PDA

Zobacz pełną wersję : Od 2 dni łapie mnie prąd przy wysiadaniu



kataklysm
20-03-15, 02:39
Tak jak w temacie, od jakiś 2 dni po jeździe autem nawet bardzo krótkiej łapie prąd jak się wysiądzie i np zamyka drzwi... Nic ostatnio nie grzebałem dzisiaj jedynie dokręciłem klemy na aku bo minus był luźny (ale to już po wystąpieniu problemu). Gdzie szukać przyczyny ?

Problem zauważył też mój brat który czasami korzysta z auta i dzisiaj powiedział mi, że go "walnęło" za każdym razem kiedy wysiadał

Problemem na pewno nie są ubrania bo zdążyłem się już przejechać w różnych i wcześniej w tych samych nie było tego efektu.

Dziwna sprawa (jakieś 2 tyg temu podawałem prąd koledze z dużo większym silnikiem ale nie słyszałem, żeby takie rzeczy powodowały takie skutki) Ładowanie jest ok.

Help :>

delek
20-03-15, 08:32
W srodku zmieniales cos, np. dywaniki czy pokrowce na fotele? Dotknij zawsze przed styknieciem stop z ziemia czegos metalowego w aucie, np. stacyjki to ladunek z ciebie splynie prze z kola do ziemi i nie powinno cie trzepnac, tak przynajmniej radza. Ja odpalalem od d13b2 diesla 2.2L i dal rade ^_^

sebawo
20-03-15, 10:44
chłopie zmień płyn do płukania albo proszek albo sweter a nie w aucie szukasz problemu :P :D



ladunek z ciebie splynie prze z kola do ziemi

widzę miszcza elektrotechniki :) od kiedy guma przewodzi prund? :D

delek
20-03-15, 13:31
Oj tam oj tam :p Wyczytalem, ze w mieszance jest wegiel i on przewodzi. Oszukali mnie :D

Znalazlem, na wikipedii. W ruskich ciezarowkach do przewozu rakiet takie sa napewno :D " When the vehicle's body itself builds up a static charge (acting as a Faraday cage) it can relax through the carbon in the tires.

koubuz
20-03-15, 16:29
Tez tak kiedys mialem ze za kazdym razem jak wysiadalem nawet po przejechaniu 5m i zamykalem drzwi to mnie kopalo, bylo tak z miesiac albo dwa, teraz juz tego nie ma, samo przeszlo i nie mam pojecia skad sie to wzielo [emoji1]

mblbn
20-03-15, 21:47
mam to samo :D zaczęło się znienacka

piotreek23
20-03-15, 21:51
+12V nie kopie..nie jesteś wstanie tego poczuć..nie masz czasem Xeonów?

delek
20-03-15, 22:00
Ale to kopanie to od elektrycznosci statycznej, a to juz sa kV, jak przeskakiwanie iskierek w ciemnosci na naelektryzowanym swetrze.

Timo-hg
20-03-15, 22:38
Mnie tak kopały nowo wstawione drzwi w mieszkaniu i tylko mnie.
Juz sie uspokoilo, widocznie mnie zaakceptowały:)

MM63
20-03-15, 23:21
Musisz uziemić furę:

http://obrazki.elektroda.pl/9290925000_1337123547.jpg

kataklysm
21-03-15, 02:02
delek: Ja odpalałem benzynę 2.8 :) Szkoda, że nikt nie wie co zrobić ale może rzeczywiście proszek do prania inny... dziwna sprawa jeszcze sprawdzę przewody pod maską ale nawet nie dotykam metalowych elementów jak siedzę za kierownicą...

Już wolę żeby raziło prądem niż takie coś z tyłu wisiało :D

http://obrazki.elektroda.pl/9290925000_1337123547.jpg

Tomeszek
21-03-15, 08:08
Mojemu dziadkowi w Ladzie takir coś wisi i wyglada klawo :D

delek
21-03-15, 08:24
Jeszcze mnie naszlo, myles czyms innym ostatnio auto? U mnie np. jak woskuje szyby jakims woskiem finish care, to w czasie nakladania aplikatorem z gabki az slychac takie ciche trzeszczenie, tak sie elektryzuja szyby. Po jakims wosku bodajze collinite przez kilka dni lakier przyciaga kurz, znaczy, ze tez sie elektryzuje. No a umyc i sie przejechac na probe to juz w ogole nie zaszkodzi sprobowac :)

Karpiczek
21-03-15, 13:45
Zmieniłeś obuwie? Mojemu ojcu przeskoczył ładunek podczas odkręcania korka wlewu paliwa i się zapaliły opary. Warto się tym zainteresować, aby nie było przygód.

wiesko1261
21-03-15, 14:19
miałem to prawie w każdym aucie , wyuczyłem nawyk (przez kilka lat) przy wysiadaniu ;) zamykam drzwi pchając o szybę ,teraz nie zwracam na to uwagi :)
Najczęściej kopanie spowodowane jest przez nagromadzony ładunek elektrostatyczny - prostym rozwiązaniem jest wychodząc z auta łapać za drzwi/blachę zanim postawisz nogę na ziemi.

misiekkkk
23-03-15, 07:37
U mnie też pojawiło się kopanie, i zastanawiam się co jest jego powodem, bo nie jestem w stanie skojarzyć co robiłem przed tym jak to dziadostwo się pokazało, i co do paska antystatycznego śmiech śmiechem, ale można by to założyć pod autem i nikt by nie widział :F

rooter666
23-03-15, 09:04
nawet głupie dywaniki szmaciane mogą zbierać ładunek i wtedy kopie ;]

esel
23-03-15, 20:02
Miałem podobnie z tym, że kopało w zasadzie wszędzie; w domu, w sklepie, przy zamykaniu drzwi auta, nawet podczas podawania ręki na przywitanie - to dopiero jazda ;) Powodem była kombinacja: ulubiony polar + nowy proszek do prania.
Teraz już tak nie strzelam prądem, aczkolwiek wydaje mi się, że mam do elektryzowania się większe skłonności niż inni.

kataklysm
24-03-15, 01:17
Kurcze ludzie to już nie jest śmieszne, dzisiaj cifek tak mnie ładował za każdym razem, że wieczorem iskry szły od wszystkiego jak, zamknąłem auto popychając szybę to domofon chciał mnie dosłownie zabić aż się jasno robiło od wyładowań i to już nie jednorazowych ale nawet 3 razy pod rząd 0_o moje auto chce mnie zabić ! W życiu czegoś takiego nie widziałem i nie chodzi tylko o mnie ale o każdego kto wsiada w ten samochód... sprawdziłem dzisiaj, że nie trzeba nawet kluczyków do stacyjki włożyć wystarczy usiąść i i wysiąść nawet po sekundzie i już dostaje się kopa na odchodne... Nie mam pomysłów co zrobić, sprawdziłem większość kabli i wszystko wygląda dobrze, masy połączone z budą jak trzeba, nawet instalację alarmu przejrzałem i nic tam nawet nie dotyka do blachy. Zresztą najlepsze jest to, że ja też do blachy nie dotykam wsiadając i niczego nie dotykając podczas wysiadania i tak dostaje kopa HELP!

Dodam jeszcze, że auto mam "wybebeszone" jest tylko deska rozdzielcza i fotele a tak to nawet wykładziny nie ma, ja po stronie kierowcy mam jeszcze gumową wycieraczkę na nogi i nic więcej dlatego sprawa jest jeszcze bardziej dziwna, nie ma mowy o żadnych dywanikach itp które zbierają prąd czy innych rzeczach mam jedynie deskę i radio (które jeszcze muszę spróbować wypiąć) oraz fotele... nie mam nawet szyb w prądzie wersja basic nawet wspomagania nie ma totalny golas. Nie zmieniałem też niczego w ubiorze od czasu kiedy nie łapało i zaczeło... zresztą łapie wszystkich którzy wsiadają bez wyjątków

Myślałem, że problemem może być jakieś uszkodzenie alternatora ale skoro bez uruchamiania nawet zapłonu jest to samo to odpada, jutro chyba odepnę akumulator...

rooter666
24-03-15, 09:20
produkt specjalnie dla Ciebie wymyślony ;)
http://www.ebay.com/itm/Anti-Static-Electricity-Eliminator-Static-Removal-Prevent-Shock-Keychain-For-Car-/281531031997?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item418c8ea1bd

mblbn
24-03-15, 09:22
też szukałem przyczyn w elektryce auta, ale nic z tego - wczoraj na odpiętej klemie nawet kopał :D wystarczy wsiąść, porobić coś w środku i wysiąść, łapię za drzwi i bzzt :D

DanielDondi
26-03-15, 08:42
mam to samo u siebie, przy wysiadaniu z auta zawsze opieram się o próg w drzwiach i bardzo często kopie prąd. ja myślę, że to uszczelki w drzwiach mogą elektryzowac

Tiga
26-03-15, 09:12
Zrobilo sie cieplej i ludzie zaczeli nosic inne ubrania. To ich wina najprawdopodobniej. Latwo to sprawdzic. Wystarczy potestowac rozne ubiory :)

piotreek23
26-03-15, 11:02
Albo jeździć nago :D wtedy nie bedzie się miało co elektryzować :D

delek
26-03-15, 11:36
"-Panie wladzo, jak Boga kocham, ani grama. To jajko mnie kopie" :D

Bartko
23-04-15, 09:02
Dotknij zawsze przed styknieciem stop z ziemia czegos metalowego w aucie, np. stacyjki to ladunek z ciebie splynie prze z kola do ziemi i nie powinno cie trzepnac, tak przynajmniej radza. Nie idź tą drogą... ;)
Przyganiał kocioł garnkowi:
widzę miszcza elektrotechniki od kiedy guma przewodzi prund? Opona samochodowa jest słabym izolatorem, miszczu.


Zrobilo sie cieplej i ludzie zaczeli nosic inne ubrania. To ich wina najprawdopodobniej. Latwo to sprawdzic. Wystarczy potestowac rozne ubiory :)
Ot cała tajemnica.
Mądrego to miło posłuchać.

sebawo
23-04-15, 09:48
chciałeś się dowartościować tym wypunktowaniem? to czemy tylko 3 cytaty? ;)
rozwiązanie jest w drugim poście tego wątku, nie potrzeba 3 stron ;)

sensej
23-04-15, 10:58
ja ostatnio wyprałem u siebie fotele.......i też się zaczęły wstrząsy elektryczne :/

mblbn
23-04-15, 11:08
ja ostatnio wyprałem u siebie fotele.......i też się zaczęły wstrząsy elektryczne :/

a odkurzyłeś je po praniu? :P

Poll
23-04-15, 20:12
Pogoda jakaś teraz, bo mnie też kopie i innych ; D

sensej
28-04-15, 11:13
Pogoda jakaś teraz, bo mnie też kopie i innych ; D

sory taki mamy klimat :P


a odkurzyłeś je po praniu? :P

tak

marcin001984
28-04-15, 11:26
mnie też często kopie prąd przy wysiadaniu i jak mam zamknąć drzwi to uderzam ręką w uszczelkę na drzwiach i wtedy nie kopie :p

Genax
29-04-15, 09:44
Moja hania czasami też kopie prądem :D

shaquadimas
30-04-15, 11:14
mnie moja tez kopie ale raczej nie ma reguły czy po odkurzaniu praniu, wydaje mi sie ze to wina ubran ew.proszku/plynu do prania