PDA

Zobacz pełn± wersję : problem z klim±



berencoupe
29-04-15, 13:21
Dwa lata temu odgrzybiałem klime i nabijałem czynnik, była sprawdzona szczelno¶ć układu itd. wymieniony filtr kabinowy itp itd ale bardzo słabo i tak po nabiciu dmuchała tak ze w sumie w upalny dzień i tak było lepiej jechac przy otwartym oknie. Chce na ten sezon doprowadzic do stanu uzytkowania klime jak juz tam se siedzi. Pytanie dlaczego tak słabo chłodzi ? Wyczytalem gdzies na forum ze najlepiej zmienić chłodnice klimatyzacji i ludzie polecali firme HELLA o numerze katalogowym 8FC 351 037-021. Ludzie mieli podobny problem jak ja i po wymianie na w/w chłodnice temperatura umiała zej¶c ok 0 stopni z nawiewu a wymiana na now± OEM ponoć mija sie z celem. Walczył kto¶ z Was z takim problemem u siebie ? podzielcie się wiedz± bo moze to akurat nie musi być chłodnica...

delek
29-04-15, 14:20
Pierwsze co powinienes zrobic, to pojechac do warsztatu w ktorym kompetentna osoba podlaczy ci do ukladu manometry i sprawdzi cisnienia w czasie pracy ukladu. Wymieniales kiedys osuszacz? Jesli sprezarka okaze sprawna to wlasnie osuszacz wymienilbym w pierwszej kolejnosci. Wilgoc w ukladzie tworzy krysztalki lodu i moze np. zablokowac zawor rozprezny. Wymiana czesci na chybil trafil to nie naprawa :)

berencoupe
30-04-15, 10:33
Ok tak zrobię. Nie chce wymieniac czesci na chybił trafił dlatego napisałem post na tym forum :) Nie znam temaru klimatyzacji.