PDA

Zobacz pełną wersję : Rozjechane koła po wymianie końcówek drążka



ZdanoG6
28-02-15, 21:54
Witam
Problem pojawił się po zmianie końcówek drążków kierowniczych. Wkręciłem je tyle ile było wcześniej (zostawiłem nakrętkę), ale ustawiając zbieżność koło lewe, prawe, lewe, prawe nie mogłem dojść do idealnej linii. Aktualnie kierownica jest prosto, efekt ściągania rozwiązany, ale koła muszą być albo skierowane do środka albo do zewnątrz. Auto prowadzi się inaczej, nie jest to jakaś radykalna zmiana, ale czuć podsterowność. Ruszając na skręconych na max kołach czuję efekt coś a'la szpera, takie zacinanie opon. Wiem, że na oko już nic nie zdziałam. Jutro będę próbował przykładać długą deskę do felg i będę sprawdzał kąty, ale tym chyba nie wiele zdziałam, a może jechać od razu na stację na pomiar kątów zapłacić ze 150zł i mieć z głowy?

bmx4130
28-02-15, 22:37
sprawdz czy długośc nowej koncowki jest taka sama jak starej.miałem podobną akcje i okazalo sie ze byla dłuzsza.diax w dłon i "na oko" ,potem ogien na zbieznosc.nawet przy minimalnym rozjechaniu gdy auto jedzie prosto to potrafi ci wyząbkowac opone.zbiezność komputerowa jest konieczna.pozdr

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

piotreek23
28-02-15, 22:38
Ustawiałeś/sprawdziłeś najpierw tył? Bo przód się ustawia po ustawieniu tyłu.

ZdanoG6
28-02-15, 23:04
sprawdz czy długośc nowej koncowki jest taka sama jak starej.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Idealna kopia, to samo


Ustawiałeś/sprawdziłeś najpierw tył? Bo przód się ustawia po ustawieniu tyłu.

Tyłu nie ruszałem przecież zmieniałem drążki kierownicze

piotreek23
01-03-15, 00:04
Tyłu nie ruszałem przecież zmieniałem drążki kierownicze
Nie szkodzi..trzeba sprawdzić po X latach mogło się coś delikatnie przestawić i potem ciągnie (przerabiam to u siebie :)) tylko u mnie bez palnika i cięcia śrub się nie doprowadzi tyłu do porządku ;-))
Z tego co wiem najpierw się w Hani tył ustawia a potem przód odpowiednio do tyłu czy jakoś tak ;-) w każdym razie diagnosta tak robił na kompie. I chyba to będzie najlepsza opcja jedź na komputerowe ustawienie, będziesz miał pełen ogląd i wydruk całości. Jednak to jest wielowahacz..a koszt pewnie koło 100zł..z ustawieniem.

ZdanoG6
01-03-15, 19:23
Podziałałem trochę i jest efekt. Najpierw wyrównałem położenie kół między sobą, przykładałem 3m deskę do felgi i ustawiałem do momentu aż na obydwu kołach było takie samo wychylenie. Potem zbieżność- po 1 obrocie na strone. Wiadomo, że nie jest to ideał, ale koła nie są rozjechane, nie ściąga, jedzie się zupełnie inaczej. Pewno za tydzień,dwa podjade do diagnosty.

krzysiek93.3
03-03-15, 13:02
Za tydzień/dwa może Ci oponki zjeść, u ojca w astrze po 200km od wymiany drążków opony od wewnętrznej stony były łyse, w moich stronach zbieżność 30, a geometria 80zł (sie narobiło fachowców;)) opony troche drożej Cie wyjdą, chociąż kiedyś ustawiali bez komputerów w ten sposób jak robiłeś i było dobrze tylko jakieś wyprzedzenie musi być bo tulejki pracują

ZdanoG6
03-03-15, 20:10
Za tydzień/dwa może Ci oponki zjeść, u ojca w astrze po 200km od wymiany drążków opony od wewnętrznej stony były łyse, w moich stronach zbieżność 30, a geometria 80zł (sie narobiło fachowców;)) opony troche drożej Cie wyjdą, chociąż kiedyś ustawiali bez komputerów w ten sposób jak robiłeś i było dobrze tylko jakieś wyprzedzenie musi być bo tulejki pracują

Od wymiany zrobiłem coś koło 15-20km, w sobotę postaram się pojechać na diagnostykę

falek84
07-03-15, 04:34
jak wy tak wszyscy ustawiacie zbieżność jak tu opisujecie to proponuję przesiąść się na rowery będzie jeden kłopot z głowy. Jednak i w rowerze występuje kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy. Na szczęście nie regulowany.

ZdanoG6
07-03-15, 11:43
Zbieżność i geometria zrobiona na tip top. 120zł. Koła z przodu minimalnie ale były rozjechane do zewnątrz czego nie sposób dojrzeć okiem. Laser wszystko ustawił. Przejechałem na rozjechanych gumach około 45km, także dużo ich nie zużyłem.

piotreek23
07-03-15, 16:22
Brawo :) to szerokiej drogi kolego :)