PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka ssącego



Mailo
29-03-15, 21:14
Żeby wymienić uszczelkę kolektora ssącego co trzeba odkręcić ? Wystarczy sam kolektor od bloku ? Odkręciłem 4 śruby z przodu 2 po bokach i jedną w środku do tego jedną z tyłu a kolektor nie chce zejść... przeoczyłem coś ? Z tego co wiem to w d15b7 powinna być taka możliwość odchylenia kolektora by możliwa była zmiana samej uszczelki i wyczyszczenia pozostałości po starej.

Kriss91
29-03-15, 21:28
Zlać płyn chłodniczy, poodpinać wszystkie kostki wiązki i wężyki podciśnienia, cieczy i paliwa, odkręcić dla wygody linkę gazu i na koniec odkręcić jakieś 7 nakrętek mocujących kolektor do głowicy. Zdejmij kolektor całkowicie, bo ciężko będzie dokładnie oczyścić gładź głowicy.

wiesko1261
29-03-15, 22:09
może być podpora kolektor ssący-blok :)
dojście od spodu (ze trzy przedłużki i dojdzie się )
przy odkręceniu powinien dać się odsunąć na tyle by wymienić uszczelkę ,najgorzej z oczyszczeniem starej uszczelki na głowicy ;)

Kriss91
29-03-15, 22:28
Dokładnie, jeszcze podpora.

Mailo
29-03-15, 23:16
Płyn był spuszczony, 7 nakrętek trzymających na głowicy odkręconych i jedna odkręcona tak z tyłu od spodu kolektora. Dojścia z dołu to nie mam ale od góry powoli dało radę odkręcić. Miałby ktoś jakieś foto tak żebym mógł dokładniej mieć wgląd na to ? Stara nie jest w złym stanie ale mechanik odkręcił bo robił uszczelkę pod głowicą i kawałek odpadł i teraz zasysa lewe powietrze, także z oczyszczeniem i założeniem nowej nie będzie problemu. Tylko właśnie nie wiem co jeszcze trzyma ten kolektor, wyczytałem że te 7 śrub i ta podpora powinna starczyć do wymiany bez rozbierania innych rzeczy. Nie jestem pewien dokładnie lokalizacji tej od podpory dlatego zdjęcie byłoby przydatne.

Kriss91
30-03-15, 00:30
Bez wejścia pod auto będzie ciężko. Jak już wejdziesz to od razu będziesz wiedział co odkręcić.

Mailo
30-03-15, 16:18
Wiesz co, dałem radę zajrzeć pod auto i są 2 śruby od podpory jedną odkręciłem a druga jest jakieś 1-2 cm obok z góry będzie ciężko ale się dostanę. Co dziwne czytałem jak ludzie się wypowiadali że w tym kolektorze jest 1 śruba trzymająca to na podporze nawet zdjęcie znalazłem http://www.civic5g.pdg.pl/foty/wym_kolektor/kolektor_3.jpg U mnie ta podpora jest o wiele szersza i wchodzą 2 śruby.

Auto już zrobione i na chodzie ;)