PDA

Zobacz pełną wersję : Tragiczny dźwięk wydechu 2000-3300obr



ZdanoG6
28-05-15, 22:17
Witam
Mój wydech to 4-2-1 ebay, potem w miejsce kata wspawany tłumik przelotowy AWG, potem seria, drugi środkowy seria i tak jeździłem przez pół roku i był niewielki rezonans przy 2000-3000obr. Teraz zamontowałem końcowy tłumik M-tech'a oem look przelotowego i rezonans który jest przy danych obrotach jest słyszany x3 głośniej, jakby 1000 nakrętek walało się po wydechu. Powyżej i poniżej oraz na jałowym jest cisza. Czy porządny tłumik od DJ Hammera zamiast tego AWG załatwi sprawę? Czy to tylko pieniądze wsadzone w błoto a będzie tak samo przez seryjny drugi wydech środkowy ?

Matt_Btw
29-05-15, 08:10
Chinol!! Strasznie rezonuje, juz kilka konstrukcji widziałem z chinolem i przelotowym AWG i obojętnie co bedzie na końcu zakres 2-3 tys jest tragiczny.

ZdanoG6
29-05-15, 19:09
Chinol!! Strasznie rezonuje, juz kilka konstrukcji widziałem z chinolem i przelotowym AWG i obojętnie co bedzie na końcu zakres 2-3 tys jest tragiczny.

Nie chce mi się wierzyć, ale jutro podmienię kolektory i się dowiemy

f60
29-05-15, 19:40
Porządny środkowy zamiast awg załatwi sprawę:)

wiesko1261
29-05-15, 19:47
ja mam chinola 4.2.1 :), tylko środkowy powiększony -DJ Hammera i końcowy powiększony przelot od - Saiti
i nie mam tego rezonansu

Subtil
29-05-15, 19:56
Tak jak wyzej. Porządny środkowy załatwi sprawe. Ja nawet z oem kolektorem po wycieciu kata i wspawaniu awg mialem rezonas :/ Podmianka na RM Motors zalatwila sprawe ;)

marcin82
29-05-15, 22:24
Miałem to samo 4-2-1 potem środek od Saitiego i na koncu m-tech, i od 2800 do 3300 taki rezonans że szok,teraz zaraz za kolektorem wstawiłem coś takiegohttp://allegro.pl/cat-converter-katalizator-honda-civic-crx-tuning-i5341952327.html i rezonans zniknął

ZdanoG6
30-05-15, 08:30
https://www.youtube.com/watch?v=aFWDdgULubc

Posłuchajcie? Czy to AWG rezonuje? Kolektor chińczyk? A może końcowy jest wypalony ?

Labed2007
30-05-15, 13:31
https://www.youtube.com/watch?v=aFWDdgULubc

Posłuchajcie? Czy to AWG rezonuje? Kolektor chińczyk? A może końcowy jest wypalony ?

U mnie identyczne dzwieki.Mam tlumik w miejscu kata awg i srodkowy awg+końcowy rm motors
. Kolektor 421 oem. Cos takiego pojawilo sie u mnie po zimie - 2,5 roku po montazu wspominanego wydechu.byl sprawdzany w warsztacie i jest w 100% szczelny.

ZdanoG6
30-05-15, 14:14
U mnie identyczne dzwieki.Mam tlumik w miejscu kata awg i srodkowy awg+końcowy rm motors
. Kolektor 421 oem. Cos takiego pojawilo sie u mnie po zimie - 2,5 roku po montazu wspominanego wydechu.byl sprawdzany w warsztacie i jest w 100% szczelny.

No właśnie apropo szczelności. Na łączeniu ze środkowym mam dziurę +- 0,5cm. Zakleiłem ją silikonem i taśmą do kominków, nie po co by tak jeździć, ale aby sprawdzić po 2-3km od startu jak to będzie się zachowywało. Jeśli dźwięk ustanie to znaczy że szukam całego wydechu środkowego. Jeśli będzie to samo, znaczy, że AWG to padaka. Podmieniałem kolektory wydechowe- efekt jest ten sam. Chinol aż tak nie rezonuje. Problem nie rozwiązany, kombinuję dalej

Labed2007
30-05-15, 16:45
No właśnie apropo szczelności. Na łączeniu ze środkowym mam dziurę +- 0,5cm. Zakleiłem ją silikonem i taśmą do kominków, nie po co by tak jeździć, ale aby sprawdzić po 2-3km od startu jak to będzie się zachowywało. Jeśli dźwięk ustanie to znaczy że szukam całego wydechu środkowego. Jeśli będzie to samo, znaczy, że AWG to padaka. Podmieniałem kolektory wydechowe- efekt jest ten sam. Chinol aż tak nie rezonuje. Problem nie rozwiązany, kombinuję dalej

Te tłumiki AWG prawie nic nie dają jeśli chodzi o wyciszenie - więc w sumie po co je montować :D? Chyba tylko warto założyć imitację kata żeby na przeglądzie się nie czepiali.... Przekonałem się, że podstawą cichego wydechu jest tłumik końcowy. Mój wydech po zimie zaczął wydawać ten charakterystyczny dźwięk - podejrzewam że w środku tych tłumików awg już nic nie ma.

GórczyN
01-06-15, 07:02
Mam dokładnie to samo, lecz w zakresie 3-3,5k obrotów, czyli akurat zakres gdzie na 5 biegu D14 osiąga 100-110km/h, co w trasie jest mega uciążliwe. Z tym że ja zamiast kata mam wspawaną po prostu rurę, środek seria i końcowy też seria, no i 4-2-1. Co w moim wypadku pomoże? Wspawanie coś w miejsce kata czy wymiana środkowego?

Tomash89
01-06-15, 21:36
Kolego dokładnie 2850 obr/min, też mam rure zamiast kata dalej serie do końca, jak tył się wypalił coś odpadło w tylniej puszce i rezonuje od 2200 do ok 3100, na bank to tył

ZdanoG6
01-06-15, 23:07
Problem już rozwiązany. Teraz szukam wydechu. Durszlak jak talala.

http://i.imgur.com/scYulTa.jpg

GórczyN
02-06-15, 07:54
No ja właśnie wymienialem środek i i końcowy, bo miałem podobnie jak Zdano na powyższym zdjęciu. Po wstawieniu było cichutko, ledwo było słychać te bzyczenie, pojezdzilem tydzień, coś się wysrało i już bardzo głośno słychać ten rezonans. To w końcu środek czy tył? Czy jednak brak kata?
Tak to mniej więcej u mnie "gra":
https://youtu.be/xnM4ELV5BsI

ZdanoG6
02-06-15, 19:59
No ja właśnie wymienialem środek i i końcowy, bo miałem podobnie jak Zdano na powyższym zdjęciu. Po wstawieniu było cichutko, ledwo było słychać te bzyczenie, pojezdzilem tydzień, coś się wysrało i już bardzo głośno słychać ten rezonans. To w końcu środek czy tył? Czy jednak brak kata?
Tak to mniej więcej u mnie "gra":
https://youtu.be/xnM4ELV5BsI

Każda dziura spowoduje ten dźwięk. U mnie tłumik AWG jest ok, ale reszta na śmietnik

Tomash89
03-06-15, 15:53
brak kata metaliczny dzwięk, a typowe bzykanie to raczej tył na 100, czasami w****ia https://www.youtube.com/watch?v=z18UhrXYI4k&feature=youtu.be

Piechox
23-06-17, 14:29
Wiem że odkopuje temat, złotą łopate już kupiłem ale mam te same objawy tylko że u mnie rezonuje równo przy 2,5k obrotów. śmieję się że to jest eco system bo jak wibruje to trzeba bieg zmienić.
Czy środkowy od proex załatwi sprawę?

ZdanoG6
23-06-17, 16:05
Wiem że odkopuje temat, złotą łopate już kupiłem ale mam te same objawy tylko że u mnie rezonuje równo przy 2,5k obrotów. śmieję się że to jest eco system bo jak wibruje to trzeba bieg zmienić.
Czy środkowy od proex załatwi sprawę?

Ja ze swojej strony polecam Mar-Tec. W zasadzie każdy porządny tłumik załatwi sprawę, tylko żadne AWG tak jak u mnie.

posejdon
23-06-17, 22:11
Notabene zmiana biegu przy 2,5 tys. obr. to nie jest ekonomia :p

firstborne
24-06-17, 17:00
Czy środkowy od proex załatwi sprawę?
Ja miałem 4-2-1 i końcowy komorowy oem look od Proexa - hałas i rezonans. Zamontowałem Hamerrowski środkowy i rezonans od razu ucichł.

DawidJDM
24-07-17, 14:41
Siemka ! Nie chcę zakładać nowego wątku na takie pytanie dlatego podpinam się tutaj. Panowie wiecie jaka jest długość katalizatora w Civicu EG z d13b2 ? Chcę dobrać strumienice/tłumik ale po poszukiwaniach znalazłem ok. trzy powtarzające się długości a niestety nie mogę sprawdzić tego na swoim wydechu bo jakiś mózg uciął kawałek środkowego z flanszą + całego kata i w to miejsce wspawał wąską rurkę więc nie mam możliwości pomiaru.

damiano16
03-08-17, 14:35
Weź nie polecaj rm motors bo to scierwo jakich mało. Mialem i wiem. Dramat.