PDA

Zobacz pełną wersję : Civic VI 3d hatchback 1.4 i S z 1998 - co wymienic po kupnie



HiddenPlace
21-07-08, 20:13
Witam,

Kupiłem tydzien temu Honde Civic 3D 1.4 90KM z 1998 roku. Autko ma 177 tys. przebiegu, sporo ale moze licznik chociaz nie byl krecony jak w kazdym na allegro jest od 150 do 155 tys. Było już u znajomego mechanika i na hamowni i auto jest wedlug niego bezwypadkowe. Do wymiany sa gumy w wahaczach tylnych, uszczelka, bo cieknie spod pokrywy( wymienili mi ta uszczelke juz zaplacilem 50 zl z robocizna, co to za uszczelka byla bo pod glowice to wymiana kosztuje chyba z 250 zl?) i na srodku troche przerdzewialy jest uklad wydechowy (chyba trzeba zespawac bo dziura mala)

Teraz mam pytanie co w tym autku wymieniac i na czesci jakich firm? Częsci planuje zakupic od Foty, i tak pasek rozrzadu mam do wyboru AE, Bosh i Gates, kosztuja od 45 do 65 zł. (ile mozna na tym zrobic, 60 tys. km?) Do tego chyba wymienic napinacze tez? Filtr oleju czy to ma znaczenie jaki kupie? (do wyboru BOSCH, CHAMPION, FILTRON, KAGER, MANN-FILTER-MANN+HUMMEL GMBH) Filt paliwa i filtr powietrza, w ofercie te same firmy, filtry paliwa troche drogie 60-80 zł, nie wiedzialem ze to tyle kosztuje.

Pompy paliwa chyba nie bede wymienial. Plyn do chlodnicy polecacie jakis szczegolny? Tez musze wymienic caly bo teraz nawet nie wiadomo jaki tam jest. Plyn hamulcowy jaki polecacie? Filtr pylkowy? Te tuleje mozna gdzies kupic oryginalne czy tylko zamienniki? Musze jeszcze cos wymieniac? Olej byl zalany Mobil 5W50, podobno nie za dobry ten olej ale teraz chyba juz trzeba lac taki jaki byl co nie ? czy mozna wymienic na inny?

Sorry za tyle pytan ale to pierwsze auto i nie bardzo wiem jakich firm czesci kupowac zeby nie byly bardzo drogie ale jednoczesnie wytrzymaly troche...

Pozdrawiam

Lcfr
21-07-08, 21:52
takich tematów juz jest kilka
leń jesteś że nie che Ci się poszukać

[QUOTE=HiddenPlace;459278]
Teraz mam pytanie co w tym autku wymieniac i na czesci jakich firm? Częsci planuje zakupic od Foty, i tak pasek rozrzadu mam do wyboru AE, Bosh i Gates, kosztuja od 45 do 65 zł. (ile mozna na tym zrobic, 60 tys. km?) Do tego chyba wymienic napinacze tez? Filtr oleju czy to ma znaczenie jaki kupie? (do wyboru BOSCH, CHAMPION, FILTRON, KAGER, MANN-FILTER-MANN+HUMMEL GMBH) Filt paliwa i filtr powietrza, w ofercie te same firmy, filtry paliwa troche drogie 60-80 zł, nie wiedzialem ze to tyle kosztuje.

Pompy paliwa chyba nie bede wymienial. Plyn do chlodnicy polecacie jakis szczegolny? Tez musze wymienic caly bo teraz nawet nie wiadomo jaki tam jest. Plyn hamulcowy jaki polecacie? Filtr pylkowy?
skoro nie znasz PEWNEJ historii auta wypada wymienic by jeździć ze spokojnym sumieniem:
-pasek rozrządu: ORYGINAŁ unitta kupisz na forum do 200zł/ZAMIENNIKI polecane to gates/mituboschi
-jak pasek to i rolka: polecane KOYO/GMB/NSK
- przy tym przebiegu to i pompa płynu co by miec spokój: wystarczy zamiennik np: NISSIN-cena ok 130zł(sa i tańsze)
to trzeba raczej by miec spokojne sumienie

a można jeszcze i wypada:
- termstat (zamiennik wystarczy koszt 30-50zł)
- olej silnika
- płyn chłodniczy
- filtr przeciwpyłkowy (ok 50-60zł) moze byc zamiennik filtron lub najtańszy
- filtroleju FILTRON daje rade i duzo innych poza tym nawet OEM nie jest drogi..
- filtr paliwa zamiennik 40-60zł

pompy paliwa nie trzeba wymieniac....


I na przyszłość UŻYJ SZUKAJ BO WIELE RAZY TEN TEMAT BYŁ PORUSZANY...