PDA

Zobacz pełną wersję : Civic eg4 D15b2 -> VTEC



mod_y
29-04-15, 19:30
Witam. Posiadam honde Civic d15b2. Oryginalny przebieg 180 tyś, ochoczo wkręca się na obroty, coś tam oleju pociągnie. Za miesiąc tj w czerwcu oddaje ją na blacharkę miałem nią stłuczke poszło po prawej stronie, ale jak to wiadomo progi błotniki tył były już przed kolizją z bąbelkami. A więc tak kompletna blacharka + polerka będzie robiona. Idąc tą drogą zainteresował mnie temat V-teca, teraz ma z pasażerem 10 sek samemu poniżej 10 sekund. Czytałem wiele tematów ale są jałowe jak flaki w oleju każdy ma inne wymogi, jedni piszą A drudzy B, postanowiłem założyć swój temat chodzi o przerobienie mojego silnika, zgodność w innych tematach została jedna że dół d15b2 się nadaje tak więc co mogę dodać.... chciał bym uzyskać :
1. Dzwięk V-teca
2. Zejść 1sek. niżej
3. Nie znam osoby która by się podjęła w przeróbkę
4. Nie jest to na już ale na pewno w najbliższych miesiącach
Od zawsze chciałem to autko, pół roku temu znalazłem egzemplarz spełniający moje wymagania, jest to coś co zawsze chciałem i chce doprowadzić to do perfekcji i stanu którym nie będzie się można powstydzić.
Szukam osoby która powie mi coś na ten temat przybliży koszty opowie o wadach/zaletach, chcę zorientować się w temacie aby gdy nadejdzie ten moment wiedzieć gdzie pojechać czego szukać na co zwracać uwagę itd

kaktusr
29-04-15, 22:08
Po pierwsze używamy szukajki i wpisujemy "mini me'
Po drugie dlaczego ktoś ma powielać coś o czym było trylion razy tylko dla Ciebie
Po trzecie nie ma czegoś takiego jak V-tec !

pawlak91
29-04-15, 23:58
Skąd kolega mógl wiedzieć co to mini me? Jak pisze ze dopiero zagłębia sie w temat vteca, bo autko ma od pól roku?

Jest na forum dużo tematów odnośnie wcześniej wspomnianego mini-me. Jeśli chcesz mieć Vteca czeka cię przerabianie całej elektryki sterującą silnikiem. Kilka postow nizej od tego masz obszerny wątek na temat takich rzeczy i tam na pewno znajdziesz odpowiedz na twoje pytania.

Tapatalk..

siara87
30-04-15, 01:50
Zaloz skrzynie od 1.3 bedzie duuzo taniej i od razu poczujesz roznice

Duniek
30-04-15, 10:24
Koszt przerobienia d15b2 tylko na vtec i 1 sekunde szybciej mija sie z celem. W tym silniku zasada jest prosta: albo grubo albo wcale.

mod_y
30-04-15, 16:35
rozumie rozumie, czyli mnie dotyczy temat " mini me " dziękuje to znacznie ułatwiło sprawę, ja szukałem łopatologicznie używając słów przerobienie itd, dziękuję za pomoc.