zadnych przerobek? Czy tez trzeba cos specjalnie dopasowywac???

Moze by tak wizyta na rolkach zeby rpezkonac sie czy to naprawde cos daje?

Pik
01-06-10, 11:45
Podwojna wizyta na hamowni to juz calkiem solidny koszt podnoszacy cene calej operacji... Biorac pod uwage ze dolot udalo mi sie kupic za okazyjna cene okolo 300 pln raczej odpuszcze badanie. Osobiscie nie licze na wzrost mocy (choc K&N idzie w zaparte, ze daje 5KM wiecej, nawet gwarantuje ze jak nie, to przyjma zwrot), zadowole sie stylowym sportowym brzmieniem...

Pik
04-06-10, 18:12
Typhoon zamontowany. Ze wzgledu na koniecznosc drobych przerobek i koniecznosci dopasowania do 5D skorzystalem z uslugi w ASO.

Silnik brzmi pieknie, kazde przyspieszanie wzbudza usmiech na mojej twarzy. Za pare dni mi to spowszednieje, ale poki co jest gites! :D Aha, wzrostu mocy nie zauwazylem, zreszta nawet jak naprawde jest te pare koni wiecej, to watpie aby mozna bylo to odczuc.

kvas
04-06-10, 18:57
Pik, a ASO nie marudziło nic o utracie gwarancji (niestandardowy element dolotowy)? Pytam, bo w moim ASO coś tam przebąkują :)

Ca$h
04-06-10, 19:17
Pik, a ASO nie marudziło nic o utracie gwarancji

Zarejestrowany: listopad 2006
juz chyba dawno po gwarancji :p

Pik
04-06-10, 19:44
Od miesiaca mam juz auto po gwarancji. Swoja droga ASO (Bialystok) chyba jeszcze nie zakladalo takiego dolotu, bo wzbudzal on spore zaciekawienie...

majkilipa89
06-06-10, 09:59
W ASO jakbys pokazal CAI Injena albo CPL to nie wiedzieliby za co sie wziac:) A tak na powaznie- nie serwisuje swojego samochodu w ASO, bo uwazam, ze to strata pieniedzy. Pare razy sie przygladalem z boku i nie widzialem, aby specjalnie dbali o samochody...

lolek HBM
08-06-10, 19:38
W ASO jakbys pokazal CAI Injena albo CPL to nie wiedzieliby za co sie wziac:) A tak na powaznie- nie serwisuje swojego samochodu w ASO, bo uwazam, ze to strata pieniedzy. Pare razy sie przygladalem z boku i nie widzialem, aby specjalnie dbali o samochody...

tu sie z toba zgodze. ja serwisowalem w ASO w opolu i powiem tylko tyle ze G... sie znaja wymienic cos i zkasowac to potrafia a jak jest jakas usterka to Auto mi trzymali 3 dni i nie naprawili bo musialem czekac tydzien na czesc jeszcze (na gwarancji byl) a o stukach prawego zawieszenia to juz nawet nie wspominam bo ze 4 razy bylem. sorki wiem ze nie na temat. nie udalo mi sie znalesc czasu na nowy dolot ale od dawna mysle nad tym:D powodzenia w modach i z muzyli Silnika

Pik
08-06-10, 20:19
Ja w sumie jestem zadowolony z uslugi ASO. Z gory podali cene 250 pln za montaz. Moze troche drogo, ale nie mialem mozliwosci ani ochoty aby samemu sie z tym paprac. Co prawda mechanik sarkal troche, ze nie wie, czy uda sie dobrze zestaw dopasowac (bo faktycznie mozna go zalozyc do 5D doslownie na styk!), ale koniec koncow robote zrobil fachowo. A wolalem oddac to do ASO nie tylko ze wzgledu na koniecznosc przycinania oslony i dopasowania, ale takze na fakt, ze niektorym osobom podobno pojawia sie ostrzezenie "check engine" po zalozeniu Typhoona ... U mnie do tej pory szczesliwie takie problemy sie nie pojawily, choc przezornie zatrzymalem graty od fabrycznego dolotu. Jakby co to bez problemu mozna bedzie zdemontowac K&N i wrocic do firmowego rozwiazania.

julian
09-06-10, 12:13
ja też się trochę obawiałem szalejących kontrolek, ale zupełnie nic się nie dzieje, auto przejechało od montażu pewnie ze 2TKM i nic się nie dzieje, oprócz sympatycznego pomruku.

Pabloss
14-06-10, 20:40
no i co dał wam ta modyfikacja ???? oczywiście oprócz dźwięku ??

Ezrael
14-06-10, 21:47
jedyna sluszna modyfikacja do r18 to chyba turbo , nawet widzialem gdzies taki kit , cena kolo 2600$ mozna liczyc na max 70kmow , doladowanie 6psi

Ez.

Pik
14-06-10, 22:22
Nie wiem czy sluszna. Watpie aby tak duzy przyst mocy w R18 byl obojetny dla trwalosci silnika, sprzegla, skrzyni biegow, hamulcow itp itd. Ja w kazdym razie bym sie nie zdecydowal. Szybciej bym sie przesiadl na Type R'a.


no i co dał wam ta modyfikacja ???? oczywiście oprócz dźwięku ?? Pabloss, bylo w watku, ze modyfikacja powinna dawac okolo 5 KM wiecej. Nie jest to duza wartosc (zapewne w granicach bledu pomiarowego albo roznic miedzy roznymi egzemplarzami) i dlatego nikomu nie chce sie tego weryfikowac na hamowni.

Jak szukac zalet na upartego, to oprocz wrazen sluchowych mamy takze poprawione odczucia wzrokowe po podniesieniu maski, bo stozek wyglada chyba nieco bardziej stylowo niz fabryczny dolot w postaci plastikowej skrzyneczki... ;)

http://www.asg.elknet.pl/ftp/zdjecia/roznosci/typhoon1.jpg

Poza tym jak wiekszosc modyfikacji jest bezsensowna i sluzy glownie poprawieniu samopoczucia wlasciciela. Ale IMHO to lepiej wydane pieniadze niz np wymiana grilla... Zreszta Typhoon jest tanszy, nabylem go w cenie podobnej do markowego wkladu filtra! Filtr K&N mozna czyscic, w dluzszym okresie czasu oszczedza sie nieco na wymianie filtrow (w moim ASO to okolo 70 pln za sztuke).

lolek HBM
14-06-10, 22:46
ja tam chce taki choc by dlatego hehe

julian
14-06-10, 23:44
ale marudzicie z tymi przyrostami mocy. mam wykres przed filtrem, jutro zmierzę po zamontowaniu i wszystko będzie jasne, a co mi tam;)
zna ktoś tańsze rolki w warszawie niż kreator?

Pik
15-06-10, 10:53
Jak mozna wybredzac, to lepiej by bylo na tych samych rolkach... :D

buri
15-06-10, 11:37
ale marudzicie z tymi przyrostami mocy. mam wykres przed filtrem, jutro zmierzę po zamontowaniu i wszystko będzie jasne, a co mi tam;)
zna ktoś tańsze rolki w warszawie niż kreator?

nie wiem ile hamowanie w kreatorze ale u Mastersa jak dobrze pogadasz 100 za kolo policza

T.r.
15-06-10, 12:21
A najlepiej wpasować się na jakiś dynoday w Łodzi na hamowni MAHA 190 zł a w kilka osób 80 zł :-]

eshin
02-08-10, 12:47
wszyscy piszecie o K&N a ja w sumie nie wiedzac o tym zestawie myslalem nad Fujita:
http://allegro.pl/item1173850573_dolot_cai_fujita_honda_civic_od_200 6_fn1_1_8_r18.html

roznica w cenie K&N czy tez simota:
http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=273&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=1

jest sporawa, ale byc moze ktos juz mial doswiadczenie z Fujita?

kvas
02-09-10, 00:09
Hehe odświeżam wątek, dublując pytanie eshina . Chodzi o dolot marki Fujita, model CA-1926 - na Civinfo widzę, ze hula to pod wieloma maskami. Ktoś od nas to zakładał? Sprzet jest drogi, ale jak się ma do szeroko stosowanego już na forum K&N? Poza funkcjonalnoscią cieszy tez oko tym kawałem chroma :D

Pik
03-09-10, 13:41
Tez jestem ciekawy, jak sie sprawuje Fujita. Choc z tego co poczytalem, tez nie jest idealny spasowany do 5D, trzeba przyciac jakis plastik w aucie. Przy K&N przerabiamy sam dolot, a raczej oslone termiczna.

Poza tym wyglada, ze do filtra CA-1926 jest slaby dostep. Wypadoloby go czyscic przynajmniej raz w roku, a zeby to zrobic chyba trzeba demontowac za kazdym razem zderzak. W Typhoonie K&N wystaczy wyjac akumulator... Zastanawiam sie tez, czy filtr umieszczony tak nisko nie jest narazony na zawilgocenie albo zalapanie wody prze kratke wlotowa?

Moze warto poszukac skrocenej wersji SR-1926?

kvas
06-09-10, 00:44
Myśle, że masz rację, SRI oferuje podobne brzmienie i nie siedzi tuż przy błotniku :) Niby CA ma jakąś osłonkę na wodę itp, ale z naszą *****ą pogodą to może była by szybka masakra. Co innego na południu europy :)
Ej Pik skąd miałeś takiego dobrego sprzedawcę K&N? Można jeszcze się załapać w tym wymiarze finansowym? Jak coś to pliz na priva. Pozdro.

Pik
06-09-10, 01:11
Typhoony K&N (69-1013TS) w cenie okolo 300 pln mial przez dluzszy czas http://sklep.intercars.com.pl/ , ale zapas wyprzedal i podobno zestaw nie bedzie juz oferowany. Mysle, ze po prostu ludzie nie doczytali i zglaszali reklamacje z powodu niepasowania do 5D i sklep (dystrybutor) wycofal produkt, aby uniknac problemow. K&N oferuje jeszcze inny zestaw do Civica, pasujacy bez przerobek 57i Kit (57-0668), ale jest on pozbawiony oslony termicznej i aluminiowej rury dolotowej, ktora pelni role rezonatora. Takze nie brzmi to tak jak Typhoon, ani nie wyglada.

Ja zrobilem juz na Typhoonie kilka tysiecy km i nie pojawily sie zadne problemy, a autko naprawde rasowo ryczy, takze jestem zadowolony. Na wiosne musze tylko kupic specjalny specyfik do czyszczenia flitra.

kvas
06-09-10, 09:19
Ech fuksiarzu ty :D

Czajka
06-09-10, 14:53
jeżeli ktoś chce to ja moge sprzedać mojego typhoona za 400zl (przejechane moze z 6tys) od paru miesięcy leży w garażu na półce w pudełku zapakowany tak jak go kupiłem. (no cena do ewentualnej negocjacji) :)

kvas
05-10-10, 13:16
Na wiosne musze tylko kupic specjalny specyfik do czyszczenia flitra.
No wlasnie, to jest suchy filtr chyba. Wystarczy ten sam srodek do czyszczenia, czy tez trzeba to olejowac?

kvas
13-11-10, 22:49
Nabyty od Czajki Tajfun hula wreszcie w mojej Hance. Tak dla porządku oczyściłem go i naolejowałem (nota bene bardzo łatwo i fajnie się to robi tym dedykowanym kitem). Zabawa z założeniem była konkretna. Już myślałem, że będą problemy ale panowie z serwisu Strzałkowski stanęli na wysokości zadania. U mnie siedzi to jeszcze inaczej niż u Pika. Wrzuce niebawem jakieś fotki. Wrażenia po pierwszych jazdach - warto było! Auto faktycznie lepiej się zbiera od niższych obrotów. Sam dźwięk mnie po prostu rozwala - teraz ****a ryczy jak powinien!!!
Co ciekawe mam wrażenie, że mi spalanie spadło, ale to już chyba za dobrze by było :D

Pik
14-11-10, 11:54
No to gratulacje! Zapodaj fotki, jak to u Ciebie wyglada, bo jestem ciekawy.

Simmy
15-11-10, 12:29
To ja moge podrzucić fotki jak to wygląda w moim Civicu, sedan bo sedan, ale nie o to chodzi:) Tylko tyle, że to custom made by SSGARAGE na filterku Fujity + osłonka na wodę:)

http://img577.imageshack.us/img577/1167/dsc1503copy.jpg (http://img577.imageshack.us/i/dsc1503copy.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img258.imageshack.us/img258/9974/img1436copy.jpg (http://img258.imageshack.us/i/img1436copy.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kvas
25-11-10, 09:39
Tak to u mnie siedzi :)

http://images40.fotosik.pl/397/e63b0163ad40442emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Simmy napisz jakie to byly koszta.
Pik pytanko - jakos zatykales otwor od rury doprowadzajacej powietrze do oryginalnego dolotu? Bo K&N z niego nie korzysta, a mysz wejdzie :D

Pik
25-11-10, 10:58
Wyglada gracko, ale u mnie dzieki innemu ulozeniu, w tym otworze siedzi karbowana rura, doprowadzajaca chlodniejsze powietrze od spodu. Co bylo zreszta pokazane w instrukcji montazu, takze K&N z tego rozwiazania korzysta. W zwiazku z tym oczywiscie nic nie musialem zakrywac.

Widac to na dole tej fotki, jak sie przyjrzec:
http://www.asg.elknet.pl/ftp/zdjecia/roznosci/typhoon1.jpg

A u Ciebie ta rura zostala, choc nie wiem jak zostala zamocowana w tym przypadku...

kvas
25-11-10, 11:21
Tak samo jak u Ciebie wchodzi w ten drugi otwor w obudowie termicznej. Chodzilo mi o to czy zabezpieczales jej wylot jakas siatka czy czyms innym, bo tak czy inaczej jest otwarta :)

Pik
25-11-10, 12:50
A to sie nie zrozumielismy... Ja nie widze tu zadnego zagrozenia.

kvas
25-11-10, 20:59
Chlopaki pisali o jakichs zwierzakach wchodzacych pod maske :) to od razu sobie wyobrazilem jak jakies cos szczurowate wchodzi do tej rury, zdycha i smierdzi :D

Czajka
26-11-10, 09:05
nie kombinuj :)

kvas
26-11-10, 13:55
:D no co asekurowac sie trzeba

Hoze
26-11-10, 14:28
Panowie,szczerze powiem,że montaż stożka w tym silniku nawet z dobrym dolotem nie jest jednak dla mnie dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem, jedynym skutecznym pomysłem na podniesienie mocy w tym aucie poza uturbieniem oczywiście jest montaż kompletnego sportowego układu wydechowego. Tu stożek może być nawet fajnym uzupełnieniem, ale sam stożek nawet z dobrym dolotem to tylko w sumie fajny dźwięk (co w tym silniku akurat by się przydało - dźwięk dla mnie jest do bani - nie jak prawdziwa Honda:)).

Lynx07
26-11-10, 15:34
Panowie,szczerze powiem,że montaż stożka w tym silniku nawet z dobrym dolotem nie jest jednak dla mnie dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem, jedynym skutecznym pomysłem na podniesienie mocy w tym aucie poza uturbieniem oczywiście jest montaż kompletnego sportowego układu wydechowego. Tu stożek może być nawet fajnym uzupełnieniem, ale sam stożek nawet z dobrym dolotem to tylko w sumie fajny dźwięk (co w tym silniku akurat by się przydało - dźwięk dla mnie jest do bani - nie jak prawdziwa Honda:)).

Też tak myślę, mam stożek już od dwóch lat, dźwięk jest super, ale przyrost mocy albo żaden, albo ledwo wyczuwalny, myślę że jakby go połączyć z kompletnym wydechem to rezultat byłby o wiele lepszy.

Czajka
26-11-10, 15:41
Mam zamiar u siebie zrobić przelot więc mam nadzieję, że niedługo coś będe mógł powiedzieć na ten temat. Nie moge tylko znaleźć jaka średnica tego wydechu powinna być, czy 2" czy 2,25". Już wiem co zrobić z sondą za katem (również będzie wywalony) ale muszę jeszcze przemyśleć kwestię wylotu z głowicy (kolektor)...

kwaadrat
26-11-10, 15:50
Nie moge tylko znaleźć jaka średnica tego wydechu powinna być, czy 2" czy 2,25".

http://web.me.com/grzegorzgrabowski/Witryna/Wydechy.html tu jest dużo mądrych rzeczy o układach wydechowych. może w czymś Ci pomoże ten tekst.

Simmy
28-11-10, 02:00
u mnie to był koszt rzędu 1000zł :) a jakby ktoś chciał kupić taki wydech kompletny na twinloopie customowo robiony razem z kolektorem do sedana to niech się odezwie :) cena niższa niż u firmy robiacej je bo potrzebuje kaski :)

Czajka
28-11-10, 22:08
ja chce kupic!! poszlo pw

Simmy
05-12-10, 00:50
a teraz ściślej, kto chce kupić wydech do SEDANA? :D

rommi
17-12-10, 20:48
Tak sobie poczytałem i stwierdziłem, że wypada na gwiazdkę zrobić sobie prezent. Zestaw Typhoon K&N już jest w moim garażu. Jak tylko znajdę chwilę biorę się za montaż.
Zobaczymy co z tego będzie.

julian
18-12-10, 01:52
@rommi - jak potrzebujesz supportu technicznego przy montażu, to daj znać, mam to za sobą;)

alexander86
19-12-10, 01:13
mam takie pytanko ... po nowym roku planuje założyć sobie nowy układ wydechowy i dolot :) czy ktoś z was miał doczynienia z EL-TEC ?

pbrud
20-12-10, 11:41
znalazłem na ebay coś takiego:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/06-10-civic-r18-t28-complete-turbo-charger-kit-250hp-/380297775627?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AHonda%7CModel%3ACivic%7CYear%3A2006&hash=item588b838a0b
czyżby się coś ruszyło w temacie turbo dla silnika 1,8?

leonik
20-12-10, 15:59
miły zestawik i cena "odpowiadająca" :)

Ordi
20-12-10, 19:08
Nie czytałem opisu tej aukcji bo nie mam dzisiaj na to czasu ale podejrzewam, że jest to zestaw Made In China. Nie podejrzewam, aby to turbo było jakiejś porażającej jakości skoro cały zestaw kosztuje 3.000pln... Samo nowe turbo garretta pewnie z tyle kosztuje... :rolleyes:

leonik
20-12-10, 22:55
zgadza sie, porządne turbo to wydatek 1000$ .
p.s. cichoo Ordi - podkręcam żeby ktoś założył i przetestował :) joke :cool:

Pabloss
26-12-10, 22:32
p.s. cichoo Ordi - podkręcam żeby ktoś założył i przetestował joke
no nie ładnie tak na święta heheheheh :-)

masi0
25-02-11, 16:18
odgrzewam kotleta - czy ktoś miał do czynienia w Haniach z wydechami Superprint'a?

we Fiatach działały całkiem nieźle

Link do wydechu do Hani 1.8 (http://www.supersprint.com/USP00honciv55.asp)

TeeS1975
25-02-11, 19:54
lepiej invidia
za troszkę więcej masz cały wydech od cata do końca
http://www.zerospec.com/invidia-back-system-q300tl-civic-35dr-type-p-5032.html

Ordi
26-02-11, 23:08
nie prościej zrobić wydech w jakiejś firmie co robi wydechy? Walnąć przelot i już. Koszt takiego wydechu ze zwykłej stali to 500-700pln. Nierdzewka dwa razy tyle... :)

F1le
27-02-11, 19:22
odgrzewam kotleta - czy ktoś miał do czynienia w Haniach z wydechami Superprint'a?

we Fiatach działały całkiem nieźle

Link do wydechu do Hani 1.8 (http://www.supersprint.com/USP00honciv55.asp)

Jakbys dobrze poszukal to rowniez Supersprint pokazuje wykresy dla Hond, przynajmniej jest dla Type-Ra. Ale wzrost na ich wydechu pomimo zastosowania ich "high flow" katalizatora dal 214KM - to bardzo marnie. Tyle daja wydechy zwykle bez wymiany kata.

Lynx07
03-03-11, 21:22
Znalazłem na allegro taką aukcję : http://allegro.pl/igla-wydech-tlumik-honda-civic-ufo-type-r-06-10-i1487866040.html
Zastanawiam się czy warto by to przeszczepić do 1.8 czy raczej to niezbyt dobry pomysł ?

TeeS1975
03-03-11, 22:33
IMO sam końcowy nie ma sensu.

Lynx07
03-03-11, 23:19
Tak też mi się wydawało. Dzięki :)

mikek
11-04-11, 18:04
witam
wiecie moze gdzie jeszcze mozna kupic za rozsadne pieniadze uklad dolotowy
K&N Typhoon 69-1013TS??
pzdr
mikek

Lynx07
11-04-11, 18:58
witam
wiecie moze gdzie jeszcze mozna kupic za rozsadne pieniadze uklad dolotowy
K&N Typhoon 69-1013TS??
pzdr
mikek

http://ast.com.pl/sklep/35-kn-69-1013ts-uklad-dolotowy-honda-civic-18-2007-2009.html - ktoś już zapodał ten link w temacie "szybke pytanie..."

Alix
09-05-11, 15:17
Ten sklep to niestety jakaś fikcja, zero kontaktu :(

Pik
09-05-11, 20:55
Wątpie aby udało się kupić Typhoona w cenie jaką miał jakiś czas temu intercars (ok 300 pln). Ewentualnie można wstawić zestaw 57-i (K&N 57-0668). Co prawda nie ma osłony termicznej, ale pasuje do htb bez przeróbek i kosztuje ok 400 pln. Stożek jak stożek, podobno silnik też ładnie ryczy. :cool:

kvas
10-05-11, 11:18
Pik miałeś z tym dolotem takie sytuacje, że momentami jakby się silnik dławi? Występuje to przy niskich obrotach jak mocno się depnie gaz.
Silnik wtedy jakby na chwile miał czkawkę a pózniej juz daje w ****eczke :) Może to być kwestia sterownika? W końcu przez dolot ma teraz więcej powietrza do silnika...

Pik
10-05-11, 16:23
Nie zauważyłem takiego efektu.

qbson
15-05-11, 09:36
Panowie, dolot jest dalej w intercarsie. Dzwoniłem kilka dni temu do nich. Jedyny minus to nie mają na stanie i ściągają z angolandii. Cena ok 4stówek.

mikek
15-05-11, 13:55
qbson jak bedzie juz dostepny ten dolot to daj cynka
bo ja jestem zainteresowany tym dolotem
i jeszcze cena w miare

uniu1
27-11-11, 14:54
http://www.youtube.com/watch?v=zzg7tXclgOA - Ja też chce tyle !!!
Ale to musi wciskać, ja mam seryjne 140 km i wciska a tam...

Link do forum z opisem
http://board.civic-fx.net/viewtopic.php?f=7&t=10519

Ordi
27-11-11, 19:21
zrobić 230KM w i-ctdi to nie problem - większy IC + wydech przelot + wirus i masz. Gorzej ze sprawą sprzęgła i dwumasy - ciągła wymiana co 20-30tys km... Jak ktoś mało jeździ (7tys km rocznie) to mu to nigdy nie padnie. A jak ktoś jeździ tak jak ja (30tys km rocznie) to wymiana dwumasy co rok a to = 4.000pln do kosza co rok...

uniu1
27-11-11, 20:11
Tu jest jakieś mocniejsze, ale dziwnie tarcza wygląda.

http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-CIVIC-2-2-EX-CTDI-6-PADDLE-PERFORMANCE-CLUTCH-KIT-/260577400449

Ordi
27-11-11, 20:39
bo to tarcza spiekowa - ona tak wygląda. Tyle, że przez taki spiek jeszcze szybciej padnie dwumasa bo załączanie sprzęgła jest bardziej 'drastyczne'. Obecnie sprawa tarczy i docisku to nie problem - można założyć komplet z accorda type-s 2.2 i-dtec. Ale sęk w dwumasie... No i to już są koszta... Jak padnie mi moja dwumasa (a to pewnie niebawem) to może coś wymyślę ;)
Poza tym nie problem jest założyć coś co pojeździ pół roku - ale to tylko dla kogoś kto ma kupę kasy i czasu na zabawę... Ja używam auto na codzień i cenię sobie bezawaryjność :rolleyes:

uniu1
27-11-11, 21:08
Obecnie sprawa tarczy i docisku to nie problem - można założyć komplet z accorda type-s 2.2 i-dtec

A dwumasa z tego Type-sa podejdzi9e do naszego silniczka N22A2?

Ordi
27-11-11, 21:37
właśnie o to chodzi, że nie :(

Kras
28-11-11, 08:46
Sprzeglo tez tak P&P wcale nie podchodzi.

mrcn
28-11-11, 10:29
U mnie stuknęło 60tys. na chipie - na razie ciągle pierwszy zestaw.

buri
28-11-11, 13:33
a skad pewnosc ze dwumasa od i-dtec types nie podejdzie skoro sprzeglo podchodzi?
z tego co kojarze todwumasa jest w ogole ta sama w ictdi i idtec ale to nie rozwiazuje problemu
kolejna sprawa to po co komu 500Nm w ośce? przeciez 400 to juz jest masakra i jest problem z trakcja jak jest chociaz troche mokry asfalt. moja dwumasa ma juz prawie 70kkm na programach wiec mysle calkiem niezle i przy jezdzie 'z głową' to i na mocniejszym programie tyle pozyje

Ca$h
28-11-11, 15:18
Mi się u gościa podobają rozwiązania elektroniczne ;) domykanie z pilota, soczewki, tyle światła led...

Ordi
28-11-11, 20:01
Ja mam na programie przejechane już 50tys km i mam już 3cie sprzęgło założone ;) Dwumasa wciąż ta sama - ciekawe na jak długo. A wcale nie jeżdżę agresywnie - zero strzałów ze sprzęgła itd...
BURI - skoro aby założyć docisk i tarczę z i-dtec trzeba lekko przerobić docisk (Stoczyć) to na pewno dwumas nie jest taki sam w i-dtec i i-ctdi...
Domykanie szyb z pilota i lusterka też mi się podobają :) Co do ledów z tyłu to mi tak średnio leży...