PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło Honda Civic V d15b2



mod_y
01-03-15, 18:39
Witam. Jakiej firmy polecacie sprzęgło do silnika D15b2, chodzi o to by było niezłej jakości i w przystępnej cenie, przyjmę również ofertę jeśli ktoś z forum będzie miał na sprzedaż sprzęgło które potrzebuję. Problem w mojej hondzie jest taki że z dnia na dzień pedał sprzęgła zrobił się jak masło zapada się do któregoś momentu bez oporu przy końcu jest mały opór a skok sprzęgła po wciśnięciu w podłoge to okolo 5 cm leciutko od podłogi oderwe przedał sprzęgła i łapie już na " szlak " jak by spiekowe sprzęgło, dodam że pedał sprzęgła odbija normalnie więc stawiam na docisk jak mówicie ? Pozdrawiam

wiesko1261
01-03-15, 19:50
najpierw sprawdzi czy na pompie i wysprzęgliku niema wycieku ,wymień płyn i odpowietrz ( na pewno nie zaszkodzi) :)

mod_y
01-03-15, 23:33
mógł byś mi pokazać gdzie znajduje się zbiornik na płyn ? dzisiaj popompowałem sprzęgło i wróciło wszystko na swoje miejsce więc zastanawiajace się to staje

piotreek23
01-03-15, 23:41
U mnie w 6 genie jest z prawej strony przy samej grodzi. Taki mały :) wygląda jak miniatura tego do hamulców ;-) .

mod_y
04-03-15, 01:16
Pedał sprzęgła zapadnięty, tak jak by w zwykłym sprzęgle linka zerwana tylko sprężyna go odbija przestał wysprzęglać :(

siara87
04-03-15, 02:36
Sprawdz czy sciana grodziowa za pedalem sprzegla nie jest mokra bo wyglada jakby pompka skonczyla zywot

RaDar93
04-03-15, 17:12
Tak jak wyżej, wysprzęglik albo pompka sprzęgła, miałem takie objawy i pompka była do wymiany.

mod_y
07-03-15, 04:35
Kolejny temat rozwiązany dzięki użytkownikowi forum - zalałem płyn, odpowietrzyłem i wszystko chodzi jak należy, prawdopodobnie wysprzęglik kończy swój żywot, jak na razie pare dni po zalaniu płynu nie ubyło ani kropli i jeździ jak należy :) Dziękuję :)