PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne stuki. Poduszki silnika?



vati89
19-07-08, 23:10
Witam.
Od pewnego czasu, tzn. trzech dni, podczas przyspieszania, a dokładnie samego momentu "dociśnięcia" słysze dziwny stuk od strony kierowcy z przodu. Gdy silnik jest na wysokich obrotach, i nagle puszcze gaz to ponownie coś zastuka. Co to może być? Odrzucam zawieszenie, poniewaz na nierównościach jest cichutko i milutko, natomiast przy zaszarpaniu autem (gaz, opuszczenie gazu i ponowne wcisniecie na wyzszych obrotach) słychać owe stuki. Co to może byc? Czy jest to groźne i czy zaboli mój portfel.
Pozdrawiam Vati

kiero
19-07-08, 23:54
witam
skrzynia lub przegoby moim zdaniem mam te same objawy...

vati89
20-07-08, 00:03
ale skrzynia,tzn? Poduszki pod skrzynią? Same biegi wchodzą elegancko, nie wyskakują. Jedynie na luzie po puszczeniu sprzęgła słychać dodatkowy szum (jakieś łożysko).

kiero
20-07-08, 11:16
pewny niejestem ale mysle ze jest to luz na trybach w skrzyni (mech roznicowy?) lub na przegubach wewnetrznych ...mam juz druga skrzynie i jest to samo ... dalem sie na spokoj ...

sublove
20-07-08, 15:10
zaciągnij rękaw, tak do oporu. Weź ziomka, nich stanie obok otwartej maski z przodu a Ty usiądź w samochodzie i spróbuj kilka razy ruszyć autem. Kolega niech obserwuje i nasłuc**** okolice silnika. Jeżeli to poducha pod silnikiem, ew. z drugiej strony pod skrzynią, to będzie to słchać dobrze.
ps.
poduszka ok 50-70zł.

szpaq0
20-07-08, 15:50
sprawdź czy masz dokręcone śruby koła

vati89
20-07-08, 23:19
Koło dokręcone;) Od tego zacząłem.
Podczas ruszania (jak twierdzi kumpel stojacy obok auta) dźwięk leci z prawej strony komory silnika (stojac przed maska). W wtorek jade do mechanika (tylko gdzie w krk zeby tanio zrobili?) i licze że to poduszki jednak. Jeżeli tak to z wymianą ile powinienem zapłacić i skąd wziąść części? Jakis polecany sklep i serwis macie? Bo tak to serwisuje u Węgrzyna ale troche drogo tam jest. Pozdr.

sublove
21-07-08, 00:53
nie wiem ile w krk ale w wawie zapłaciłem chyba 40zł za robociznę.
Nie daj się wkręcić, że to jest wielka robota bo i wogóle... podobno nie jest to aż taka filozofia :)

vati89
21-07-08, 13:35
a ile w Twoim przypadku czasu zajęła taka naprawa??

vati89
22-07-08, 23:11
gdzie w Krakowie zrobili by mi to na miejscu? Na 99 procent to poduszka silnika. Pozdrawiam.

Mowad
23-07-08, 09:50
Ja mialem taki efekt jak za bardzo dokrecilem poduszke silnika ktora jest przy rozrzadzie.

vati89
23-07-08, 10:21
To próbowac ją poluzowac? Poruszałem tymi płaskimi gumami po bokach tej bocznej prawej poduszki (patrząc od przodu) i na jakies 40km stukanie ustąpiło. Może ją poprostu dokręcić/poluzowac?