PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana łożyska oporowego sprzęgła przy zmianie skrzyni



kaktusr
22-07-08, 07:43
Cześć

No właśnie panowe tak jak w temacie. Czy konieczna jest wymiana łożyska oporowego przy zmianie skrzyni czy można ten krok pominąc ? Robie Swapa (mam rozpięta skrzynie od silnika) i próbuje zaoszczędzić trochę monet, jednak z drugiej strony nie chciał bym aby okazało się że można było to zrobić a tego nie zrobiłem. Wymieniać czy nie ? Jeżeli tak to jakiej firmy dobry a tani zamiennik polecacie.

jero11
22-07-08, 08:01
przy zmianie skrzyni wymiana nie jest konieczna, ale jak już masz wyjętą skrzynie to lepiej zmienić i mieć z głowy firmy to np. Koyo, Nachi, SKF

skolopendra
22-07-08, 09:36
wymieniaj łożysko i nie szukaj taniego zamiennika

Wojtek Ksiezopolski
03-11-08, 20:49
witam... wlasnie dokonuje podobnego zabiegu... mam juz skrzynie i komplet sprzegla.... ktos mozei wie ile wymiana tych czesci moze kosztowac ?? mam zamiar odstawic honde do lepszego i niestety drozszego serwisu w okolicy i zastanawiam sie jakie moga byc widelki cenowe ?? serwis jest w Warszawie.

KERMIT!!!
03-11-08, 22:38
wymian sprzegla kosztuje w normalnym warsztacie mechanicznym jezeli skrzynia jest na samochodzie to ok 400 zl oczywiscie bez czesci a jesli chodzi o ASO to wole nie wiedziec , a jesli masz skrzynie nie w samochodzie to 15 min roboty lub jakas niewielka kwota