PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V - problem z odpalaniem po ok 15-20 min jazdy



Felek
18-03-15, 16:31
Witam, nie wiem co się dzieje z moją hondą, jeżdżę z 15-20 min, gasze ją i potem nie chce mi odpalić, muszę czekać ok 1 godziny żeby znowu odpaliła. A jeśli jakimś cudem odpali to ją dusi i strasznie szarpie po czym całkowicie gaśnie.(temperatura jest prawidłowa).

Wiecie co może powodować takie objawy? Dodam że poraz pierwszy zaczeło ją dusić gdy były bardzo duże opady deszczu, od tamtej pory było coraz gorzej.

Honda Civic V 1.5 D16Z2
r. 1992

Zbyszek l
18-03-15, 22:27
Przelutuj przekaźnik główny. Miałem taką samą usterkę i pomogło :)

Przelutowanie przekaznika pompy paliwa.
INSTRUKCJA:
Powinno dodać się odrobinę cyny z kalafonią gdyż stara cyna jest utleniona. Poprawny lut powinien być święcący, matowy jest przegrzany.
Łopatologicznie to się robi tak:
- w prawej ręce lutownica w lewej cyna z kalafonią (mankuci odwrotnie)
- przygrzewasz lut aż się roztopi, nie odsuwając grota dodajesz trochę cyny aż obleje nóżkę dookoło i odsuwasz grot i cynę.
Element lutowany dobrze jest trwale usadowić na stole aby sie nie bujał.
Przekaźnik w 5gen jest umiejscowiony w miejscu przedstawionym poniżej-obok bezpieczników (na zdjeciu napisany jest dokladny model civic, ale generalnie wszystkie 5gen mialy ten przekaźnik w tym samym miejscu):

Tu masz wszystko czarno na białym :

http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=przekaznik_pompy

Felek
19-03-15, 10:18
Sprawdzałem ten przekaźnik i jest w bardzo słabym stanie, więc zamówiłem taki sam z allegro, jutro zapewne dojdzie i dam znać czy to było usterką.
Dzięki!

Felek
20-03-15, 20:10
Teraz fajnie śmiga, dzięki wielkie, jednak pozostaje ten problem jak jestem na rezerwie, nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa, jakieś pomysły co jeszcze poprawić?

marcin82
20-03-15, 21:20
Teraz fajnie śmiga, dzięki wielkie, jednak pozostaje ten problem jak jestem na rezerwie, nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa, jakieś pomysły co jeszcze poprawić?

Proste,zawsze mieć minimum pół baku:p

siara87
20-03-15, 21:46
Mozesz zajrzec do pompy paliwa, jest na niej sitko i mozliwe ze zatyka je w dolnej czesci jakis osad