PDA

Zobacz pełną wersję : problem elektryka = radio + zegar zrobiło kaput



zyzy
19-11-04, 00:27
jade sobie wczoraj pomlutku i lajtowo odjechłem moze 4km od wyjazdu z domu i tu nagle radyjko i zegar przestały żyć. ok pewnie bezpicznik, niesty nie zmniłem dzis bezpicznik i nadal d... wywaliłem radio i tez zegar nie działa
co sie mogło stac i jak to naprawic??
czy czeka mnie wizyta u elektryka?

Mystek
19-11-04, 01:22
a zapalniczka dziala ?!
i pozostale rzeczy dzialaj ? np. postojowki czy cos ?! Mi zgasly postojowki a bezpiecznik byl dobry ale wymienilem bezpiecznik z podswietlenia konsoli z 7,5 na 10 i zapalilo sie wszystko spowrotem :razz: Jakos to zrobili w cifach ze zgasnie ci jedna rzeczy i moze pasc druga polaczyli to razem siakos ...

Koser
19-11-04, 01:31
Ej Zyzy miałem dokładnie to samo. DOKŁADNIE. Pojechałem do elektryka (w łomiankach), zreperował to w 20 minut. Zapłaciłem jakieś 30 zeta. Rok już jeżdże i na razie wszystko ok. A powód był błachy, źle podłączone radio tzn jak wyjąłem kluczyk ze stacyjki to radio i tak grało. Aż do momentu kiedy coś tam się nie spaliło.
A więc 30 zeta + elektryk = po sprawie.

No tak a radyjko i zegar ma jeden wspólny bezpiecznik. I wszystko mam nadzieje jasne.

Bero
19-11-04, 01:36
radio i zegar maja 2 wspolne bezpieczniki. 1 pod maska w skrzynce a drugi ten w skrzynce pod kiera. moglo wywalic jeden z tych 2/obydwa

Koser
19-11-04, 01:41
Tak bero zgadza są dwa. Ale ja miałem na myśli że każdy jeden odpowiada wspólnie za radio i zegar. Ale mówię miałem identyczny problem. Najpierw przepalił mi się ten mały po kierą wymieniłem i nic ten pod maską był spoko. No więc elektryk w ogóle rozebrał całą konsole koło kiery i coś tam podłubał i zrobił.
Miałem taki sam objał i dwa dobre bezpieczniki.

elmer
19-11-04, 09:20
ZTCP to do radia sa dwa bezpieczniki pod kierownica. Jeden jest odpowiedzialny za prad caly czas (B), a drugi po przekreceniu kluczyka (ACC). Jesli na tabliczcce jest opisany tylko jeden jako radio, to poszukaj w serwisowce opisu instalacji, zeby znalezc ten drugi.

zyzy
20-11-04, 22:30
dzieki ma moze ktos ta serwisówke do zassnia lib sam link do opisu bezpiczników bo ja znlazłem tylko jeden pod kierowniaca

LIO
21-11-04, 10:51
dzieki ma moze ktos ta serwisówke do zassnia lib sam link do opisu bezpiczników bo ja znlazłem tylko jeden pod kierowniaca
no to drugiego szukaj pod maska