PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z urwaną śrubą wahacza poprzecznego :(



hahash
11-05-15, 19:22
witam. wziłem sie dzis za wymiane gwintu w moim siwiku i przod elegancko ladnie poszedl :) na tyle juz niestety zwyczajnie napoktalem problem :P podczas odkręcania śruby od wahacza poprzecznego urwalem śrubę. i teraz nie lada gratka jak to odkręcic jak z drugie strony nakrętka jest zamocowana na stale ? poniezej dodaje zdjęcia ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a40b04ec375422e6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d1af25724cbe867.html

piotrstrojek
11-05-15, 19:58
Bierzesz diaxa w dłoń i ucinasz tą "nakrętkę" od tyłu wachacza - przy odrobinie szczęścia to wystarczy. Na ogół jednak nie wystarcza, ponieważ śruba zapieka się w środku tulei i trzeba ją wycinać. Jakby nie patrzeć przejdź się od razu po silent block do tych wachaczy... warto zajrzeć do Hondy bo orygianły są nieznacznie droższe od zamienników ;)

Na pocieszenie powiem Ci że to "normalny" problem w tych autkach :) Acha - jak będziesz kupował silent blocki to kup od razu dwie śruby - bodajże około 20 zł za sztukę...

hahash
11-05-15, 20:03
tylko jak tam dojść szilfierka i to wyciąc jak mnie tam tarcza nie dosięgnie ;)

piotrstrojek
11-05-15, 20:11
Musisz pokombinować - jak nie uda Ci się je uciąć to próbuj ją zeszlifować - nic innego nie przejdzie niestety :(

Acha - jakby Ci do głowy przyszło ją wiercić to sobie odpuść od razu - śruba z utwardzanej stali - bodajże 9 klasy ;)

Spróbuj jeszcze odkręcić amor i wachacz przy budzie, opuścisz całość nieco i może będzie łatwiej tam podejść

hahash
11-05-15, 20:13
to jak nie da sie np. uciąć to jak to inne sposobem wykręcic ? ;/

piotrstrojek
11-05-15, 20:35
Heh, no widzisz z tymi śrubami jest tak że skoro się urwała to na 99% znaczy że jest na amen zapieczona w tulei gumowo-metalowej, inaczej by się odkręciła, a taka sytuacja oznacza że czeka Cię droga przez mękę. Gdyby nie była zapieczona to można by dospawać kawałek śruby od drugiej strony i ją próbować odkręcić... mój patent na poradzenie sobie z taką sytuacją to było ucięcie nakrętki i zabawa z tuleją żeby wachacz wylazł...

Ale może ktoś inny koledze poradzi jakiś lepszy patent na tą sytuację...

And84
11-05-15, 22:52
Problem w tym że urwał śrubę skrajną łączącą wahacz poprzeczny z wzdłużnym , w ogóle to błąd że ją tykałeś do wymiany amortyzatorów tylnych nie musiałeś jej odkręcać ...
Przerabiałem to w różnych genach nawet w 7 no i udawało się wyciąć zawsze naturalnie przyjemna to robota nie jest , musisz cienką tarczą od dołu podchodzić i ciąć razem z kawałkiem tulei i tak ona to wymiany .

Kuźmin
11-05-15, 23:41
Sprobuj rozwiercic napierw jakims mniejszym wiertlem np 6-7 a pozniej 10,troche Ci z tym zejdzie ale napewno da rade bo tez robilem to jakis czas temu.Dobre wiertlo i pamietaj o chlodzeniu.A sruba nie 9 a 10.9 ma twardosc chyba :) Pozniej to wiadomo wymiana tulejek jak chlopaki pisza

reaktor
12-05-15, 01:03
Sprobuj rozwiercic napierw jakims mniejszym wiertlem

nie próboj szkoda czasu

utnij z tyłu a wiercenie sobie zostaw jak to co zostanie nie bedzie chciało wypasć

HEG8
12-05-15, 07:59
Niestety, ale nie ma innego patentu. Musisz ciąć, a to jest mała zapowiedź jak trzeba to zrobić:
http://i.imgur.com/wBULQIKl.jpg

To ja we własnej osobie i praktycznie dzień jak co dzień... :D

hahash
12-05-15, 14:06
tylko jak tam szlifierka dojsc jak dostępu nie ma :(

MarcinWL
12-05-15, 14:50
Nie wycinaj nakrętki tylko ciachnij śrubę razem z tuleją, bo ta i tak jest do wymiany.

hahash
12-05-15, 15:38
wycialem ta nakrętke potraktowalem klka razy mlotkiem i odpadla. śruba i tak zostala w tulei i raczej jej juz sie nie da rady wyciągnac :D

spoon83
12-05-15, 16:00
Jak koledzy wyżej piszą: ciąć od wewnątrz po tulei śrubę, potem i tak nie wybijesz zapieczonej śruby z tulei, niestety będziesz musiał założyć nową tuleje wraz z śrubą oraz nakrętką najlepiej twardość 8.8 lub 10. Przerabiałem to samo jak zmieniałem sprężyny u siebie tylko u mnie się urwała zapieczona śruba pod amorem, reszta się odkręciła

hahash
12-05-15, 16:20
Uprzedzając , sruba ktora trzyma poprzeczny w karoseri tez sie czesto urywa ? :P

HEG8
12-05-15, 16:25
Dużo rzadziej niż 2 pozostałe, ale też się zdarzało... ;)

Cywa
12-05-15, 16:32
Do takich srub trzeba podejsc z zapasem czasu. Dluga kapiel w nafcie + dobre pukniecie mlotkiem przed odkreceniem rozwiazuja wiekszosc problemow, niestety jest to czasochlonne no i grawitacja czasami jest po przeciwnej stronie ;)

kamil39
12-05-15, 16:36
Do takich trudnyc tematow polecam "odrdzewiacz" mocno penetrujacy z Liqui Moli z MOS2, popsikasz, poczekasz pare minut i powinno byc lepiej.

MarcinWL
12-05-15, 17:49
No niestety zabierając się za zawieszenie tylne trzeba liczyć się z tym że coś może się urwać, ja ostatnio wrzucałem agxy i jak zawsze z tyłem był problem, urwała się śruba przy dokręcaniu wahacza poprzecznego do budy, na szczęście udało mi się pozostałą część wykręcić drugą stroną morsikiem oraz miałem jedną w zapasie :D ale ku** i chu*** polecałoooo milard w międzyczasie

Audentees
12-05-15, 19:26
Z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć ze warto zaopatrzyć sie w palnik, nie musi byc nawet tlen ale zwykla butla z gazem, u siebie rozgrzewalem do czerwoności nakrętke i całą tuleje) i nie było problemu z odkręcaniem. Dobry patent nie tylko na wymiane tulei ale na wiekszosc śrub które nie chcą isc

piotrstrojek
12-05-15, 22:13
To ja jeszcze jeden patent podrzucę dla potomności - raz pomogło mi jak użyłem klucza udarowego (takiego elektrycznego) kręciłem raz w jedną raz w drugą i za którymś strzałem śruba puściła... ale to tylko jak jest jeszcze cała ;)

MarcinWL
13-05-15, 08:27
Z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć ze warto zaopatrzyć sie w palnik, nie musi byc nawet tlen ale zwykla butla z gazem, u siebie rozgrzewalem do czerwoności nakrętke i całą tuleje) i nie było problemu z odkręcaniem. Dobry patent nie tylko na wymiane tulei ale na wiekszosc śrub które nie chcą isc

To chyba dość prosta droga do uszkodzenia tulei, ja bym bał się grzać żeby się nie rozwulkanizowała

hahash
13-05-15, 13:51
to takie pytanie teraz panowie, jaki rozmiar ma ta śruba mocujący poprzeczny ? :)

hahash
13-05-15, 19:11
panowie czy te tuleje sie czyms roznia

kupiłem taka:

http://www.sklep.japanexperts.pl/Opis-produktu/353398,TULEJA-WAHACZA-TYL-HON--DOKUJI

i jest taka:

http://www.sklep.japanexperts.pl/Opis-produktu/353410,TULEJA-WAHACZA-TYL-HON--DOKUJI

ta co mam jest z jadnej strony węższa. pytanie czy mozna tak montowac czy kupic ta z drugiego linku ?

tuleja do 6g

MarcinWL
13-05-15, 21:41
Nie wiem która tuleja jest dobra, ale zrobiłeś błąd że nie kupiłeś oryginału w haparts. Cena około 50zł a żywotność pewnie ze 100 tys km, w porównaniu do zamienników które padają kilka razy szybciej

piotrstrojek
13-05-15, 22:08
Każdy musi się nauczyć na własnych błędach... a i tak przyjdzie czas że skończy się poliuretanami 😆 fakt jest też taki że przy utwardzonym i obniżonym zawiasie nawet oryginalne tuleje nie mają lekko, zwłaszcza ta od amora. ..