PDA

Zobacz pełną wersję : Mały problem z rurą od osłony termicznej kolektora wydechowego



cienkibolek1990
27-03-15, 14:11
Witam all forumowiczow

Jestem mozna powiedziec swierzakiem na tym forum. Posiadam Hanieczke Civic V 1,3 D13B2 i przypadkowo znalazlem na necie podniesienie mocy tego silnika. Jak wiadomo posiada gaznik. Kiedys bylem posiadaczem Hanieczki IV 1,5 D15B2 z wtryskiem PGM-Fi i bylem z niej bardzo zadowolony! Tym bardziej jak ja stuningowalem mechanicznie :)

Niestety jakis baran przywalil mi w bok z dosc duza predkoscia i Hanieczka do kasacji. Matko Boska! Ile ja dni nieprzespanych
miałem przez to. Ale mniejsza o to. W zwiazku z tym, ze lubie jak jest kilka koniuszkow wiecej, prosze nie piszcie mi ze mi sie nie oplaca robic przerobek w d13b2, lepiej zrobic swapa tak wiem o tym, ale po pierwsze nie stac mnie na to, a po drugie nie mam za bardzo warunkow.

Zakupilem wszystkie graty do tego potrzebne i pierwsze za co sie wzialem, to wymiata kolektora wydechowego z 4-1 na 4-2-1.
Mysle sobie co to za problem, zreszta juz to robilem w poprzedniej w IV-gen. Otwieram maske, biore sie za demontaz oslony termicznej kolektora. Patrze, a tutaj jakas szmaciana rurka jest podlaczona do tej oslony. Mowie sobie, co jest!? WTF! I ta rura idzie z oslony do gaznika.

Na drugi dzien dowiedzialem sie, ze ta rura doprowadza cieple powietrze z oslony do gaznika jak jest na ssaniu, a jak sie juz silnik nagrzeje to wtedy pobiera zimne powietrze z rury dolotu ze zderzaka.

Wiec pomozcie mi, co mam zrobic z ta szmaciana rura po zamontowaniu kolektora 4-2-1? Przeciez nie bedzie swobodnie sobie wisiec i pobierac powietrza z komory silnika. Nie wiem czy to jest dobry pomysl ale myslalem, zeby odciac nozycami do blachy ta mala rurke, ktora jest przyspawana do oslony termicznej i przyspawac ja do kolektora wydechowego 4-2-1. Dzieki temu podlacze ta szmaciana rurke od gaznika, ktora pobiera cieple powietrze, ale wiadomo bedzie szpecila kolektor wydechowy ;/ No chyba, ze macie jakies inne lepsze pomysly.

Pozdrawiam
cienkibolek1990

Tiga
28-03-15, 08:31
Ludzie poprostu zaslepiaja ten kanal. Ew. Mozna założyć kolektor 421 z d serii i wtedy mocowac normalnie oslone kolektora.

cienkibolek1990
28-03-15, 10:54
No wlasnie, szukalem kolektora od d16z6 na necie, ktory ma wkrety na oslone termiczna, ale nie spodziewalem sie, ze gaznik ma jakas rure ktora jest podlaczona do oslony termicznej. Zreszta nie zwrocilem na to uwagi, poniewaz wczesniej posiadalem auto z wtryskiem i czegos takiego nie bylo, a tutaj zonk. Ten kolektor co ja mam to tez jest do D-serii tylko, ze nie posiada wkretow na oslone termiczna.

Z jednej strony zastanawiam sie nad demontazem tej szmacianej rurki od gaznika i zaslepienia jej, ale nie wiem czym? A z drugiej strony kombinuje jak przymocowac ta oslone termiczna do tego kolektora lub zrobic jakas prowizorke, zeby ta rura szmaciana z gaznika mogla pobierac powietrze z kolektra wydechowego. W koncu lubie jak wszystko ma rece i nogi, ale tak zeby dzialalo.