PDA

Zobacz pełną wersję : Przerywający civic :/



lisplus
14-07-08, 12:51
Pare dni temu dałem sie przejechać mojemu bratu. Niestety przy, którymś ruszaniu puścił szybko sprzęgło i silnik zgasł. Po tym nie mozna było odpalić. Po przełaczeniu na benzyne jakos udało mi sie odpalić ale silnik chodził jak traktor (chyba tylko na 3 garach) W czasie jazdy czasami to ustępowało a czasami silnik przerywał. Jest tak samo i na benzynie i na gazie. Wymieniłem świece i 2 środkowe były juz strasznie spalone i czarne. Po wymianie świec jest juz lepiej ale ciągle jest szarpanie przy niższych obrotach. Najbardziej to sie odczuwa kiedy podkreci sie silnik do wysokich obrotów i potem od nowa sie przyspiesza. Dopiero powyżej 3tyś obr. jest wszystko ok. Kable też sprawdziłem ale wydaja sie dobre. Przed tym gwałtownym szarpnieciem nie było żadnego problemu.
Czy jest taka możliwość, że przez to przestawił sie zapłon albo cos innego. Poradzcie co najlepiej zrobic i sprawdzić. POdjade chyba w poniedziałek na komputer i może cos wykryje. Mam silnik D14A3 . Szukałem podobnego tematu ale niestety nie znalazłem. Z gory dzieki za pomoc.
Dodam , że nie zapala sie check engine to chyba nie ma błedów?

s3kawek
14-07-08, 13:42
Po tym nie mozna było odpalić. Po przełaczeniu na benzyne jakos udało mi sie odpalić ale silnik chodził jak traktor (chyba tylko na 3 garach) W czasie jazdy czasami to ustępowało a czasami silnik przerywał. Jest tak samo i na benzynie i na gazie. Wymieniłem świece i 2 środkowe były juz strasznie spalone i czarne. Po wymianie świec jest juz lepiej ale ciągle jest szarpanie przy niższych obrotach. Najbardziej to sie odczuwa kiedy podkreci sie silnik do wysokich obrotów i potem od nowa sie przyspiesza. Dopiero powyżej 3tyś obr. jest wszystko ok. Kable też sprawdziłem ale wydaja sie dobre. Przed tym gwałtownym szarpnieciem nie było żadnego problemu.

Sprawdź rozrząd czy czasem pasek nie był za luźny i nie przeskoczył. Ja sprawdziłbym to najpierw. I uwierz mi że sprawdzanie czy na najwyższych obrotach lepiej chodzi to nie najlepszy pomysł.

derwisze
14-07-08, 13:44
pasuje jeszcze sprawdzić kompresje na cylindrach

lisplus
14-07-08, 18:16
No własnie brałem tez pod uwage to, że pasek mogł przeskoczyć. W sumie wymieniałem go 15tyś km temu ale sprawdze. Podejrzewam też że zapłon sie mogł troche przestawić. Zrobiłem dzis reset kompa i jest sporo lepiej. Nawet juz myslałem ze zupełnie mineło ale jeszcze leciutko szarpnął na niskich obrotach.
A jak moge sprawdzić czy rozrząd nie przeskoczył?? Musze jechac do mechanika czy to nie problem zobaczyć?

piotrek-mi
15-07-08, 00:14
Miałem tak samo tyle, że w Audi 80 kolegi. Przy zmianie biegu puściłem za szybko sprzęgło i objawy identyczne jak u Ciebie. Nie chciał palić, a jak już odpalił to chodził na 3 garach. Okazało się, że palec rozdzielacza się wysrał... Sprawdź to.

kurgan
15-07-08, 10:43
No własnie brałem tez pod uwage to, że pasek mogł przeskoczyć. W sumie wymieniałem go 15tyś km temu ale sprawdze. Podejrzewam też że zapłon sie mogł troche przestawić. Zrobiłem dzis reset kompa i jest sporo lepiej. Nawet juz myslałem ze zupełnie mineło ale jeszcze leciutko szarpnął na niskich obrotach.
A jak moge sprawdzić czy rozrząd nie przeskoczył?? Musze jechac do mechanika czy to nie problem zobaczyć?

lepiej do mechanika jak w porzadku to nic nie wezmie za rzucenei okiem dopiero za poprawki. przynajmniej ja bym skoczyl sam.

pamietaj zony i samochodu sie nie pozycza, a z Honda to juz podwojnie zastosowanie tego powiedzenia:)

lisplus
15-07-08, 12:29
Zrobiłem samodiagnostyke i wyszedł mi błąd nr. 7 "Czujnik położenia przepustnicy (potencjometr) lub jego obwód"
Czy możliwe są takie objawy od tego czujnika ??

s3kawek
15-07-08, 13:00
Czy możliwe są takie objawy od tego czujnika ??

Oczywiście

lisplus
15-07-08, 14:14
A orientujecie sie ile może kosztowac naprawa?? Pewnie ciezko kupic sam czujnik i trzeba brac całośc?