PDA

Zobacz pełną wersję : szalejace obroty



gucior
19-11-04, 20:39
hej!
to moj pierwszy temat na nowym forum wiec witam wszystkich :)

hondzina sparwia mi pierwszy klopot - model to 5gen d15b7 - na zimno po odpaleniu obroty prtzed rozgrzaniem stoja w okoloach 1500 obr/min - gdy silnik zalapie temperature zjezdza do okolic 850 obr/min - gdy ja odrobine przeciagne na poszczegolnych biegach do okolic 5000 pozniej po zatrzymaniu obroty nie chca zejsc ponizej 1500 obr - nie da sie ich w zaden sposob zdusic - wlaczajac wszystkie urzadzenia w aucie ( podgrzewanie foteli , grzanie szyby tylnej i takich tam ) obrotyt stoja w miejscu - ktos ma pomysl co za suka sie do tych obrotow doczepila ???
pzdr

boomer
19-11-04, 21:25
Przez jak dlugi czas takie sie utrzymuja? Wg ASO do 1 minuty wszystko ok. przeszukaj forum.hondarevolutions.com (trza sie zarejestrowac) - jak podasz dobrze slowa kluczowe to znajdziesz ciekawy temat ze zdjeciami co i gdzie trza sprawdzac. Ja niestety nie mam ani linka ani czasu zeby wyszukac, ale jak znajde chwile to poszukam.

gucior
19-11-04, 21:34
slyszalem ze moze to byc silnik krokowy czy jakos tak , upiperzona niedomykajaca sie przepustnica lub cos w ten desen - civicowcy - nikt z was nie wie co to moze byc ?

boomer - jakbys znalazl moment i to odnalazl bede wdzieczny :)

SAJENS
19-11-04, 22:19
Tak dolkadnie tak jak mowiesz na dolocie po prawej stornie jak stoisz przodem do silnika masz taki maly *******nik ktory reguluje za pomoca powietrza (przepustnicy na elektromagnesie) obroty silnika. Ja mam to pierdzielniete i jak mam zimny silnik to u mnie wskakuje na 3 tys obrotow jak sie zagrzeje to jest ok jutro bede w serwisie (takim innym niz ASO) jade po termostat to spytam ile za to by wzieli.

Pozdawiam SAJENS

rem36
19-11-04, 22:28
silnik krokowy to raczej nie jest bo skoro ci normalnei zwieksza a pozniej zmniejsza obroty na zaimnym silniku, oraz przy wlaczaniu obciazajacych silnik urzadzen obroty sa cały czas stałe, to znaczy ze silnik krokowy działa wzorowo:)To moze byc nie domykajaca sie przpustnica c0 zwykle jest spowodowane za duzym naciagnieciem linki lub jej zabrudzeniem. Sprawdz czy po wcisnieciu gazu do konca i pozniej poszczeniu przepustnca szybo wraca na swoje własciwe połozenie, powinna stukac jak wraca. Sprawdz to najlepiej z kims kto wcisnie gaz a ty bedziesz patrzyl na przepustnice bo pociagajac cieglo reka nie sprawdzisz czy linka nie jest zabrudzona.

gucior
21-11-04, 15:11
silnik krokowy to raczej nie jest bo skoro ci normalnei zwieksza a pozniej zmniejsza obroty na zaimnym silniku, oraz przy wlaczaniu obciazajacych silnik urzadzen obroty sa cały czas stałe, to znaczy ze silnik krokowy działa wzorowo:)To moze byc nie domykajaca sie przpustnica c0 zwykle jest spowodowane za duzym naciagnieciem linki lub jej zabrudzeniem. Sprawdz czy po wcisnieciu gazu do konca i pozniej poszczeniu przepustnca szybo wraca na swoje własciwe połozenie, powinna stukac jak wraca. Sprawdz to najlepiej z kims kto wcisnie gaz a ty bedziesz patrzyl na przepustnice bo pociagajac cieglo reka nie sprawdzisz czy linka nie jest zabrudzona.

teraz pewnie wyjde na totalnego ignoranta ale mozesz mi napisac dokladnie gdzie mam zwracac uwage kabiny zaladuja gaz w podloge ?:)
pzdr

rem36
21-11-04, 15:55
hmm.. nie zabardzo wiem o co ci chodzi w tym pytaniu

gdzie mam zwracac uwage kabiny zaladuja gaz w podloge

Sprecyzuj czego nie wiesz to sprobuje wytlumaczyc.

gucior
21-11-04, 16:57
heh - ale bezsens wyszedl z tej wypowiedzi - tak to jest jak sie mysli o kilku rzeczach , robi tez kilka i oprocz tego zadaje sie pytania na jesczze inny temat ;)

chodzi mi o to na co mam zwrocic uwage ( miejsce w komorze silnika ) gdy ktos z kabiny zacznie wciskac pedal gazu ........

sotrry za bajzel ;) ciezki weenekd mialem i takie sa tego efekty ...
pzdr

Mystek
21-11-04, 17:21
kurde no jak to gdzie patrzec ?! POD MASKE ! kolo naciska pedal gazu i tam widac jak sie rusza ta cala linka nie !?

LIO
21-11-04, 17:28
kurde no jak to gdzie patrzec ?! POD MASKE ! kolo naciska pedal gazu i tam widac jak sie rusza ta cala linka nie !?
no i co mu to da jak zobaczy ze linka sie rusza ??
skoro autko reaguje na pedal gazu to wiadomo ze sie rusza, ale po tym nie dowie sie dlaczego ma zle obroty silnika. Chlopak ma sprawdzic na domykajaca sie przepustnice.
Proponuje zdjac dolot powietrza i zerknac do srodka do przepustnicy, bedziesz widzial jej prace wewnatrz, czy sie domyka, jak itd. Mozliwe ze jest brudna, albo wlasnie problemy z ruchem linki powoduja jej nieprawidlowa prace.

Mystek
21-11-04, 17:37
Aaaa spoko nie zajarzylem :P IDe dalej grac bo sie uzaleznilem :razz:

rem36
21-11-04, 23:42
Dokładnie tak jak mowi LIO. Demontujesz układ dolotowy az do przepustnicy ( gdybys nie wiedział to przepustnica jest pierwsza metalowa czscia na jak napotkasz ;) ) Jak pozbedzies zie dolotu to zagladasz do przepustnicy i jak ty w nia patrzysz to kos inny wciska i poszcza gaz (silnik oczywiscie wyłączony), Musisz zobaczyc czy przepustnica przy puszczeniu gazu szybko sie zamyka i czy cos jej w tym nie przeszkadza, musi wracac natychmiast po poszczeniu gazu( powinna stuknac jak sie zamyka a nie powolnie wrocic na miejsce) jak gaz jest poszcony sprawdz czy nie ma szczeliny ktoredy przedostaje sie powietrze( prawidlowo wyregolowana szczelian powinna byc widziana jedynie patrzac pod słonce po wyjeciu przepustnicy).Sprawdz czy linka od gazu jest lekko luzna przy przepustnicy a nie napieta.
No a jak to wszystko zrobisz to powiedz, czy pomoglo, czy szukamy dalej:)

boomer
22-11-04, 14:09
A ja mam pytanie lamerskie czy ten problem ma jakies konsekwencje? Tzn czy jest tylko po prostu upierdliwy czy wplywa negatywnie na zywotnosc/osiagi silnika?

rem36
22-11-04, 14:20
Jesli problem jest spowodowany zlym ustawieniem szczeliny w przepustnicy to nie ma to zadnych negatywnych wpływów na silnik, poprostu ma za wysokie obroty na biegu jałowym i tyle.