PDA

Zobacz pełną wersję : Napinacz pasów bezpieczeństwa



mizer
13-07-08, 22:18
Nie wiem czy wy tez to macie, ale w moim VI gen zaczelo mnie denerwowac, pasy bezpieczenstwa po odpieciu nie zwijaja sie ladnie w slupek, tylko wisza i za kazdym razem trzeba im pomagac reka zeby sie ladnie zwinely.
Czy jest jakis sposob na wzmocnienie tego napinacza pasow ?

karpik85
13-07-08, 22:27
Temat tyczy się chyba sprężyny, która zwija pas, a nie napinacza, bo napinacz to coś innego. Jedyne pewne i działające rozwiązanie to wymiana pasa na nowy, pomaga też troche dokładne wypranie pasów. Niektórzy "specialiści" podobno gmerają też w samym mechaniźmie, ale akurat tego sposobu bym nie polecał jeśli nie chcesz w momencie ewentualnej stłuczki wybić głową szyby.

Sławek
13-07-08, 22:28
Nie masz napinaczy w aucie :D napinacze w razie wypadku napinają pasy,. Tobie chodzi o zwijacz, tam jest sprężyna odpowiedzialna za ściągnięcie pasa, można ją przesmarować- trochę powinno pomóc.
Edit: Karpik, byłeś szybszy :)

mizer
13-07-08, 23:16
Nie masz napinaczy w aucie :D napinacze w razie wypadku napinają pasy
Jak napinaja to chyba sa jednak w aucie ? :D
Dzieki wielkie Panowie, powalcze z tym troche, pewnie za duzo nei dzialam bo swoje lata maja te pady :(

ygor
14-07-08, 09:32
Nie - napinacze (piroteczniczne) są składową SRS - w momencie wypadku tuż przed wystrzeleniem poduch w pasach detonowany jest ładunek który napina pasy i przyciąga ciało kierowcy o ok 10 cm w strone fotela - w civic VI gen były montowane tylko po liftingu więc ich nie posiadasz - jak koledzy wspomnieli chodziło ci o zwijacz i o ile mi wiadomo to dosc czesta przypadlosc naszych aut - ja tak mam , brat w angielce vti tez i ogolnie slyszalem kilka historii - niektorzy podobno przekrecaja sprezyny ale ja sie boje rozbierac rzeczy napinane przez sprezyny (nigdy nie udaje mi sie tego z powrotem zlozyc) wiec odpuscilem - najwazniejsze ze dobrze sie blokuja

MarcinC2
14-07-08, 13:08
Sprawdzony sposób to przetarcie ich szmatką (gąbką) z natryśniętym silikonem. Dobrze jest je wcześniej wyprać i pozwolić wyschnąć w stanie "rozwiniętym". Działa na 100%.

Ficek
19-02-09, 12:37
a jak to wszystko rozmontować w V gen znaczy dostać się do tego mechanizmu?

uniu1
20-02-09, 09:18
... - w civic VI gen były montowane tylko po liftingu...

Czy powyższa informacja jest pewna tj jak mam 3d po liftingu to mam napinacze pasów

vengador
20-02-09, 10:12
Panowie napinacz jest też w hondzie przed 99 rokiem, tylko nie taki zmyślny na kabelek, a taki starej daty na ładunek wybuchowy, malutki który delikatnie cofa pas.
Jak się myle to powiedzcie dlaczego jak mi upadł kiedyś prawy przy wyjmowaniu, to *******.... i musiałem drugi kupować??
Najlepiej to wyjąć, przedmuchać sprężonym powietrzem, przetrzeć pianką do opon(to go natłuści), a jak nie pomoże to kupić używkę :) ja tak zrobiłem, dałem chyba 100 za 2 pasy.

Pozdro