PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu



Davido_
19-04-15, 17:13
Witam , mam problem z samochodem który od jakiegoś czasu dosyć mocno się nasila i jest to bardzo uciążliwe . Mianowicie , gdy przechodzi ze ssania na normalny tryb to obroty lecą do 0 i gaśnie , po rozgrzaniu gdy dojeżdżamy do świateł to obroty zanurkują prawie do zera , po czym podniosą się w okolice 500 rpm i takie obroty trzyma , pracuje równo ale czuć drgania . Kolejna spraw a, gdy zrzucę na luz w czasie jazdy to trzyma 1500 rpm . I teraz najgorsze - gdy podczas jazdy wciskam gaz lekko , tak aby tylko utrzymać prękość szarpie jakby silnik przerywał . Jadąc np w korku wygląda to jakbym nie umiał płynnie ruszyć i auto skacze turlająć się na 1 czy też 2 biegu . Z rzeczy które zrobiłem to wyczyszczona przepustnica , krowkowy i fitv , wymieniona sonda lambda , cały układ zapłonowy - aparat , kopułka , palec , przewody i świece . Nie mam już na to pomysłu . Check engine się nie świeci , samodiagnostyka nie pokazuje błędów . Czasami czuć jakby go dławiło do 2 k rpm , przy dynamicznej jeździe problem nei występuje . No i spalanie przy normalnej jeździe (wręcz dziadkowej) wynosi 11 l po mieście . Może ktoś mał podobny problem ?

p.s. Silnik to b16a2 obd1 jeśli to ma znaczenie .

kazik2_h9w3
19-04-15, 18:33
A sprawdzałeś ustawienia TPSa??i czy jakieś kostki nie są zamienione??

Davido_
19-04-15, 22:08
Tps ustawienie fabryczne tzn. Nigdy nie ruszany . Kostki nie zamienione, jakies pomysły ?

kazik2_h9w3
19-04-15, 22:44
A podmien przepustnice może być nawet z d16z6 czy d15b7 i już wykluczysz jeden element