PDA

Zobacz pełn± wersję : D16z6 rozwala filtr oleju



-marcin-
04-04-15, 16:10
Witam. Jak w temacie, rozwalilo mi juz 3 filtr oleju, kazdy innej firmy( teraz VIC). Podstawa filtra dokrecona, a obudowa metalowa mozna ruszac na boki. Czy to cisnienie oleju tak rozwala filtry czy mam takiego pecha i ciagle trafiam na wadliwe? (na odme zalozony jest filterek, moze to przez to? )
Jakies pomysly, bo juz 4 raz wywalilo mi caly olej.
I druga sprawa ze juz pare razy sie poluzowaly filtry i dokrecalem. Pierwszy raz cos takiego widzie (pracowalem w warsztacie wiec umiem dokrecic filtr ;) )

Ma ktos na sprzedaz filtr oleju w warszawie? potrzebuje wrocic do domu a wszystkie sklepy zamkniete ?

piroman
04-04-15, 17:50
sprawdĽ ci¶nienie oleju, u znajomego jak się zablokował zawór w pompie oleju to ładowało non-stop ponad 9bar i też mu się filtr co chwile odkręcał

-marcin-
04-04-15, 21:06
No tez tak wlasnie myslalem.
Znalazlem na tablicy filtrona op595, wymiary podobne do op557, czyli takiego jak powinny byc. Jako ze nie mam wyjscia bede eksperymentowal. Powinien pasowac :>

sawis
05-04-15, 01:17
Moim zdaniem powiniene¶ sprawdzić czy przypadkiem filterek z odmy nie jest zalepiony i ma swobodny przepływ, a druga sprawa jest poziom oleju w silniku, jesli jest zbyt wysoki to moze wystepowac zwiekszone cisnienie co jest efektem popsutych filtrów oleju;) ja bym nie eksperymentowal, posprawdzal wszystko od podstaw, kupil filtr oem i smigal;)

delek
05-04-15, 10:20
Tak jak piroman radzi http://en.filtron.eu/site.php/site/menu?cat=51

wiesko1261
05-04-15, 19:37
:) może kto¶ wpakował za grub± podkładkę pod sprężynę zaworu zwrotnego , w pompie oleju ?
najpewniejszym sposobem jak radzi piroman do sprawdzenia ci¶nienie oleju