PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki gaz do d13b2? Która generacja, jaki mikser?



Nitek_1984
18-10-05, 11:24
Witam wszytskich.
To pierwszy mój post na tym forum. Mam Hondę Civic 1,3 (d13b2)Przeszukałem troche archiwum i nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.
Dokładniej chodzi o to co w temacie:
- której generacji gaz najlepiej wstawić do mojej Hondy, czy może to byc najprostsza instalacja za 1200zł, czy muszę władować w ten interes więcej pieniędzy? Najchętniej oczywiście założyłbym najprostszą instalkę za jak najmniejsze pieniądze - i taka chcą mi wstawić gazownicy..
- czy potrzeba do tego jakiegoś konkretnego miksera, ponieważ przeczytałem, żę są z tym problemy..

oraz pytanie dodatkowe: czy zna ktoś może sprawdzony warszatt, w którym ludzie znaliby się na założeniu instalacji do takiego gaźniczka jak mój? Jestem z Kwidzyna, czyli w okolicy mam Malbork, Grudziądz.. Może ktoś będzie potrafił mi pomóc..
PS,
jeśli powtórzyłem post, to może ktoś chociaż podrzuci mi namiary na ten temat? Chcaiłbym założyć gazik jak najszybciej, bo jeżdze coraz więcej, a paliwko coraz droższe :x
Dzięki i pozdrawiam

Cairo
18-10-05, 11:29
Poczytaj tutaj http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6405
Trochę się chłopaki rozpisali na temat gazu w takim silniku jak Twój, więc może dowiesz się czegoś konkretnego.

ANTEK
18-10-05, 11:37
I generacja, dzisiaj oddalem do gazowania, odbior popoludniu :D

LIO
18-10-05, 16:42
juz o gazie bylo wystarczajaco duzo, temat jak juz podano sie wałkuje w pobliżu, kolejny, nie widze sensu
VTC

Dzida
18-10-05, 16:45
Miksery mają u rybackiego bodajże (www.rybacki.pl) ale ja proponuje

1. Nie oszczędzać, jeśli chcesz zeby jeździło
2. lecieć do serwisu brc :)

ANTEK
18-10-05, 19:04
no i mam :D! zalozylem
instalka 1 generacji ELPIGAZ, poki co lata (zrobilem ze 20 km narazie;).
Czuje ze jest słabsza na gazie, ale spoko wiem gdzie sie reguluje to sobie potem ustawie, a jak bedzie chlała wystrarczająco mało na mieście to nie tykam:) zawsze można na zupe przełączyć:) koszt 1350,ze zrobieniem wlewu gazu pod klapką wlewu paliwa z dokręcaną redukcją (extra 50zl chcieliza to).
Wypowiem sie konkretniej po przejechaniu kilkuset km. aaajjjjjjjj!!

aha i teraz na samodiagnostyce wyskakuje mi kod błedu 10 czyli "Czujnik temperatury powietrza lub jego obwód" huh... no nic pomysli sie potem:) moze ktos to przerabial u siebie? i zwałczył?

NFS
18-10-05, 20:45
antek,

odpieli ci czujnik i właczyli stacyjke(odpalili) jak montowali mixer. zrob reset. u mnie pomogło.

rAku*
18-10-05, 21:45
No dobra a co sie stanie jak taki blad sobie bedzie ? czy to cos zmienia po z atym ze ta lampeczka w kompie bedzie sobie mrygac.

pozdro.

ANTEK
19-10-05, 09:19
antek,

odpieli ci czujnik i właczyli stacyjke(odpalili) jak montowali mixer. zrob reset. u mnie pomogło.

NFS wczoraj na szybko robilem reset (wyciagnalem bezpiecznik na parenaście sekund) ale komp i tak pamieta kod blędu:/

NFS
19-10-05, 13:41
antek,

masz radio? zresetowało ci sie? nie... czyli komp tez sie nie zresetował. musisz jednoczesnie zdjac kleme "-".

ANTEK
19-10-05, 14:01
antek,

masz radio? zresetowało ci sie? nie... czyli komp tez sie nie zresetował. musisz jednoczesnie zdjac kleme "-".

NFS nie radio sie nie zresetowalo, ale zegarek na kokpicie tak :)
ale spoko po robocie zdejme jeszcze minusową kleme i dam znać co wyszło. elo!

Cairo
19-10-05, 14:49
Mi po wyjęciu tego bezpiecznika radio się wyłącza, ale również nie resetuje.

seba672
19-10-05, 16:41
Kody błędów
Odczyt
Kiedy przez ECU wykryte zostaną błędy, to zapala się lampka kontrolna silnika. -Włączyć zapłon. -Na wyświetlaczu na urządzeniu ECU pojawiają się kody błędów.
Resetowanie-
Wyłączyć zapłon. -Wyjąć bezpiecznik "zagrożenia" na co najmniej dziesięć sekund lub odłączyć ujemną końcówkę akumulatora na co najmniej dziesięć sekund. SygnałIlość błysków diody świecącej odpowiada kodowi błędu.
-Po przekazaniu pierwszego kodu dioda świecąca wyłączy się (zgaśnie), a następnie przekazany zostanie kolejny kod. -Kiedy przekazane zostaną wszystkie kody powtarzana jest sekwencja kodów błędów.
Kody błędówJeśli dioda świecąca na ECU pozostaje zapalona, to urządzenie ECU jest uszkodzone (kod błędu 0).
0 Uszkodzony ECU.
1 Obwód czujnika tlenu.
2 Obwód czujnika prędkości pojazdu.
3 Obwód czujnika ciśnienia bezwzględnego w kolektorze.
4 Obwód elektrozaworu próżniowego.
5 Obwód czujnika ciśnienia bezwzględnego w kolektorze.
6 Obwód czujnika temperatury chłodziwa.
8 Sygnał wyjściowy zapłonu.
10 Obwód czujnika temperatury powietrza.
14 Zawór regulacyjny biegu jałowego.

moze sie przyda w naprawach

pozdrawiam

ANTEK
19-10-05, 20:53
antek,

masz radio? zresetowało ci sie? nie... czyli komp tez sie nie zresetował. musisz jednoczesnie zdjac kleme "-".

dooobraaa wersja 2 wydarzeń, teoretcznie jestem po resecie kompa, wyciagniecie bezpuecznieków + odpiecie ujemnej klemy na kilka minut >>> skutek.... żaden... dalej wyp***ala ten kod błedu po przekreceniu kluczyka (bez odpalania silnika ofkoz) :/

Cairo
20-10-05, 00:13
Ale ta kontrolka to chyba ma się zapalić i zaraz zgasnąć. To chyba nie znaczy, że są błędy tylko właśnie wszystko OK. Jeśli się myle prosze o szybkie wyprowadzenie mnie z błędu.

ANTEK
20-10-05, 02:09
Ale ta kontrolka to chyba ma się zapalić i zaraz zgasnąć. To chyba nie znaczy, że są błędy tylko właśnie wszystko OK. Jeśli się myle prosze o szybkie wyprowadzenie mnie z błędu.

tak, ma raz błysnąć na przywitanie po przekreceniu zapłonu :) ... say hello to papa :P :lol: :D

hollek
20-10-05, 12:52
u mnie po zalozeniu gazu tez wywala ten blad nr 10 i reset nie pomogl ale silinik sprawuje sie ok czy to moze miec na cos wpływ???

ANTEK
20-10-05, 13:01
o widze ze wiecej z nas ma taki problem.... mnie teraz tylko zastanawia czy komp po zlokalizowaniu takiego błędu nie przechodzi w tryb awaryjny... a co wiadomo wiaze sie z wiekszym spalaniem i slabszymi osiagami:((

hollek
20-10-05, 15:45
u mnie spalanie jest ok w granicach 8,5-9 w miescie na trasie okolo 7,6 wiec jest super. U mnie jest jedna kostka ktora jest odlaczona pod maska taka szara podlozna wisi sobie moze to gazownicy ja odlaczyli i zapomnieli podlaczyc a moze po podlaczeniu cos zacznie sie zlego dziac nie mam pojecia bedzie fotka jak sie uspokoi troszke u mnie obiecuje na 99% jutro lub pojutrze

ANTEK
20-10-05, 15:57
gdzie ta kostka? wez jakąs fotke, malnij strzałke na tej kostce i wrzuć linka na foruma, obczaimy ;)

[ Dodano: Pią 21 Paź, 2005 ]
temat ucichł :)

hollek
08-11-05, 11:13
tutaj jest fotka http://img496.imageshack.us/img496/250/wtyk0012pi.th.jpg (http://img496.imageshack.us/my.php?image=wtyk0012pi.jpg)

ta kostka po prawej jest polaczona takim kabelkiem z ta ta druga kostka podlaczona moze cos poradzicie

http://img387.imageshack.us/img387/3213/wtyk029lk.th.jpg (http://img387.imageshack.us/my.php?image=wtyk029lk.jpg)

NFS
08-11-05, 19:22
hollek, a czy ta niepodłaczona kostka nie jest przypadkiem od czujnika temperatury(pod filtram powietrza, z tyłu)?

bartoo
08-11-05, 20:21
Tak dokladnie, tez mi to wypieli gaziarze jak sciagali puche zeby mikser zalozyc.

hollek
08-11-05, 21:09
nop wlasnie chcialem sie was podpytac madrzejszych i bardziej doswiadczonych. Komputer wywala mi blad czujnik temp. i jego obieg ale gdzie to wpiac to nie wiem nie zagladalem za puche od filtra

bartoo
08-11-05, 21:15
Tam od spodu puchy jest gniazdo, trzeba je namacac :D

hollek
08-11-05, 21:16
no to jutro jak bedzie widniej to pomacam i sprobuje zamontowac chyba ze oni ja wypieli bo im cos nie gralo i teraz dopiero sie zaczna problemy

bartoo
08-11-05, 21:17
Mi ja wypieli nieswiadomie podnoszac puche przy montazu miksera - taaakie z nich fachury! :twisted:

hollek
08-11-05, 21:40
ale jak podlaczyles wszystko jest ok? nie ma problemow? a to moze byc ze od tego ostatnio w trakcie jazdy mi zgasl i przy ponownym przekreceniu kluczyka nie odpalal bo elektrozawor sie nie wlaczal a na przelaczniku od gaz---benzyna nie bylo napiecia bo zadna kontrolka nie swiecila i dopiero jak postal 5 min odpalil normalnie?? czy to raczej inna przyczyna

bartoo
08-11-05, 21:53
To wypiecie bylo miedzy montazem jednego miksera a drugiego.. Caly czas byly z tym problemy, ze spalaniem odpalaniem itd. spowodowane oczywiscie mikserami, i byc moze ta wtyczka.

Takze nie moge stwierdzic na 100% co bylo powodem, wydaje mi sie, ze nie trzymal dobrze jalowych bez tego. Wiem, ze trzeba bylo to wpiac i juz bylo lepiej :-) wszystko masz w watku: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6405

Co do tego zgasniecia podczas jazdy to raczej nie powinno miec wplywu, szczegolne jesli chodzi o elektrozawor. Wyglada to jakby w obwodzie stacyjki zrobila sie przerwa.

gruby340
09-06-10, 22:20
Witam.Mam problem z moim d13b2 .Mianowicie silnik sie dławi na bezynie.Na gazie jest ok.Mechanik powiedzial mi ze przez mikser silnik dostaje za malo powietrza.Gdzie mozna kupic odpowiedni mikser???Teraz mam zalozony 31mm sr.wewnetrzna i 92mm zawnetrzna.I za miast patelni puche z d15b2...Help My

yautja
10-06-10, 14:23
Mikser BRC

http://images48.fotosik.pl/72/d8c563e58fbf3ecfm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8c563e58fbf3ecf.html)

Lub: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=17965