PDA

Zobacz pełną wersję : katalizator raz jeszcze



lukar
21-07-08, 11:51
Wiem, że temat był wałkowany już wiele razy, ale mimo przeczytania wielu postów nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie:( może któryś z Forumowiczów ma doświadczenie w tym konkretnym przypadku i zechce się podzielić wiedzą...

Do brzegu- moja hania ma dwie sondy (D14Z2), padł kat, druga sonda wywala błąd, świeci się check engine. Zacząłem poszukiwania zamiennika i tu zaczęły się schody- nigdzie nie ma kata z gniazdem na sondę. Wiem, że istnieje technicznia możliwość dorobienia takiego gniazda, ale obawiam się, że mimo takiego zabiegu sonda i tak będzie krzyczeć, że coś jest nie tak, a to z tego powodu, że katy bez gniazda na sondę spełniają normy Euro 2, a przy dwóch sondach ma być Euro 3 (wyjaśnienie uzyskane od Lindo Gobex).
Pytanie brzmi- gdzie dostać kata z gniazdem na sondę?;)
A może kupić używkę?

lukar
22-07-08, 11:36
up!;) może jednak ktoś ma pomysł?
jeżeli nie, to jutro pewnie kupie używke...

skolopendra
23-07-08, 11:56
a może lepiej założyć symulator drugiej sondy :) i po sprawie
obejdzie się nawet bez kata

lukar
23-07-08, 19:57
a taki symulator sondy nie wpływa ujemnie na pracę silnika? w końcu komputer nie wie co tak naprawdę dzieje sie ze spalinami przez to i niekoniecznie dobrą mieszankę dobiera...
kupiłem dziś używke, jutro prawdopodobnie zostanie założony a potem ogień;)

ygor
24-07-08, 08:54
o ile mi wiadomo to ta druga sonda jest diagnostyczna a pierwsza regulacyjna - i to ta pierwsza informuje komputer o stanie mieszanki a druga to nie jestem pewien ale chyba dziala na zasadzie - dobrze zle ...

i ja o cos zapytam - czy d14a3 tez maja druga sonde - chcialem wyciac kata i wstawic jakis udawajacy go tlumik - co z sonda ?

Wzdęciak
25-07-08, 09:56
podpinam się do tematu. Już kupiłem 4-2-1 od Motyla thx. Teraz tylko problem z drugą sondą w katalizatorze, będzie wywalała błąd bo kata już nie ma, wie ktoś coś jak to obejść ? Pzdr d16y7

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=1267&highlight=symulator+sondy --- znalazłem odpowiedź :) w niedziele na wolumen i potem zabawa z lutownicą :)

skolopendra
25-07-08, 10:27
a taki symulator sondy nie wpływa ujemnie na pracę silnika?

bez przesady:) nie wpłynie

lukar
26-07-08, 22:14
katalizator założony, zaworki wyregulowane, a komputer po resecie- jaki efekt? hondzia dostała skrzydeł:D aż miło się teraz wkręca i wreszcie czuć power;)

Wzdęciak, jak już podepniesz ten oszukiwacz, to zdaj relacje jak to śmiga- czy wywala błąd i jak sobie z tym radzi silnik (komputer)