PDA

Zobacz pełną wersję : Niskie obroty i plytki pedal gazu d13b2



cienkibolek1990
18-04-15, 20:33
Witam,

Od momentu zakupu Hani mam problem z niskimi obrotami biegu jalowego. Otoz na ssaniu Hania ladnie chodzi, obroty sa prawidlowe. Jak sie nie myle po uruchomieniu silnika na zimno mam 1900, pozniej w okolicach 1200 jak sie troche nagrzeje, a jak rozgrzeje silnik to obroty biegu jalowego spadaja do 500.

Drugi problem jest taki, ze mam bardzo plytki pedal gazu. Czyli jest opadniety, jakby blizej podlogi.
Jak naciagnac ta linke przepustnicy? Podciagnac ten pedal gazu? Czy to ma zwiazek z niskimi obrotami biegu jalowego?

Ta linke przepustnicy/pedalu gazu reguluje sie ta srubka z tylu gaznika?
Sorry, ze takie glupie pytania, ale to jest moje pierwsze auto z gaznikiem. Wczesniej posiadalm z wtryskiem.

Na poczatku mi to nie przeszkadzalo do teraz...:mad:

Moze to byc wida brudnego gaznika lub zaworu EACV?

remo_02
18-04-15, 23:55
Masz obrotek do tych swoich przypuszczen?srubka z tylu gaznika(taka duza)regulujesz obroty na rozgrzanym aucie ale najpierw wyczysc zawor eacv a potem krec srubka,po czyszczeniu krokowca przydalo by sie komputer zaprogramowac😉plytki pedal,moze sie linka odpiela przy gazniku?

cienkibolek1990
19-04-15, 09:11
Remo_02 posiadam obrotomierz. Po nagrzaniu jak juz wspominalem obroty jalowe siegaja pierwszej kreski nad zerem, czyli jak sie nie myle 500. A jak wlacze wszystkie odbiorniki poboru pradu( swiatla, nawiew max itp) to obroty spadaj do 450 i delikatnie telepie buda. Ale podobno to normalne.

Co do krokowca to go wyczyszcze w tygodniu. Zamowilem dopiero co uszczelke do EACV. Nawet probowalem dwa razy uczyc kompa bo myslalem ze w tym leze problem, ale raczej nie bo dwa razy skonczylo sie to klapa i znowu obroty jalowego sa te same. Jak wyczyszcze krokowca i nie pomoze, postaram sie przeczyscic gaznik, ale jak to zrobic nie wyciagajac go? Zdemontowac obudowe puchy od filtra powietrza otworzyc recznie przepustnice i psiknac mu preparatem do gaznikow do srodka?

Jesli wyczyszczenie gaznika nie pomoze w ostatecznosci zabiore sie za regulacje obrotow jalowca.
Co do linki pedalu gazu gdyby sie odpiela nadal by dzialala wtedy? No taki jest luz, znaczy plytko osadzony pedal, ze jak wciskalem pedal w poprzedniej Hani to czulem, ze ten "chodzil", ze tak powiem.

remo_02
20-04-15, 21:46
Nie szalej z czyszczeniem gaznika puki co,najpierw wyczysc krokowca i "naucz kompa"powinno pomoc

cienkibolek1990
26-04-15, 21:17
Dzisiaj wzialem sie za czyszczenie zaworu EACV. Niestety nie przynioslo rezultatu. Nauczylem kompa od nowa. Wlasnie z tymi obrotami jest dziwnie, czasami mam na jalowych 500, czasami 600, a jak wylacze swiatla to mam teraz gdzies w okolicach 650-700. Nie czaje tego.

Powiedzcie mi, czy *****a... mułem gaznik może powodowac takie problemy? Przypominam, ze na ssaniu jest ok i jak delikatnie sie rozgrzeje. Problem pojawia sie tylko
w momencie maksymalnego nagrzania. Obroty nie faluja!

Kiedys gdzis przeczytalem na necie, ze problem z niskimi obrotami moze byc takze zwiazane z zaplonem, wyregulowanymi zaworami. Czy to prawda? Kopule rozdzielacza palec i cewke wymienialem od razu po zakupie auta. Swiece zakupilem ale jeszcze nie mialem okazji zamontowac. Czy poprostu wyregulowac te obroty biegu jalowego czarna srubka z tylu gaznika?

Poprostu sie boje, ze jak bede krecil srubka to sknoce obroty.

remo_02
27-04-15, 00:42
A samodiagnostyke robiles?nic nie wywala?przy regulacji obrotow nic nie sknocisz,zawsze mozesz wrocic do ustawien poczatkowych

delek
27-04-15, 10:08
Chlopy co wy sie tak tego uczenia ECU czepiliscie??? "Uczenie kompa" w tym silniku to absolutna strata czasu i marnowanie paliwa. Nie wiem skad wzial sie ten mit o_O.
Bolek sciagnij sobie Sam naprawiam i najlepiej jeszcze angielska serwisowke, tam masz wszystko fajnie opisane i narysowane, to sobie linke i obroty zrobisz jak trzeba i tak jak ci remo radzi - zacznij od ustawienia obrotow na rozgrzanym silniku czarnym pokretlem z tylu.

cienkibolek1990
02-05-15, 18:17
Dzisiaj wzialem sie za czyszczenie gaznika, bo zauwazylem, ze autood kilku dni jezdzi jak mul. Jakby zycie mu uchodzilo. Zakupilem srodek do czyszczenia gaznikow Valvoline Carburettor Cleaner. Auto jakby inne! Normalnie jakbym wsiadl do innej Hondy.

Myslalem, ze to tez rozwiaze problem z niskimi obrotami na jalowym, ale jak byly niskie obroty, tak sa.
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak rozebralem pokrywe filtra powietrza to zauwazylem ze ta plaska wkladka, nie wiem czy to jest przepustnica od ssania
nie znam sie na gaznikach, byla delikatnie otwarta. Czy tak powinno byc, czy powinna sie domykac calkowicie po wylaczeniu silnika?

http://images70.fotosik.pl/852/020f6a0e12fadb5dgen.jpg

legend2211
05-05-15, 07:25
Masz orginalny gaznik czy modzony??? Nie czysc juz nic nie rozbieraj tylko ustaw obroty. Sam naprawiam tam masz wszystko opisane z obrazkami tak jak wyzej bylo i to raczej zalatwi sprawe

delek
05-05-15, 09:35
Jakies mody byly napewno, bo brak sitka oslaniajacego gaznik, sszreszta widac slady wyrywania go chyba na pienku mlotkiem i przecinakiem. Klapka zmienia swoje polozenie w zaleznosci od temperatury - jej os jest polaczona z bimetalem.

legend2211
05-05-15, 19:15
Jak dla mnie gaznik jest do regulacji i nic wiecej