PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwa uszczelka pod glowica? czy pękniety zbiornk plynu chlodniczego?



elzeninio
28-04-15, 10:42
Witam, w zeszłym tygodniu zakupiłem Honde Civic coupe 1.5 101km z 94 roku.
Mam 20lat, w mechanice w ogole nie siedze, wiem tylko gdzie co nalac, co kontrolowac, ile tego powinno byc.
Problem wyglada nastepujaco, po zakupie auta spojrzalem na stan oleju, plynow i tak dalej.
po tygodniu kolejna kontrola i tu małe zdziwienie, spieprzylo mi ok 4 cm plynu chlidniczego z zbiorniczka, bylo tak 3cm nad MINIMUM a jak spojrzlaem to juz bylo tak 1 cm pod MINIMUM. wiec dolalem Koncetratu K2 rozcieczonego z woda demi powyzej minimum i zaznaczylem na zbiorniku markerem.
auto odstawilem na 24h poniewaz jechalem do pracy i auto stalo bez ruchu na podworku.
Dzis rano patrze, i znowu mi to zjebalo za przeproszeniem, pytalem znajomych i powiedzieli ze skutki uszczelki moga byc rozne, jak mi spieprza ten plyn to mam sprawdzic korek od oleju, czy nie ma tam takiego bialego masla, i na mierniku oleju czy tez nie ma bialego osadu albo czy nie dymi auto na bialo. Sprawdzilem i nic bialego nie widze, sam olej jak na moje. Odpalilem samochod, i patrze, troszke dymi na bialo, nie duzo ale cos tam dymi, przygazowalem i tez troszke bialego dymu z wylecialo... wiec moje pytanie brzmi, czy to jest normalne ze na zimnym silniku tak troche na bialo kopci auto? co najlepiej od razu sprawdzic, lub wymienic?
Prosze o pomoc ponieważ jak jest mozliwosc naprawienia samemu to wole to zrobic sam niz dawac do mechanika ktory mi zabuli nie wiadomo ile..
pozdrawiam!

krzysiek93.3
28-04-15, 17:21
odpal i niech pochodzi na luzie tak żeby sie wentylator załączył z 5 razy i zobacz czy pod samochodem nie ma wycieku, może było zapowietrzenie i sie teraz odpowietrza

Tiga
28-04-15, 21:31
Zacznij od zaopatrzenia sie w np. Sam naprawiam. Odpowietrz uklad chlodzacy. Po obserwuj co sie bedzie dzialo. Dalej to moze byc problem z samym korkiem od chlodnicy. Zbadaj stan samej chlodnicy, mozliwe ze sie rozszczelnila, wyciek nie duzy to nawet nie zauważysz gdzie jest nieszczelnosc, bardzo czesto na 'szwach' tam gdzie lacza sie elementy plastikowe z metalowymi. Masz instalacje gazowa? Jezeli tak, to sprawdz ogrzewanie parownika, tam potrafi uciekac plyn. Auto szybko sie rozgrzewa? Osiaga temperature robocza? Wlacza sie wentylator chlodnicy?

elzeninio
28-04-15, 22:24
nie mam lpg, auto rozgrzewa sie tak po przejechaniu 2-3km do 45% wskaznika ( niby hondy do polowy sie nie rozgrzewaja) jak sie rozgrzal samochod to spojrzalem pod maske i wentylator nie chodzil (z tego co wiem wentylator zalacza sie dopiero po przekroczeniu polowy)

Labed2007
29-04-15, 11:33
Sprawdzilem i nic bialego nie widze, sam olej jak na moje. Odpalilem samochod, i patrze, troszke dymi na bialo, nie duzo ale cos tam dymi, przygazowalem i tez troszke bialego dymu z wylecialo... wiec moje pytanie brzmi, czy to jest normalne ze na zimnym silniku tak troche na bialo kopci auto? co najlepiej od razu sprawdzic, lub wymienic?


Biały dym -na zimnym normalne, jednak na po porządnym rozgrzaniu auta nie powinno się nic takiego z rury wydobywać.
U mnie też ubywało dość dużo płynu, okazało się że chłodnica cieknie (na dole - ciężko było to zauważyć bo auto nie zostawiało żadnych plam). Bałem się, że to uszczelka pod głowicą właśnie...
Najprościej byłoby zalać płyn z kontrastem UV - wtedy miałbyś pewność czy układ jest nieszczelny - jak tak to wtedy dokładnie wiedziałbyś gdzie ona jest.