PDA

Zobacz pełną wersję : ek3 d15z6 minime, nie działa vtec



Banio
05-05-15, 12:05
Witam wszystkich. Ostatnio zabrałem się za zmianę klawiatury z d16z6 i wałka w celu uzyskania pełnego vteca, wszystko poszło pomyślnie auto odpalone, kłopotami po odpaleniu był niedziałający vtec oraz świecący się check, błąd 41 który usunąłem poprzez zmianę sondy na czterożyłową, wszystko fajnie pospinałem check zgasł ale vtec dalej nie działa, jednostka sterująca to p06 z przejściówką na obd1 oraz dodaną obsługą vteca, kompa sprawdzałem w innym samochodzie i działał bezproblemowo, sprawdzałem również u siebie komputer znajomego p28 i tez niestety vteca brak, zmostkowałem również piny A4 i D6 jednak też nic to nie dało. Brakuje już mi pomysłów, ktoś może przerabiał ten temat i mógłby pomóc ?? :(

kaktusr
05-05-15, 12:48
Po czym wnioskujesz ze vtec nie dziala? Skoro nie swieci sie check a samodiagnostyka nie wykrywa błędów a kompa sprawdzales to powinno byc ok...Warunkiem jest poprawne wykonanie mechaniczne tego minime ale tutaj sie nie wypowiem. Jak spodziewasz sie ryku vteca przy sohc to musze cie zmartwic w niektórych d16 prawie wcale go nie slychac. Mialem tak u siebie w d16y2 ze tez myslalrm ze znikl zmienialem nawet zawory vteca, lekarstwem okazalo sie ustawienie z eg d16z5 dysponujace 147km mierzonymi na hamowni i walki byly w miare wyrownane ;) Moze nie hamownia a dobry kolega pomoze?

legend2211
05-05-15, 16:08
Nie wiem z jaki silnik miales wczesniej ale moze nie wyciagles tego bolca z bloku ktory to olej blokuje czy cos. Tak jest z d13 flatego pisze bo moze u Ciebie tez to bylo

Banio
05-05-15, 16:51
Ogólnie to ciągnie dość fajnie, pobawilem sie troche kontrolka i kabelkami, vtec light działa, podpialem też zawór vtec 'na krótko' tzn podpialem pod plusa i pod przełącznik dzięki czemu sam sterowalem zaworem vtec, wydaje mi się że powinien być w jakimś stopniu słyszalny vtec tym bardziej ze siedzi tam ostry wałek i parowa simoty :(

wiesko1261
05-05-15, 17:20
przy przekładaniu klawiatury :) nie wypadły czasem wałeczki- tłoczki
na wolnych jak podepniesz vtec,a na krótko , powinno zdławić silnik , a nawet zgasnąć

Banio
05-05-15, 17:32
Przyglądalem sie właśnie tym waleczkom i nie zauważylem braków, czyli podpiac zawór prosto pod aku i powinno go zdlawic? A czy niewyregulowany zapłon ma jakiś wpływ na vtec kicka?

Edit: podpialem zawór prosto pod plusa przy aku, ze strony silnika zero reakcji, zawór sprawny..

mariuszmaxs
06-05-15, 10:41
jak zero reakcji to raczej nie sprawny zawór. Ja mam podobnie,tylko że zawór sprawny.Auto mułowate czy odłącze zawór czy nie jedzie podobnie,nawet na kompie od D15B7 jedzie tak samo jak na mapce pod vtec.Pacjent to D15Z8 z dołożonym vtec z D16Y2.

Banio
07-05-15, 10:28
Przyczyna odnaleziona, niekompletna klawiatura o 'Przesuwki' zapinajace trzecia krzywke, zamontowalem brakujące z d15z6 i wszystko już bangla, dzięki za pomoc, problem rozwiązany :)

mariuszmaxs
07-05-15, 10:55
jak podpinałeś zawór na krótko nic w pracy silnika się nie zmieniało? widać tą przesuwkę po zdjęciu pokrywy,czy trzeba klawiaturę ściągać?

wiesko1261
07-05-15, 17:59
to właśnie te tłoczki blokujące dźwignie zaworów ;)
widać je dopiero po zdjęciu i przesunięciu dźwigienek ( potrafią podczas wkładania wypaść
,potrzeba ostrożnie zakładać klawiaturę )

mariuszmaxs
07-05-15, 18:45
Jakby mi któraś dźwigienka wypadła to czy po podpięciu na krótko zawory na wolnym obrotach auto by przygasło czy by nie było reakcji?

Banio
09-05-15, 23:36
Jeśli nie ma tych 'tloczkow' to nie będzie żadnych reakcji, bez tego za zadne cuda vtec nie będzie działać