PDA

Zobacz pełną wersję : docieranie nowego wałka



Banio
01-05-15, 12:35
witam wszystkich, potrzebuje pomocy otóż do D serii będzie zakładany nowy ostry wałek rozrządu który na pewno trzeba dotrzeć w związku z tym mam pytanie, jak poprawnie wykonać tą operację?

!markos
01-05-15, 14:33
Zgodnie z zaleceniami producenta wałka.

Poll
01-05-15, 15:01
https://www.youtube.com/watch?v=JDWcrBYwh18

Nie wiem czy to poprawne, bo jeżeli wałek jest azotowany i wykonany z poprawnymi tolerancjami to wg. mnie takich się nie dociera. Opieram się tu na wiedzy przemysłowej, a nie wałków rozrządu.

Karpiczek
01-05-15, 15:28
Mylisz sie. Markos ma racje,dociera sie zgodnie z zaleceniem producenta. Np. W V8 docieralismy przez 30min przy 2 tys obr/min.

Poll
01-05-15, 15:35
I co daje docieranie przez jednolite obroty? Bardziej to docieranie z nazwy niż z docierania. Może jakieś nierówności, które wcześniej powinno usunąć szlifowanie. Chociaż nie zaprzeczam, ze to ma sens, żeby to się ułożyło i nie będę teorii pisał skoro ktoś opracował taką technologię.

Banio
02-05-15, 02:43
Właśnie też mnie to ciekawi bo znalazłem info ze dociera się 30 minut, ale czy nie lepiej robić to pod obciążeniem ?

!markos
02-05-15, 12:07
Nie, nie lepiej, co za bzdety... Czy nie napisałem już jak masz to zrobić w pierwszej odpowiedzi? Wyjmij więc papiery z pudełka, spójrz na stronę internetową producenta jeżeli nie masz papierów i zrób to dokładnie tak jak zaleca producent. Nie pod obciążeniem.

cosmo-pl
02-05-15, 17:17
@Poll
Wałek jak jest nowy i tak źle pracuje, więc nie dokłada się mu potu przez obciążenie, czy zmienne obroty. To jest raczej standard i z tym wymiarowaniem też jest tak - jak składasz silnik F1, to może tam z laserową precyzją jest pomierzone wszystko, ale tu masz silnik używany i do tego mało precyzyjny pod pewnymi względami.