PDA

Zobacz pełną wersję : Stan silnika d14



Gandiexn
31-03-15, 10:50
Witam, poszukuje słupka d14 i znalazłem. Właściciel opisuje jego stan tym iż kompresja na cylindrach wynosi 12,5-13,5 i pobór oleju 600ml/10000km. Mówi również ze puści dymka tylko przy odcince. Czy warto? Czy jest to silnik w dobrym stanie według opisu?

klubowicz
31-03-15, 11:03
Nie wierzyłbym w to. Jeśli puszcza dymka kiedykolwiek to znaczy, ze minimum to robienia jest góra. Nie ma czegoś takiego jak usprawiedliwienie puszczenia dymka przy odcince. Sprawny technicznie silnik nigdy nie puszcza dymka, nawet przy odcince. W związku z tym między bajki włóż teksty o 600ml/10000km.
Moja D14A8 z przebiegiem 402,000km nie puszcza żadnego dymka, przy żadnym zakresie obrotowym, odpala od strzału w największe mrozy, 180km/h jeszcze pójdzie jak trzeba, a mimo to wciąga około litra na 10,000km.

Jak by puszczała dymka to lekko obstawiam, że 2 litry na 10,000km. Bierzy pod uwagę to, że przy odcince to on puszcza dymka już na tyle widocznego, że go widać. Podejrzewam, że przy normalnej jeździe też przepala oliwę ale w mniejszych ilościach.

Labed2007
31-03-15, 13:51
Witam, poszukuje słupka d14 i znalazłem. Właściciel opisuje jego stan tym iż kompresja na cylindrach wynosi 12,5-13,5 i pobór oleju 600ml/10000km. Mówi również ze puści dymka tylko przy odcince. Czy warto? Czy jest to silnik w dobrym stanie według opisu?

Moje D14 bierze 0,7-0,8l / 10000km i brak jakiegokolwiek dymienia(przebieg 254 kkm). 0,6l/10 tys. km to pobór symboliczny i nie wierzę, że silnik który faktycznie tyle bierze puszcza cokolwiek oprócz pary na zimnym silniku. Wartość d14 które dymi= waga silnika * cena złomu :)
Jeśli chodzi o 1.4 wybór jest ogromny, znalezienie zdrowego nie będzie problemem. Najlepiej poszukaj silnika który jest jeszcze w aucie i można go odpalić, przegazować, ew. przejechać się.

wiesko1261
31-03-15, 17:37
brałem słupek pewny od kolegi (nie brał oleju ,nawet przy odcince i zrobił swap na większy ),dla sąsiada ,jego po panewce , trochę stał w garażu (pod blokiem ,podziemny ,suchy i ciepły) po wymianie w krótkim czasie zaczął brać olej, z czasem coraz więcej
po rozebraniu :)zapieczone pierścienie olejowe ,po wymianie pierścieni i uszczelniaczy silnik żyje nie dolewa od wymiany do wymiany
chodzi o to że jak silnik stoi zbyt długo, to i tak trzeba minimalny remont robić
najlepiej jak wyżej napisane ,brać z jeżdżącego auta (można obsłuchać i zobaczyć )
kompresję morze mieć dobrą ,ale i brać duże ilości oleju :p

Gandiexn
31-03-15, 19:46
To gdzie szukać takich silników? Znacie cos w okolicach Wrocławia?

sprzęgło
01-04-15, 01:22
Spytaj mechanika ile bedzie kosztować remont silnika(masz swój, więc wiesz w co inwestujesz) a ile kosztuje swap, jesli różnicy nie będzie lub będzie marginalna to sugerowałbym remont obecnego motoru.

Po własnym doświadczeniu(z małym francuskim Hatchbackiem) remont silnika miałem za 1000, wymiana 1300 na silnik "w bardzo dobrym stanie z małym przebiegiem", przejechałem nawet nie 500km, zaczął brać wiecej oleju niz benzyny i klepać jak golf po czipie. Samochod sprzedałem na złom/skup na czesci(ale dojechał do miejsca przeznaczenia)


Sent from my iPhone using Tapatalk