PDA

Zobacz pełną wersję : Obrotomierz do cifa 95 bez obrotomierza



Fajver
14-10-05, 18:51
Kupiłem sobie ostatnio obrotomierz. Mam problem bo nie wiem za bardzo jak go podpiąc.
Silniczek mojej hondki to D13B2. Jak toś to robił to niech da znać bo bardzo mi na tym zależy

Furious
14-10-05, 19:44
Czlowieku.. bylo to nie raz :]
Poszukaj na forum lepiej.
Wykrecasz zegary, wkrecasz i dziala i juz.

emg
14-10-05, 19:47
Czlowieku.. bylo to nie raz :]
Poszukaj na forum lepiej.
Wykrecasz zegary, wkrecasz i dziala i juz.

chyba że to jest osobny obrotomierz, bo kolega niesprecyzował, to już nie będzie tak prosto

Furious
14-10-05, 19:52
Aaa... chyba ze tak :P mozliwe :D
To ja nie wiem :D

Fajver
14-10-05, 20:03
sorry ze nie napisałem ale jest to obrotomierz osobny :sad: i coś mi sie głupio wydaje zed go sprzedać za nie długo bede musiał :?

havok
14-10-05, 20:23
Ej no co ty. Ja w niedzielę mierzyłem d13 g-techem i tylko na początku miałem zagwostkę jak to podłączyć. W każdym razie pokazywał obroty jak ta lala.

wieshaq
14-10-05, 22:50
podlaczenie nie jest proste. cewka jest w aparacie zaplonowym.. i to jest wlasnie kupa. bo tam bym sie bal ingerowac i rozczelniac aparat

jamal
14-10-05, 22:52
sprzedaj obrotek i kup zegary orginalne z obrotkiem wykrecisz stare podepniesz nowe i dziala :)

wieshaq
14-10-05, 22:59
zrob jak napisal jamal. bo ingerujac w aparat zaplonowy mozesz go latwo uszkodzic a to juz wieksze koszty.

tez mialem kiedys taki fajowy, sprzedalem i kupilem orginalne zegary z obrotkiem :D

Niclaus
03-04-06, 00:17
Chciałbym odświeżyć temat, bo ostatnio napaliłem się na zewnętrzny obrotomierz (mam D13B2). Niestety lektura tego topica skutecznie ostudziła mój zapał :cry: .
Czy grzebanie przy aparacie zapłonowym jest aż tak skomplikowane?? Czy po prostu potrzeba odpowiedzniego fachowca (btw nie uważam sie za takiego) i bedzie gitara??
Będę wdzięczny za dalsze opinie.

wieshaq
03-04-06, 08:24
jak dobry to zrobi ale mi wszyscy sie wypinali bo nei ma jak sie przebic do srodka aparatu zeby potem dalej byl szczelny

rAku*
03-04-06, 08:53
No a przecierz NFS ma zalozyny dodatkowy obrotek.
Zobaczcie tu http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=5875&start=0 mysle ze warto zeby on sie na ten temat wypowiedzial.

pozdro.

Niclaus
03-04-06, 23:41
up

kiko
06-04-06, 09:18
ja bym poszukal przy wtyczkach do deski, tam musi byc "ten kabalek" !!!

Niclaus
08-04-06, 21:39
up

kiko
09-04-06, 10:41
:)

amstafy
30-08-06, 19:39
udalo sie komus podpiac ten obrotomierz??????

Niclaus
30-08-06, 20:33
Takie oto instrukcje przeazał mi NFS (mam nadzieję że się nie obrazi za to że publicznie ujawniam PW :wink: ) :
"Wypinasz wtyczke ktora jest przy samym aparacie i pod ktorys wtyk wpinasz kabelek odizolowany. Nastepnie z tym kabelkiem wsadzonym spinasz spowrotem wtyczke. Gotowe."

MesserW
31-08-06, 00:27
jeśli taki dodatkowy kupny obrotomierz to sie w kabelek wyzwalający należy wkleić we wtyczce, tyle że kolory są tu różne w różnych modelach. powiem tak, w D14A2 sa 2 wtyczki, jedna od zasilania cewki i wzmacniacza zapłonu a druga od czujników zabudowanych w aparacie, i w tej drugiej (jest w niej więcej kabli;)) przewody są ułożone parami. Kabelek pod który podpiąłbym obrotomierz nie ma swojej "pary" we wtyczce

amstafy
31-08-06, 09:25
powalcze w niedziele z tym obrotomierzem mam nadzieje ze nie popsuje czsegos:))
ciekawe na jakiej zasadzie dziala ten seryjny bo podobno wystarczy przepiac ten z obrotomierzem i wszystko gra

coala_16
31-08-06, 10:57
Hej miałem podobny problem - podłączenie trwa 3 minuty.
Pozpinasz kostkę przy aparacie zapłonowym - jest 3stykowa - do środkowego styku mocujesz kabelek żeby się trzymał i tyle już działa jeszcze tylko + i - z akumulatora i wszystko gra.
Pozdrawiam

cifek wawa
01-01-07, 23:34
moja kostka jest dwustykowa...kolor niebieski i jakis tam jeszcze ktorego nie pamietam...obstawiam niebieski a z podlaczeniem do akumulatora tez nie jest to takie proste chyba ze chcecie miec calyczas podswietlony...trzeba znalezc przewody ktore zalaczaja podswietlenie zegarow i tam sie podpiac z plusem ....

RAQ7
02-01-07, 01:21
prosta sprawa weź + i - z gniazda zapalniczki a konkretnie to z wtyczki to odnosnie zasilania a jesli niechcesz cignąć kakla z poz klapy to owy niebieski kabelek jest we wtyczce zegarów jest tylko jeden niebieski wiec ciezko sie pomylic
P.S. przerabialem to 2 dni temu
Powodzenia :D

pkon
05-01-07, 19:29
Tak sobie czytam ten temat i wasze posty i próbuje wymyślec czym się różni osobny obrotomierz od tego w zegarach (jak ktos wie to niech napisze prosze). Jeśli niczym i jak wszyscy już wiemy w każdym modelu jest instalacja pod obrotomierz, to dlaczego nie można się do niej podpiac? Jest tam "odpowiedni" + i jest - i sygnał.

marcin_mlody
10-01-07, 23:34
Ja mam taki problem bo mam obrotomierz starego typu i mam 4 kabelki. Biały niebieski czerwony i czarny. Jest to mera lumela więc jak ktoś mi to rozkmini to prosze o pomoc. Dzięki i pozdrawiam

Fleczer
14-01-07, 11:32
a ma ktoś na sprzedaż oryginalne??? z obrotomierzem?? jaki to koszt?

Frydzio
14-01-07, 12:20
koszt ok 130-160zl, poszukaj w dziale giełda!