PDA

Zobacz pełną wersję : civic..niedziała predkosciomierz i licznik kilomwtrów



mafik
14-07-08, 00:19
witam mam taki proglem ze niedziała w mojej honcie civic 92r 1,6 licznik szybkości jakże licznik nabitych kilometrow jak i ten nizej licznik tymczasowy km
prosze o jakas rade co moze byc nietak, jak to napraic i ile wyjdzie to pieniedzy
czekam na rady pozdrawiam

jero11
14-07-08, 00:48
najprędzej będzie wina czujnika który jest w skrzyni biegów zaraz nad prawym przegóbem, możesz sprawdzić jego kostkę ewentualnie psiknąć WD-40

Endi
14-07-08, 07:53
najprędzej będzie wina czujnika który jest w skrzyni biegów zaraz nad prawym przegóbem, możesz sprawdzić jego kostkę ewentualnie psiknąć WD-40

A przy uszkodzonym czujniku będzie się świecić kontrolka od CHECK Engine ?.

Haji
14-07-08, 12:36
A przy uszkodzonym czujniku będzie się świecić kontrolka od CHECK Engine ?.

Tak, ponieważ sygnał z czujnika jest brany przez kompa silnika. Nie będzie się świecić jeśli jest uszkodzona płytka elektroniczna w liczniku.

siemens_15
19-07-08, 01:01
a nikt nie wpadł na to że może się licznik spierdzielił? :D jak masz możliwość to podmień na inny i sprawdź

zieloo007
19-07-08, 17:39
Oooo widzę, że miałeś kręcony licznik :/ Kolega miał kręcony licznik i po jakimś czasie mu padł. Czyli kilometry nie leciały jak i prędkościomierz.

siemens_15
19-07-08, 21:39
Rozbierz licznik, wykręć środkowy moduł prędkościomierza (3 śrubki) i porównaj miejsca które zaznaczyłem na zdjęciu. Jeżeli w tych miejscach widać że było coś modzone (skrobane, klejone itp.) to na bank miałeś kręcony licznik. Prędkościomierz może nie działać przez to że te 3 śrubki mocujące go do ścieżek się poluzowały.

http://img139.imageshack.us/img139/7050/20080719176fy3.th.jpg (http://img139.imageshack.us/my.php?image=20080719176fy3.jpg)

woPo
02-09-08, 00:33
najprędzej będzie wina czujnika który jest w skrzyni biegów zaraz nad prawym przegóbem, możesz sprawdzić jego kostkę ewentualnie psiknąć WD-40

ktoś wie jaki koszt takiego czujnika?
Działa mi licznik kilometrów mały i duży ale prędkościomierz skacze ciągle i coś popiskuje, auto pracuje jakby nierówno od chwili wrzucenia jakiegoś biegu, jak się odpali i stoi to ok, dźwięk wydobywa się z okolic skrzyni biegów właśnie. No i świeci się Check Engine.

kris-cf
02-09-08, 08:56
Podepne sie zeby nie zakladac nowego tematu
,problem polega na tym ze licznik kilometrów dziennych działa bez zarzutu,za to licznik głowny nie tzn obraca sie tylko ostatnia cyfra i to szybciej niz ta ostatnia z licznika dziennego,czy moze to byc wina jakiegos czujnika,czy tez moze jakas ściezka jest przerwana??lub nie styka na kostce.Użyłem szukajki ale podobnych objawów nie było i czy jedyne lakarstwo to wymiana całego tego licznika?Auto to Civic EK3 D15Z6.Z góry dzieki za odp.